Pribrala som. Pomoc

susminka
5. jún 2015

Patrím medzi tie šťastné, ktoré váhu nikdy neriešili. Od strednej školy mám svojich 55 kg a veľkosť S. Ale v poslednej dobe sa niečo začalo diať... Zaujímavé, ako si môj mozog našiel vhodnú odpoveď a vysvetlenie skôr, ako by sa stihol zamyslieť. Keď mi začali byť rifle úzke, vôbec mi nenapadlo, že by mohol byť problém vo mne. Dospela som k presvedčeniu, že na vine je práčka a vysoká teplota, takže od decembra periem len na 30 stupňoch (pretože sa mi nohavice zrážajú). A keď som sa začala fakt že dosť potiť, logicky mi vyšlo, že mi už ťahá na 40-tku a že už asi nastupuje klimaktérium. Ešte som pozerela na webe, v akom veku ma to čaká a znova som si to vysvetlila tak, že patrím medzie tie nešťastnice, u ktorých je nástup rýchlejší a skorší. A keď som si začala kupovať veľkosť M, tak som si povedala, že je už načase, je to vekom a tým, že mám 3 deti... Oblečiem aj S, ale v M sa cítim lepšie... No proste, mala som v hlave kopec vysvetlení, prečo je to tak. Ale žeby mohla byť problémom moja stúpajúca váha, to ma naozaj vôbec nenapadlo. Až keď som si zo skrine začala vyťahovať letné veci a s úžasom som sledovala, že mám problém zapnúť si nohavice. Nerada, ale predsa len som sa postavila na váhu. Našla som ju asi po 10 minútovom hľadaní, očistila od prachu a .... prišiel šok. Pribrala som +6kg. Pre mňa to bolo úžasné číslo.
Takže od teraz budem krátko ale pravidelne cvičiť 3x denne (cviky využívajúce vlastnú váhu tela), hlavne na spevnenie tela. Už som začala, prekvapilo ma, aké je to časovo nenáročné. Zaberie to cca 10 min., takže denne tomu venujem pol hodinku a to sa dá. A tým, že je to rozdelené do viacerých cyklov, je to akceptovateľlné. Vedela som, že posilňovňu z časových dôvodov nezvládnem, a keby som na cvičenie potrebovala nejaké pomôcky, stále by som sa vyhovárala, že som si ich nestihla kúpiť, lebo potrebujem prioritne vybaviť 100 iných, dôležitejších vecí. Ale keďže na toto cvičenie potrebujem iba vlastné telo a trochu času, výhovoriek niet.
Ešte som len začala, pevne dúfam, že to budem mať zmysel a že sa pomaly dostanem na pôvodnú váhu. Aj keď do plaviek to už nestihnem, o 2 týždne ideme na dovolenku. Len stále nechápem, ako som to mohla nechať zájsť až tak ďaleko...

susminka
autor
6. jún 2015

@irresistible dakujem krasne za ponuku. Môj problém je úplne jasný. Večer som prepadla jedeniu chipsov a tyčiniek. Popri tom som si občas dala aj pivko a stále som sa tvárila, že všetci z chipsov priberajú, len mňa sa to netýka. Teraz si večer dám miesto toho kaleráb s mrkvou. Bola som veľmi prekvapená, ako to zasýti. A najedli sa aj deti 🙂. Ja viem, že musím obmedziť toto večerné nezdravé zobkanie. Neviem, či to stihnem za 2 týždne, ale určite to dám dole...

sardinka333
6. jún 2015

Ja neviem čo sa tolké čudujete resp. čomu.. 😲 Metabolizmus sa spomaluje vekom - to je dokázané vec. Bedakať za kilami ktoré boli na strednej asi velmi nepomože, náš životný štýl nie je ako na ,,strednej,,. Aj ja som bola na strednej ako srna.....3x týždenne v škole telocvik a žiadne ako dneska že ,,polovica,, ma papier že ,,necvičí,,, turistický kurz, plavecký kurz..(boli sme pedagogoická škola) v zime bežky, v lete 12 minutovky....a ked sme videli autobus hned sme utekali. Žiadne tablety, PC taže sme chodili von, na bicykel, korčule, žiadne MC Donaldy. Kludne sme si tu horalku mohli dovoliť...
Dnes? Všade sa vozím autom - deti,nakupy, vybavovanie, rozne rozvozy - MHD by mi to trvalo večnost. Niektoré máte aj sedavé zamestnanie...a potom ked sa pride kooonečne po dlhom dni domov tak čo vzpruží? Kavička, sladkostička...večer pri telke sa tiež ,,niečo žiada,,. Diéty su a nič...spomalia metabolizmus ešte viac. To aké sme boli ,,na strednej,, nám ože byť inšpiráciou - mne teda určite. Nepremýšlala som tolko nad jedlom, ked som mohla byť vonku s kamoškami tak mi bolo jedno že nemám nič pri sebe čo jesť, vobec sme to neriešili a stačilo nám jedno jablko, keksík sme si rozdelili na polovicu a stačilo nám. Nemali sme potrebu dojedať sa, vyjedať, štíhlosť bola pre nás vaic menej samozrejmostou - z 36 žiakov v triede boli dve žiačky pri sebe....jedna sa prežierala a druha si myslím mala objektivne zdravotné ťažkosti. Ostatní sme o nadváhe ani nechyrovali...

peneloppe
6. jún 2015

@susminka

ale ved 6 kg nie je az tak vela, hlavne ze si si to uvedomila, vies co robis zle a ides s tym nieco robit, kym sa s tym este nieco da urobit pomerne la hko.
inak ja som tiez nabrala asi nejake 3 kg, citim na veciach ze su mi tesne, ale nastastie stale sa vmestim do tej istej velkosti, no vsetko je viac obtiahnute.
tiez sa chystam s tym nieco robit, tak si navzajom drzme palce 😎

susminka
autor
6. jún 2015

@sardinka333 to je uplna pravda. suhlasim...

natalym
6. jún 2015

@sardinka333 Veď pravdu vravíš, ale môžeme sa posťažovať, nie? 😀

majocka04
8. jún 2015

@natalym pravidelne nie, niekedy, keď je čas si zabehám, bicyklujem ...jedna známe mi povedala, že to môže byť aj problém so štítnou žľazou ...ale hádam nie