Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pribrala som. Pomoc

susminka
5. jún 2015

Patrím medzi tie šťastné, ktoré váhu nikdy neriešili. Od strednej školy mám svojich 55 kg a veľkosť S. Ale v poslednej dobe sa niečo začalo diať... Zaujímavé, ako si môj mozog našiel vhodnú odpoveď a vysvetlenie skôr, ako by sa stihol zamyslieť. Keď mi začali byť rifle úzke, vôbec mi nenapadlo, že by mohol byť problém vo mne. Dospela som k presvedčeniu, že na vine je práčka a vysoká teplota, takže od decembra periem len na 30 stupňoch (pretože sa mi nohavice zrážajú). A keď som sa začala fakt že dosť potiť, logicky mi vyšlo, že mi už ťahá na 40-tku a že už asi nastupuje klimaktérium. Ešte som pozerela na webe, v akom veku ma to čaká a znova som si to vysvetlila tak, že patrím medzie tie nešťastnice, u ktorých je nástup rýchlejší a skorší. A keď som si začala kupovať veľkosť M, tak som si povedala, že je už načase, je to vekom a tým, že mám 3 deti... Oblečiem aj S, ale v M sa cítim lepšie... No proste, mala som v hlave kopec vysvetlení, prečo je to tak. Ale žeby mohla byť problémom moja stúpajúca váha, to ma naozaj vôbec nenapadlo. Až keď som si zo skrine začala vyťahovať letné veci a s úžasom som sledovala, že mám problém zapnúť si nohavice. Nerada, ale predsa len som sa postavila na váhu. Našla som ju asi po 10 minútovom hľadaní, očistila od prachu a .... prišiel šok. Pribrala som +6kg. Pre mňa to bolo úžasné číslo.
Takže od teraz budem krátko ale pravidelne cvičiť 3x denne (cviky využívajúce vlastnú váhu tela), hlavne na spevnenie tela. Už som začala, prekvapilo ma, aké je to časovo nenáročné. Zaberie to cca 10 min., takže denne tomu venujem pol hodinku a to sa dá. A tým, že je to rozdelené do viacerých cyklov, je to akceptovateľlné. Vedela som, že posilňovňu z časových dôvodov nezvládnem, a keby som na cvičenie potrebovala nejaké pomôcky, stále by som sa vyhovárala, že som si ich nestihla kúpiť, lebo potrebujem prioritne vybaviť 100 iných, dôležitejších vecí. Ale keďže na toto cvičenie potrebujem iba vlastné telo a trochu času, výhovoriek niet.
Ešte som len začala, pevne dúfam, že to budem mať zmysel a že sa pomaly dostanem na pôvodnú váhu. Aj keď do plaviek to už nestihnem, o 2 týždne ideme na dovolenku. Len stále nechápem, ako som to mohla nechať zájsť až tak ďaleko...

majocka04
5. jún 2015

ja mám podobný problém, od strednej som mala 57 kg, niekedy som sa posťažovala, že aspoň 2kg by mohli ísť dole a za posledný cca rok a pol som nejako pribrala cca 10kg a to ma trošku trápi, keďže o 4 mesiace chystáme svadbu, cvičím (ale len trošku, lebo mi asi chýba pevná vôľa), jem menej aj keď často zhreším (zmrzlina, sladké, vyprážané) 🙂 , najlepšie na tom je, že som si aspoň brucho vedela udržať ploché a teraz už neviem.....zo všadiaľ mi asi niečo naviac trčí :( a zabudla som podotknúť, že to ešte nemám ani deti...

eeffka
5. jún 2015

@susminka vitaj v klube, to akoby si pisala o mne akurát ze deti mam len 2, vek 38tento rok, ale uz som naspat na svojej povodnej vahe ( ketodieta, cca 1,5mesiaca) . Nuz co na to povedat...cica nezer... :S ( ako zamlada)

susminka
autor
5. jún 2015

Ved to,presne tak🙂

janickacrazy
5. jún 2015

@susminka Mnohé ženy začínajú mať problém s priberaním vo veku okolo 40, je to normálne. Proste už nemáš 20. Možno by ti pomohla aj nejaká očistná kúra, s tou sa dá pekne zhodiť také 2-3kg ani nevieš ako a je to aj zdraviu prospešné.

susminka
autor
5. jún 2015

@janickacrazy
@eeffka
@majocka04 a ze svetu vladne rovnovaha... Hlupost, lahko sa pribera, tazko chudne..

janickacrazy
5. jún 2015

@susminka tak zase to neplatí u každého, moj manžel sa márne snaží pribrať, može zjesť aj kona a nič, stále rovnako štíhly ako prútik 😀

dai
5. jún 2015

@susminka tak ani nie... ja som napr. pribrala od nastupu do prace 9kg☹ teda cca. za 10 mesiacov ☹ pred 2mi tyzdnami som zmenila stravu a 3kg su uz prec... takze skor sa lahsie a rychlejsie chudne ako pribera🙂 samozrejme ze treba sa motivovat a pevna vola musi fungovat pri tej uprave stravy... ale inak to ide urcite rychlejsie😉

klincek
5. jún 2015

@susminka bud rada, ze si "len" pribrala..mne to bohuzial ani schudnutie nevyriesi..mam rovnaku vahu ako pred tehotenstvom (plus-minus kilo), no konfekcna vekost mi vyskocila o jednu az dve vyssie. a to nehovorim o tom, ze som musela vymenit aj vsetky topanky. proste sa nevysvetlitelne rozsirujem 😀

natalym
5. jún 2015

@klincek Ja podobne. A to zjem o trištvrtiny menej ako za mladi.

fra
5. jún 2015

@natalym aspon ušetríš na jedle 😝

natalym
5. jún 2015

@fra No to je pravda. ☹

zuzi0911
5. jún 2015

Ja uz sa snazim pribrat styri roky..bo po rode som extremne schudla...schudnem hned ak menej jem cez den na druhy den mam o kilo menej..to dobehnem a viac ani deko...aj chcem pribrat...

natalym
5. jún 2015

@zuzi0911 No vidíš, keby sa to dalo nejako vymeniť. 😠

klincek
5. jún 2015

@natalym ja jem asi ako predtym, niekedy veru este menej..ale hanry nepustia. nejake male to siju, bud setria latku alebo maju cinske velkosti 😅 ..uz to riesim postupnou vymenou satnika, aspon na tie male veci nemusim pozerat a nervovat sa🙂.

zuzi0911
5. jún 2015

@natalym no bola by som rada.. 🙂

natalym
5. jún 2015

@klincek Ja ich ešte stále odkladám,že schudnem. Ja si myslím, že raz to príde. Mám teraz iné starosti tak to až tak neriešim, ale príde tá chvíľa a ja to dám.

majocka04
5. jún 2015

ja som zabudla podotknúť, že mám len 27 rokov a kila sa na mňa lepia :( nechcem si ani predstaviť ako to bude vyzerať o takých 10 r keď to pôjde so mnou tak ďalej ..

natalym
5. jún 2015

@majocka04 A robíš nejaký šport?

vedorka
5. jún 2015

@susminka skus cvicit kazdy den polhodinku ucinne a rychle cvicenie Jillian Michaels 30 dni, 1 level kludne skrat na 6 dni a potom do dovolenky cvic druhy level, oba su na youtube. Rychlo spevnies aj schudnes v mierach a do dovolenky to este stihnes dat dole 🙂 maloco je v tom casovom useku take ucinne, zo mna tiez padali centimetre 🙂 a samozrejme obmedz stravu

cerez
5. jún 2015

@susminka Niečo na tom bude. Ja mám 39 a tiež som pribrala síce len 3 kg, ale nejde to dole. Cvičím doma, no rekordy nelámem. Chcem len povedať, že po prvom dieťati mi váha šla krásne dole a to som porodila v 29 a druhé dieťa v 35 a váha už nešla tak ako by mala. Stravovacie návyky som nemenila, ale pridružili sa mi hormonálne problémy. Štíhla som, ale obtiahnuté tričká radšej nenosím, lebo ten previs na bruchu je nepekný. Mohli by sme sa 40 motivovať, čo vy na to dievky?

vedorka
5. jún 2015

@cerez ja sa tiez blizim pomaly k tvojmu veku a naplno dojcim. od porodu velmi velmi pomaly mi to ide. ale uz som konecne spat na svojej vahe po 10 mesiacoch. hodne mi pomohlo to cvicenie s Jillian a davat si pozor na jedenie vecer 🙂

cerez
5. jún 2015

@vedorka Bohužiaľ tam je môj problém - večer. Ja robím prevažne nočné a nočný život prináša svoj hlad. Už som si do práce nebrala jedlo, ale bolo mi zle.

natalym
5. jún 2015

@cerez Tak keď pracuješ, musíš papať. Ja som čítala, že to nevadí, že večer jesť, záleží ako je rozložený celý deň.

vedorka
5. jún 2015

@cerez tak ty to mas naopak🙂 tak jedz ked si aktivna a jedz menej cez den, prisposob to tvojmu rezimu. urcite nehladuj, zisti co na teba funguje.

klincek
5. jún 2015

@natalym ja uz to nedam..urcite neschudnem v ramenach ani v sirke chrbta, ani panva sa mi uz nesvrkne. brucho by sa trochu mohlo 😅, ale s diastazou z neho lavor mat nebudem..kaslem na to. pre muza som rovnako pekna ako predtym, okolie si zmenu nevsimlo (vraj), a ak, tak udajne k lepsiemu 😕, takze si kupujem 42ku a tvarim sa, ze som krasna🙂

natalym
5. jún 2015

@klincek Tak ja pre svoju váhu tiež nemám komplexy. Ja som pekná, múdra, šikovná a keby som bola ešte aj štíhla tak by som bola priveľmi ideálna. 😎
Len oblečenie by som chcela niekedy iné, niektoré veci si skrátka nemôžem obliecť. A tiež mi vadí, že v obchodoch veci 44, napr. šaty a pod. vyzerajú jak pre staré tetky.

h2
5. jún 2015

@susminka Jáj, moja, nie si sama. Ja som mávala dlhodobo 53-54 kg, po pôrode som išla najnižšie na 57. No a zrazu, kde sa vzalo, tu sa vzalo, mám 40 rokov a 62 kg. Nejem viac, než predtým, pohybu mám tiež rovnako, ak nie viac, takže vo mne chyba nebude. Vlastne áno, je to moja chyba, zostarla som. ☹ ☹ ☹

anatalia77
5. jún 2015

Tak ja som nastupila tento tyzden do novej roboty a vyfasovala som velkost 38. No veru je mi akurat,ponuka sa zmenit na 40(pohodlnejsie). Kedze sa blbo citim,tak mam aspon motivaciu to napravit-konecne sa zamysliet co a ako,aby mi boli volnejsie.
A tiez sa uz blizim k 50-tke.

irresistible
6. jún 2015

@susminka ak chces, napis IP, kvoli zdravotnym problemom som posledneho pol roka stravila uplne vaznym studiom vyzivy, procesov travenia, vratane chudnutia...aplikacia na sebe = za 6 tyzdnov som dala dole 6 kil a islo by to aj dalej, ale som otehotnela ;) Vdaka zmenenej strave nemam v tomto 3 tehotenstve vobec hladove navaly a ani dramaticky nepriberam...no, nie je to ziadna veda ani ziadne peniaze to nestoji, ale ide to dost proti idei "vsetko s mierou" a/alebo "nejedz" a "treba zurivo cvicit" a nejdem sa tu s nikym hadat. Ak chces vediet, co so sebou, kludne sa ozvi.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli