Prerušovaný pôst 16:8

39zlatusik
9. dec 2020

ake mate skusenosti z prerusovanym postom 16/8 schudli ste?

lenuska9999
9. dec 2020

Pripájam sa aj mňa by to zaujímalo

babydesire
9. dec 2020

Schudla,ale teda stym pravidlom po 17tej nejest

luciannka83
9. dec 2020

V konecnom dosledku je to aj tak o 3n3rgetickej bilancii, tj menej zjest a viac sa hybat. Mam na sebe odskusane, ze ked clovek je 2x alebo 3x denne, tak si na jednu porcou moze dopriat viac a to na co ma chut. Netreba to vsak poňať tak, ze za tych 8 hodin mozem jest nonstop. Je fajn si stiahnut kaloricke tabulky a vsetko hadzat do nich, aby ste ziskali predstavu v akych makrach sa pohybuje vas prijem. Interval treba nastavit podla toho ako vstavate. Ja som den zacinala kavou s mliekom bez cukru, potom zeleny caj, alebo voda s citronom a prve jedlo som mala obed cca o 11tej kde som sa normalne najedla (chapaj klasicke menu v restike) a nasledne som jedla o 15-16 taktiez to, na co som mala chut, ale to bolo moje posledne jedlo kedze chodim spat ojolo 19tej🙈. Vsetko treba prisposobit aj svojmu rezimu. Je somarina jest poslednykrat o 17tej, ked idete spat okolo 23tej. Ak chodite napr vecer cvicit, tak urcite sa najest aj po treningu. Ako niesom odbornik v tejto oblasti, len mam vseobecny rozhlad.

bona69
9. dec 2020

To by som chcela aj ja skúsiť, len je to pre mňa veľmi náročne tak dlho nejesť, keďže syn má necelé dva roky a vstáva okolo pol piatej ráno a ide spať o siedmej, ja zalahnem najskôr o deviatej

39zlatusik
autor
9. dec 2020

@babydesire ahoj po kolkich mesiacov kolko kila si schudla?

39zlatusik
autor
9. dec 2020

@luciannka83 tak isto jem aj ja a koncim o 17 tej jest pijem uz len cistu vodu lenze potom o 18 tej cvicim a chodim spat o 23 tej uplne z prazdnym zaludkom

nikadomi
9. dec 2020

Je tu aj skupina- dozvieš sa tam viac. Pokojne sa pridaj. https://www.modrykonik.sk/group/7797/

sashabb
9. dec 2020

@39zlatusik Ja tak v podstate fungujem. Pokiaľ som si o tom dávnejšie neprečítala, ani som nevedela, že to je nejaký prerušovaný pôst 🙈

deti95060810
9. dec 2020

ja som vyskúšala..... váha ide pekne dole.....odporúčam

deti95060810
9. dec 2020

@39zlatusik ja som schudla za týždeň 1kg...ideálne chudnutie aby jojo efekt nevznikol... Len ja chudnúť nepotrebujem mám 53 kg aj s topánkami...😉

39zlatusik
autor
9. dec 2020

@deti95060810 tak to mas dobre👍🏻

snazilka_bio_mamka
9. dec 2020

Ja som na low carb strave, a zvykla som to seknut aj 16/8 pôstom. Za rok mam dole 25 kg.. Ale ja ten prerušovaný post som velmi tazko dodržiavala, kvoli práci hlavne, bola som haldná nedokazala som sa sustrediť. Skus si este vygooglit OMAD

luciannka83
9. dec 2020

@39zlatusik po cvicene sa treba najest, aby sval zregeneroval a rastol. Kludne po cviceni normalne jedlo so sacharidmi.

babydesire
9. dec 2020

@39zlatusik ahoj,,,no v podstate ma pravdu aj @luciannka83 otom ze tato dieta neznamena ze sa moze clovek 8hodin napchavat kadecim,,kazda dieta musi byt spojena s pohybom (neznasam sport,no ak mam upratovaci den a dodrzim tuto dietu s obmedzenim mnozstvom nizkokalorickeho jedla mam rano o pol kila menej nez predosle rano), a tiez treba davat pozor nato co a kolko clovek zje,,je pravda,ze ked clovek vstava rano o siestej do prace,posledne jedlo by mal mat o 15tej..ja som zvycajne vstavala na materskej okolo deviatej,takze ked som si dala okolo piatej veceru a uz nic a sla spat neskoro vnoci,dieta mala efekt,,cize 8hodin ti zacne plynut odkedy sa zobudis (zdrave stravovanie pocita s ranajkami)..ak neranajkujes a prve jedlo mas neskor aj tak sa rata cas kedy si vstala,,aspon umna to takto bolo...da sa ak si na seba prisna,takto schudnut kilo az kilo a pol za tyzden

39zlatusik
autor
10. dec 2020

@babydesire ano presne tak suhlasim stebou👍🏻