icon

Priznávate sa k chudnúcim injekciám Ozempic, Mounjaro, Wegovy?

23. jún 2026

Ked vas niekto pochvali za schudnutie a opyta sa ako sa to podarilo, tak sa priznate? K ozempic, mounjaro, wegovy atd?

Strana
z3
avatar
jogy1984
24. jún 2026
@zuzanka.zuzu

@anonym_b3a548 ja mám skúsenosť. bez pár kíl polovica mojej váhy. a JE to o silnej vôli. a že pritom prebiehajú biochemické procesy? jasne že áno. ale proste to prekonáš, prekonáš seba. či myslíš že Krainová Rolincová (fuj že tú pitchu neznášam) Verešová a mnohé ďalšie nemajú chuť si dať niečo sladké? ale proste si to nedajú a preto tak luxusne vyzerajú

@zuzanka.zuzu myslím že Verešová a spol nikdy nemali tie metabolické prekážky pri redukcii hmotnosti ako napríklad chronický hladovkari ktorý si zničili metabolizmu, diabetici a podobne . To sa nedá porovnávať.

avatar
zuzidr
24. jún 2026
@jogy1984

@zuzanka.zuzu myslím že Verešová a spol nikdy nemali tie metabolické prekážky pri redukcii hmotnosti ako napríklad chronický hladovkari ktorý si zničili metabolizmu, diabetici a podobne . To sa nedá porovnávať.

@jogy1984 presne nemôžme porovnávať 175cm vysokú geneticky chudú babu a niekoho čo priberie aj keby tri dni ranajkoval šunkový chleba... proste sú ľudia čo majú genetiku aj metabolizmus fajn, mám vo svojom okolí kamarátky, že keby som sa stravovala ako oni, tak mám 120 kg, a oni majú celý život 55kg, tak sa potom dobre mudruje: vyrad pečivo, vyrad sladké nápoje a pod...ja sa v podstate od puberty obmedzujem v jedle, nejem to na čo mi príde chuť, ani sa neprejedám, a mám nadváhu naozaj by som musela striktne dodžiavať stravu a maximálne sa hýbať aby kilá isli dole a to povedzme si pravdu buď je ako životný štýl na celý život a príde skôr či neskôr jojo efekt. A tak je to aj s ozempicom podľa mna picháš, dodržiavaš stravu, a po 2,3,5 rokoch je to naspať podľa mňa

avatar
natal4
24. jún 2026

Ja som sa dlho Ozempicu vyhýbala. Od malička som športovala (mala som takú prácu) vždy som mala na 163cm do 59kg. Váha sa mi vyšplhala po tom ako som mala akútny zapal obličiek, kde sa mi pridružili, problémy s pečeňou a so srdcom. S prácou som musela prestať. Začala som pracovať v obchode postupne som priberala, no max 5kg. 6 rokov sme sa snažili o dieťa, nedarilo sa, boli sme v centre na inseminácii 2x, nepodarilo sa. Mám PCOS, inzulinovú rezistenciu, štítnu žľazu. Prestali sme to riešiť. Medzitým som si zlomila stavec a rok som takmer len ležala a mám 90 kg. Budúci rok chceme ísť na umelé a tak mi gynekológ navrhol ozempic. Po konzultácii s endokrinologom a všeobecným som súhlasila. Pichám si 2 týždne. Mám vyživoveho poradcu a cvičím. Nemám problém to priznať, no ja sa nechystám schudnúť za 3 mesiace 20kg hladovaním. Dávam si pozor na bielkoviny, vlákninu a pitný režim. Nemám žiadne vedľajšie účinky.

avatar
martul
24. jún 2026
@ria_sprout

Keby som to brala, tak sa pochválim, ale neberiem. Ale ani nechudnem, takže sa ma to nikto nepýta 😅 ale bolo by super dokázať schudnúť bez námahy. Premna je problém najmä spánok, takže asi by mi ani injekcie nepomohli. 🤷

@ria_sprout som sa dobre pobavila na tvojej odpovedi, akože úplne odveci, všimla si si?
To je, že: Dobrý deň, ako sa máte?
Ďakujem, chutilo.🙂😝

avatar
magdalienka11
24. jún 2026
@anonym_4d299a

@anonym_autor oni sa nemusia priznavat, vieme, ake su klasicke znaky tychto prostriedkov, minimalne u nas to tak baby maju kazda rad za radom....takze tak.

@anonym_4d299a ake sú znaky?

avatar
magdalienka11
24. jún 2026
@anonym_b17a05

@anonym_4d299a Asi tak. Pozries na 50+ az 55+ zeny a staby ich jedna mat mala. Rovnako okruhle ako matriosky. Ale kazda si mysli, aka bude vtedy stihla a krasna.

@anonym_b17a05 každý nie

anonym_1778fb
24. jún 2026
@natal4

Ja som sa dlho Ozempicu vyhýbala. Od malička som športovala (mala som takú prácu) vždy som mala na 163cm do 59kg. Váha sa mi vyšplhala po tom ako som mala akútny zapal obličiek, kde sa mi pridružili, problémy s pečeňou a so srdcom. S prácou som musela prestať. Začala som pracovať v obchode postupne som priberala, no max 5kg. 6 rokov sme sa snažili o dieťa, nedarilo sa, boli sme v centre na inseminácii 2x, nepodarilo sa. Mám PCOS, inzulinovú rezistenciu, štítnu žľazu. Prestali sme to riešiť. Medzitým som si zlomila stavec a rok som takmer len ležala a mám 90 kg. Budúci rok chceme ísť na umelé a tak mi gynekológ navrhol ozempic. Po konzultácii s endokrinologom a všeobecným som súhlasila. Pichám si 2 týždne. Mám vyživoveho poradcu a cvičím. Nemám problém to priznať, no ja sa nechystám schudnúť za 3 mesiace 20kg hladovaním. Dávam si pozor na bielkoviny, vlákninu a pitný režim. Nemám žiadne vedľajšie účinky.

@natal4 mna by len zaujimalo, ked si toto robila predtým (mam vyzivoveho poradcu a cvicim, davam si pozor na bielkoviny, vlakninu a pitny rezim) tak si nechudla? A teraz keď si pichas ozempic a robis to iste, tak uz chudnes?

avatar
natal4
24. jún 2026
@anonym_1778fb

@natal4 mna by len zaujimalo, ked si toto robila predtým (mam vyzivoveho poradcu a cvicim, davam si pozor na bielkoviny, vlakninu a pitny rezim) tak si nechudla? A teraz keď si pichas ozempic a robis to iste, tak uz chudnes?

@anonym_1778fb ja si ozempic nepichám lebo chcem rýchlo schudnúť. Chcem si dať do poriadku hormóny s všetko čo s tým súvisí a ak sa mi pohne metabolizmus, bude to len plus. Ivf stojí cez 3000€, nieje to lacná záležitosť a tak verím lekárom, že liečba môže zvýšiť šance. A áno váha mi stojí aj keď sa snažím, no kvôli problémom s chrbticou ten šport nemám taký ako predtým, ale neváľam sa celý deň na gauči. Nie každý si pichá lebo sa vyžral a je lenivý.

avatar
natal4
24. jún 2026
@anonym_1778fb

@natal4 mna by len zaujimalo, ked si toto robila predtým (mam vyzivoveho poradcu a cvicim, davam si pozor na bielkoviny, vlakninu a pitny rezim) tak si nechudla? A teraz keď si pichas ozempic a robis to iste, tak uz chudnes?

@anonym_1778fb a teda zatiaľ som neschudla, pichla som si len druhú dávku. Budem chodiť na odbery a tak uvidím, či je to škoda peňazí, či pomáha, alebo škodí.

avatar
ria_sprout
24. jún 2026
@martul

@ria_sprout som sa dobre pobavila na tvojej odpovedi, akože úplne odveci, všimla si si?
To je, že: Dobrý deň, ako sa máte?
Ďakujem, chutilo.🙂😝

@martul neviem čo je také odveci na tom povedať, že nemala by som problém priznať to. Nepovedala som nič čo by nesúviselo s témou.

avatar
zuzanka.zuzu
24. jún 2026
@natal4

@anonym_1778fb ja si ozempic nepichám lebo chcem rýchlo schudnúť. Chcem si dať do poriadku hormóny s všetko čo s tým súvisí a ak sa mi pohne metabolizmus, bude to len plus. Ivf stojí cez 3000€, nieje to lacná záležitosť a tak verím lekárom, že liečba môže zvýšiť šance. A áno váha mi stojí aj keď sa snažím, no kvôli problémom s chrbticou ten šport nemám taký ako predtým, ale neváľam sa celý deň na gauči. Nie každý si pichá lebo sa vyžral a je lenivý.

@natal4 takže najskôr do seba budeš pichať ozempic a potom hormóny pri ivf? a tomu hovoríš dať si do poriadku hormóny? ty keď do 10 rokov po tomto nebudeš mať rakovinu, tak ďakuj Bohu a napíš mi. držím ti palce, rada sa budem mýliť, ja by som sa veľmi bála a radšej žrala len mrkvu iba aby som si nepichala toľko vecí

mimochodom OBČASNÉ HLADOVANIE VÔBEC NIE JE ZLÉ, obzvlášť pre obéznych 🙈 prečo to každý dáva ako prednosť, ako niečo viac, v zmysle "ja ale nebudem hladovať, ja cvičím". v skutočnosti ani nehladujú, ani necvičia 🤭

avatar
zuzanka.zuzu
24. jún 2026
@zuzidr

@jogy1984 presne nemôžme porovnávať 175cm vysokú geneticky chudú babu a niekoho čo priberie aj keby tri dni ranajkoval šunkový chleba... proste sú ľudia čo majú genetiku aj metabolizmus fajn, mám vo svojom okolí kamarátky, že keby som sa stravovala ako oni, tak mám 120 kg, a oni majú celý život 55kg, tak sa potom dobre mudruje: vyrad pečivo, vyrad sladké nápoje a pod...ja sa v podstate od puberty obmedzujem v jedle, nejem to na čo mi príde chuť, ani sa neprejedám, a mám nadváhu naozaj by som musela striktne dodžiavať stravu a maximálne sa hýbať aby kilá isli dole a to povedzme si pravdu buď je ako životný štýl na celý život a príde skôr či neskôr jojo efekt. A tak je to aj s ozempicom podľa mna picháš, dodržiavaš stravu, a po 2,3,5 rokoch je to naspať podľa mňa

@zuzidr geneticky chudú babu 🙈😂😂😂 určite to nebude tým že cvičia a nejedia blbosti... chápem, ty si ďalšia z tých výnimiek ktoré pri kalorickom deficite a cvičení nechudnú, istežeeee 😁😁😁 keby ste si baby aspoň normálne priznali z čoho to máte 🙈 ďalšia perla že zo zdravého životného štýlu príde jojoefekt 🙈 čítaš to po sebe?

avatar
natal4
24. jún 2026
@zuzanka.zuzu

@natal4 takže najskôr do seba budeš pichať ozempic a potom hormóny pri ivf? a tomu hovoríš dať si do poriadku hormóny? ty keď do 10 rokov po tomto nebudeš mať rakovinu, tak ďakuj Bohu a napíš mi. držím ti palce, rada sa budem mýliť, ja by som sa veľmi bála a radšej žrala len mrkvu iba aby som si nepichala toľko vecí

mimochodom OBČASNÉ HLADOVANIE VÔBEC NIE JE ZLÉ, obzvlášť pre obéznych 🙈 prečo to každý dáva ako prednosť, ako niečo viac, v zmysle "ja ale nebudem hladovať, ja cvičím". v skutočnosti ani nehladujú, ani necvičia 🤭

@zuzanka.zuzu 😅 vidím, že si veľká odborníčka tak s tebou nebudem strácať čas 💚 daj si mrkvu a maj pekný deň 😂

anonym_b3a548
24. jún 2026

Je zaujimave, ze najviac nenavistnych kecov mavaju prave ti, ktori boli v minulosti sami tucni a schudli. Namiesto toho, aby mali pochopenie. Ide o jav popísaný aj v psychológii ako survivorship bias - ja som schudla, ja som sa nadrela, tak ak chce byt niekto rovnako stihly, musi makat a odopierat si minimalne tak ako ja, inak si to nezasluzi. Mne to šlo, tak musí to zvládnuť každý. Ale takym ludom, co vidia len seba a svoju jedinu skusenost vidia ako vseobecnu pravdu, nevysvetlis. Zaujimave je, ze samotni lekari a vyskumy v tejto oblasti hovoria nieco ine. Kazdy startuje z inej startovacej pozicie. Vôľa, ktoru musi jeden vyvinut, aby si odoprel nezdravé jedlo moze byt diametralne odlisna od mnozstva pevnej vole, ktoru musi vyvinut iny clovek, ktory bojuje s inymi procesmi v tele, ktorý bojuje so závislosťou alebo hormonálnymi poruchami. Obezita je uznana diagnoza, nie charakterova vada. Ale to je asi irelevantne. Hlavne pre ludi, ktori si nevidia ďalej od nosa a nemaju ani len snahu si o tom nastudovat nieco viac. Je asi uspokojujuce kopnut si do ineho len preto, ze nie je taky skvely ako som ja, asi to ulavuje frustracii. Pre mna sú titu ludia dusevni kripli a radsej budem tucna ako taka krava.

avatar
majlo1234
24. jún 2026
@anonym_4d299a

Hlavne nerozumiem, preco maju potrebu to ludia tajit....Ved kazdeho vec.

@anonym_4d299a lebo sa za to hani z kazdej strany😏a ludia su proste slabi, nechcu to od kazdeho pocuvat a nevedia sa asertivne zastat sameho seba

anonym_b3a548
24. jún 2026
@zuzanka.zuzu

@natal4 takže najskôr do seba budeš pichať ozempic a potom hormóny pri ivf? a tomu hovoríš dať si do poriadku hormóny? ty keď do 10 rokov po tomto nebudeš mať rakovinu, tak ďakuj Bohu a napíš mi. držím ti palce, rada sa budem mýliť, ja by som sa veľmi bála a radšej žrala len mrkvu iba aby som si nepichala toľko vecí

mimochodom OBČASNÉ HLADOVANIE VÔBEC NIE JE ZLÉ, obzvlášť pre obéznych 🙈 prečo to každý dáva ako prednosť, ako niečo viac, v zmysle "ja ale nebudem hladovať, ja cvičím". v skutočnosti ani nehladujú, ani necvičia 🤭

@zuzanka.zuzu vtipné je, že najnovšie výskumy naznačujú, že by tieto lieky mohli mať práve pozitívny vplyv aj na rakovinu. https://www.pbs.org/newshour/show/research-show...

avatar
natal4
24. jún 2026
@anonym_b3a548

Je zaujimave, ze najviac nenavistnych kecov mavaju prave ti, ktori boli v minulosti sami tucni a schudli. Namiesto toho, aby mali pochopenie. Ide o jav popísaný aj v psychológii ako survivorship bias - ja som schudla, ja som sa nadrela, tak ak chce byt niekto rovnako stihly, musi makat a odopierat si minimalne tak ako ja, inak si to nezasluzi. Mne to šlo, tak musí to zvládnuť každý. Ale takym ludom, co vidia len seba a svoju jedinu skusenost vidia ako vseobecnu pravdu, nevysvetlis. Zaujimave je, ze samotni lekari a vyskumy v tejto oblasti hovoria nieco ine. Kazdy startuje z inej startovacej pozicie. Vôľa, ktoru musi jeden vyvinut, aby si odoprel nezdravé jedlo moze byt diametralne odlisna od mnozstva pevnej vole, ktoru musi vyvinut iny clovek, ktory bojuje s inymi procesmi v tele, ktorý bojuje so závislosťou alebo hormonálnymi poruchami. Obezita je uznana diagnoza, nie charakterova vada. Ale to je asi irelevantne. Hlavne pre ludi, ktori si nevidia ďalej od nosa a nemaju ani len snahu si o tom nastudovat nieco viac. Je asi uspokojujuce kopnut si do ineho len preto, ze nie je taky skvely ako som ja, asi to ulavuje frustracii. Pre mna sú titu ludia dusevni kripli a radsej budem tucna ako taka krava.

@anonym_b3a548 presne to je tak, ako hovoríš. No mňa osobne taký človek ako napríklad tu zuzanka nemôže uraziť a skôr mi je jej ľúto, možno jej platia za “osvetu” inak si neviem vysvetliť ako sa niekto taký úžasný a krásny ocitne v takejto téme o ktorej nevie nič. Ale jedno je jasné, že obézny človek schudnúť môže, ale keď si blbá, blbá aj ostaneš 🙈

avatar
jogy1984
24. jún 2026

https://www.facebook.com/share/v/18uzdmvG6L/. Myslim že toto celkom vysvetľuje jeden problémov ( ale nie jediný )udržania si váhy po redukcii

anonym_4d299a
24. jún 2026
@majlo1234

@anonym_4d299a lebo sa za to hani z kazdej strany😏a ludia su proste slabi, nechcu to od kazdeho pocuvat a nevedia sa asertivne zastat sameho seba

@majlo1234 mne je to uplne jedno, kazdy si zodpoveda za svoj zivot sam. Vobec nesudim. Mna skor hneva, ze mam znamu, co sa tvari, ze schudla cvicenim a ziaden O nebrala :D a pritom v zivote nesportovala. Ale tak to svedci o jej charaktere, ze vie, ze ju ludia mozno budu odcudzovat a preto sa radsej tvari, ze schudla svojim usilim 🙂 ....necudovala by som sa , kebyze to je ona, co dala tuto temu :D

anonym_4d299a
24. jún 2026
@jogy1984

https://www.facebook.com/share/v/18uzdmvG6L/. Myslim že toto celkom vysvetľuje jeden problémov ( ale nie jediný )udržania si váhy po redukcii

@jogy1984 tebe sa ako vodi, este chudnes a musis to brat dokedy

anonym_996ee5
24. jún 2026

Od novembra 2025 doteraz som s Mounjarom schudla už 38kg. Cvičím kardio a 3x do týždna aj silový tréning. Ten liek doporučujem každému kto bojuje s váhou. Ja som šla z váhy 125 kg a veľkosti 52.. momentálne mám 88 kg a veľkosť 42/44. Stálo to za každé euro. A nie, nemám "ozempic face" ani nič také. A nikto mi doteraz nepovedal, že ako som schudla. Každý mi len hovorí, že ako dobre vyzerám, že som omladla..

anonym_996ee5
24. jún 2026
@anonym_b3a548

Je zaujimave, ze najviac nenavistnych kecov mavaju prave ti, ktori boli v minulosti sami tucni a schudli. Namiesto toho, aby mali pochopenie. Ide o jav popísaný aj v psychológii ako survivorship bias - ja som schudla, ja som sa nadrela, tak ak chce byt niekto rovnako stihly, musi makat a odopierat si minimalne tak ako ja, inak si to nezasluzi. Mne to šlo, tak musí to zvládnuť každý. Ale takym ludom, co vidia len seba a svoju jedinu skusenost vidia ako vseobecnu pravdu, nevysvetlis. Zaujimave je, ze samotni lekari a vyskumy v tejto oblasti hovoria nieco ine. Kazdy startuje z inej startovacej pozicie. Vôľa, ktoru musi jeden vyvinut, aby si odoprel nezdravé jedlo moze byt diametralne odlisna od mnozstva pevnej vole, ktoru musi vyvinut iny clovek, ktory bojuje s inymi procesmi v tele, ktorý bojuje so závislosťou alebo hormonálnymi poruchami. Obezita je uznana diagnoza, nie charakterova vada. Ale to je asi irelevantne. Hlavne pre ludi, ktori si nevidia ďalej od nosa a nemaju ani len snahu si o tom nastudovat nieco viac. Je asi uspokojujuce kopnut si do ineho len preto, ze nie je taky skvely ako som ja, asi to ulavuje frustracii. Pre mna sú titu ludia dusevni kripli a radsej budem tucna ako taka krava.

@anonym_b3a548 veď to hovoril aj lekár Evžen Machytka.. že ľudia, ktorí obézni nie sú a darí sa im ľahko dodržiavať energetickú rovnováhu len vyhrali genetickú lotériu. Lebo každý z nás pozná takých ľudí, ktorí môžu zožrať koňa vola a nikdy nepriberú.. a tiež takých, ktorí priberú pár kíl na all inclusive a stačí im na schudnutie len zopár dní nevečerať. A potom sú takí, ktorí to schytali na celej čiare ako napr. ja - mám všetkých 5 známych génov obezity (áno, mám urobené testy, kamarátka je vedkyňa-genetička), ťažký hypo funkciu štítnej žľazy a vysoký kortizol.. a to teda neprajem nikomu - od puberty som na diétach, hladujem, športujem. A napriek tomu som sa po tehotenstvách dopracovala až na 125 kg. Teraz mám s Mounjarom 88 kg a udržím to za každú cenu..

anonym_cd9274
24. jún 2026
@anonym_996ee5

Od novembra 2025 doteraz som s Mounjarom schudla už 38kg. Cvičím kardio a 3x do týždna aj silový tréning. Ten liek doporučujem každému kto bojuje s váhou. Ja som šla z váhy 125 kg a veľkosti 52.. momentálne mám 88 kg a veľkosť 42/44. Stálo to za každé euro. A nie, nemám "ozempic face" ani nič také. A nikto mi doteraz nepovedal, že ako som schudla. Každý mi len hovorí, že ako dobre vyzerám, že som omladla..

@anonym_996ee5 a kto ti ho prosím predpísal? Ja mam aj cukrovku II typu, chodím k diabetologicke, podarilo sa mi schudnúť 10kg, ale ešte veľa chyba

anonym_996ee5
25. jún 2026
@anonym_cd9274

@anonym_996ee5 a kto ti ho prosím predpísal? Ja mam aj cukrovku II typu, chodím k diabetologicke, podarilo sa mi schudnúť 10kg, ale ešte veľa chyba

@anonym_cd9274 predpísala mi to moja endokrinologička.. ak máš možnosť, určite do toho choď. Držím palce.

avatar
mini206cc
25. jún 2026

@anonym_autor ja beriem... schudla som 37kg... vedlajsie ucinky ziadne🙂 dokonca aj moje kamosky

avatar
mikolo28
Odpoveď bola odstránená
anonym_7b740d
26. jún 2026
@natal4

Ja som sa dlho Ozempicu vyhýbala. Od malička som športovala (mala som takú prácu) vždy som mala na 163cm do 59kg. Váha sa mi vyšplhala po tom ako som mala akútny zapal obličiek, kde sa mi pridružili, problémy s pečeňou a so srdcom. S prácou som musela prestať. Začala som pracovať v obchode postupne som priberala, no max 5kg. 6 rokov sme sa snažili o dieťa, nedarilo sa, boli sme v centre na inseminácii 2x, nepodarilo sa. Mám PCOS, inzulinovú rezistenciu, štítnu žľazu. Prestali sme to riešiť. Medzitým som si zlomila stavec a rok som takmer len ležala a mám 90 kg. Budúci rok chceme ísť na umelé a tak mi gynekológ navrhol ozempic. Po konzultácii s endokrinologom a všeobecným som súhlasila. Pichám si 2 týždne. Mám vyživoveho poradcu a cvičím. Nemám problém to priznať, no ja sa nechystám schudnúť za 3 mesiace 20kg hladovaním. Dávam si pozor na bielkoviny, vlákninu a pitný režim. Nemám žiadne vedľajšie účinky.

@natal4 Držím palce nech sa bábätko podarí 🍀

Strana
z3