Prerušovaný pôst s oknom na jedenie

renusik
27. dec 2020

Ahojte .chcela by som vyskusat prerusovany post s oknom pre jedenie od 8-9 do 17.00 ...chcem sa naucit nebyt taka naviazana na jedlo a vystupit trosku z komfortnej zony tym nejedenim po tej 17.00 a samozrejme schudnut cca 4-5 kil mate niekto s tymto skusenosti? Dakujem za odpovede

becyn97
27. dec 2020

@renusik ja som takto fungovala roky...o 9:00 som mala raňajky,a max o 16:30 večeru...čiže jedla som 2x za deň...ja som to nerobila naschval,takto mi to vyhovovalo...ja napr sa citim 100% lepsie ked som hladna ako keby som bola full😂 a rada tak chodim spat s prazdnym zaludkom,cize pre mna to bolo idealne ( teraz kvoli tehu to berem inak,stale musim jest nieco)
Vobec som ani deku nepribrala,takze za mna je to OK🙂 A ak si bola zvyknuta jest 4-5x za den,tak samozrejme ze schudnes,ale daj si pozor na jojo efekt...drzim palce🙂

meluela
27. dec 2020

@renusik rano vydrzis v pohode aj do obeda .. potom si to okno mozes predlzit kludne aj do 19 ... das si o 11.00 poriadny obed a o 18-19 lahsiu veceru. kym do seba nedas rano ani jednu kaloriu (pozor aj napr. na med v caju alebo mlieko v kave), tak sa nenastartuju procesy ktore vedu k hladu. nemam to ale poriadne nastudovane, len som to par krat so zvedavosti skusila, pozri si tie pravidla radsej

babydesire
28. dec 2020

Aj ja som schudla dietou 8:16,, dolezite je dodrzat to,nejaky pohyb musi aj tak byt, a tiez trodka sledovat co jes...tych 4-5kg by si takto mohla dat za mesiac dolu

renusik
autor
28. dec 2020

@meluela ale ja by som sa prejedala vecer mam problwm sa udrzat preto sa chcem naucit chodit spat s prazdnym bruchom.....chcem stiahnut zaludok mat troska discipliny lebo zvyknem jest aj z nudy a zo stresu moja postava sa mi nepaci aj napriek tomu ze cvicim ....chyba je jedalnicek stale musim cosi machat v tej papuli😅😅😅

ysseba
28. dec 2020

@renusik je tu aj skupina, ja ju zatiaľ len sledujem, ale chcela by som do toho ísť, baby si to veľmi pochvaľujú 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/7797/

renusik
autor
28. dec 2020

@ysseba ale mne nevyhovuje rano nejest skor by som sla 8-9 do 17...😄ale celkovo potrebuje prestat emocne jest a silu dat si mensie porcie

ysseba
28. dec 2020

@renusik No veď na to neexistuje určený čas. Ten si určíš ty sama. Proste ide o to, že 8 hodín ješ a 16 hodín neješ. To 8 hodinové okno kedy ješ si určuješ sama, že či to bude od 9:00 - 17:00 alebo od 11:00 - 19:00 alebo od 7:00 - 15:00. To si určuješ sama, podľa toho ako ti to vyhovuje, čo preferuješ, aké sú zvyklosti vašej rodiny. Napr. my každý deň spoločne večeriame a toho by som sa nerada vzdala. Večeriame okolo 18:00, preto moje 8 hodinové okno by určite bolo od 10:00 - 18:00 aby som o túto spoločnú rodinnú večeru neprišla 🙂

ss1908
29. dec 2020

mne tato 8:16 diet vobec nesla:( nevedela som na nej schudnut. teraz skusam iny typ postu - 23:1, cize 23 hodin post a hodina na jedenie, jedno jedlo denne. uz fungujem vyse tyzdna takto a vyhovuje mi to ovela viac.

ivankalaco
15. aug 2021

@ss1908 ahojky, môžeš mi napísať, ako pokračuješ a koľko si schudla? Alebo si to neskôr zmenila aj na iný počet jedál??