Schudli ste na materskej?

jolanda1111
20. jan 2017

Ahojte zaujima ma ci sa vam podarilo schudnut ked vam dietatko zacalo chodit a museli ste furt za nim behat? cize bez toho aby ste mali iny pohyb/ sport a neobmedzili stravu?Potrebujem zhodit aspon 7 kg..😵

sibalka21
20. jan 2017

Nie, ani si nemyslim, ze sa to da... Je to minimalny pohyb a telo si nan za par dni zvykne... Ked ani nezmenis stravu tak urcite nie... Ja som schudla az ked som zacala cvicit a zdravo sa stravovat.... Ziadne pobehovanie za malym nepomohlo ;)

eeffka
20. jan 2017

nuz ja som uprimne na materskej zrala ako take male prasa, na druhej strane som kojila takze vaha bola stabilna.
nemam pocit zeby som za dcerou "behala" ako sa tu zvykne prezentovat a to je dost pohybliva, sa postavila cca za 2t a isla

dajulienka
20. jan 2017

Pred tehu 60kg pri porode 72kg do pol roka po porode 54kg.Teraz uz ako chodi a je trosku samostatnejsi vaha ide hore teraz mam 58kg

stepanka274
20. jan 2017

@jolanda1111 tak ja som schudla, ale ja som skakala okolo 4 deti 🙂

dai
20. jan 2017

@jolanda1111 ja som neschudla nic pri druhom dietatku - bolo to pokojne babatko, rado sa kocikoval - stale sme chodili, vonku aj 4hodinove prechadzky a aj tak nic - a to som sa neprezierala - schudla som az ked som zacala cvicit a upravila stravu - to bolo asi pol roka po porode - pri takom pokojnom babatku sa to krasne dalo - maly lezkal na deke a rad ma pozoroval pri cviceni🙂
pri dcere som schudla velmi nepekne kedze ona bola skor to narocne babatko a ja neskusena prvorodicka - mala som poporodnu depresiu - z porodnice som prisla 52kg, do 2 och mesiacov som uz mala len 42... 52 je pritom moja taka idealna vaha... ( pri synovi som chudla z vypapkanych 65kg...)

alicka850
20. jan 2017

Ja som schudla 7kg pri malej, kojila som a strasne vela jedla, ale islo to dolu. Pri malom som tetaz 3 kg pod svojou vahou. Lenze mne deti nespia dobre, takze sa citim zle a nemam chut jest. Tiez sme stale vonku, aj 3x za den, aj ked nechodil este, kocikovala som vela.

jenny257
20. jan 2017

ja som schudla 12 kg , pohyb len prechádzky , upravená strava, žiadne sladke 🙂

zdena12345
20. jan 2017

ja som pribrala od otehotnenia 25 kg pri oboch tehotenstva. pri prvom som bola na povodnej vahe ked mal maly 10m, pri druhom (ma 9m)mi este ostavaju nejake 4-5 kg, takze teraz to pojde pomalsie.
ziadne diety, ziadne chudnutie. len pohyb okolo dietata, zahrady, prerabka domu...

myskahryzka
20. jan 2017

Ja som pribrala vyse 30 kg v tehotenstve a ked mal maly 2 roky, mala som povodnu vahu. Bez cvicenia a diet. Do pol roku som mala dole vsetko okrem nejakych 7kg, tie isli dole pomalicky.. ale zisli. 😉 Podla mna je blbost drzat diety, ked sa staras o male dieta. V noci poriadne nespis, cely den v jednom kole.. Telo potrebuje energiu.

bubinko1506
20. jan 2017

V tehotenstve som pribrala 15kg, 8 tyzdnov po porode som mala -8kg oproti vahe pred tehotenstvom. Mali maju teraz 3,5 mesiaca. Cez Vianoce som sice pribrala 2kg, ale spia iba vonku v kociku, takze chodime kazdy den von 2x2hodinky. Jeden je kludnejsi, druhy je narocnejsie dieta. Ale do leta chcem zhodit este dalsich 11kg.

babatkoo
20. jan 2017

@jolanda1111 ja som schodla za rok 10kg pricom po porode som mala navyse iba 4kg. Schudla som nie cielene ale islo to same kazdy mesiac nieco dolu 🙂 myslim ze mi vela zobralo kojenie kedze za synom sa nenabeham (poslusnicek kraca vzdy pri mne 😇)

romaniela
20. jan 2017

Ja som mala rok po porode povodnu vahu. Stravu som nemenila, do fitka som nechodila. Islo to same, hlavne po tom, co som prestala kojit. Takze som spoko. Aj brusko mi same splaslo, ale dost dlho som ho mala take kadejake.

stastnablcha
20. jan 2017

ja som schudla, ale to som mala 3 male deti a popri tom som cvicila. ale dala som dole 36 kil 🙂
drzim palce pojde to aj samo
tych 7 je malina

jolanda1111
autor
20. jan 2017

Ved to ze by mi stacilo len to brucho zhodit inak som celkom ok.bojim sa zacat cvicit aby som nestratila mlieko kedze este kojim.pocas tehu som pribrala 20kg tak hadam to nejak pojde dole lebo nemam energiu cvicit a k malemu stavam v noci kazdu 1-2h.

romaniela
20. jan 2017

@jolanda1111 a nemas nahodou diastazu? Ja som mala a ked som zacala na to cvicit tak mi to velmi pomohlo na brucho

libawet
20. jan 2017

@jolanda1111 no ja som za celé tehotenstvo pribrala 11 kg, šla som teda rodiť pri váhe 72 kg. Po pôrode som schudla hneď 5 kg, pri dojčení mi šla váha rapídne dolu, takže som sa pomerne rýchlo dostala na váhu 62 kg/176 cm, no mala som vtedy 22 rokov . Takže ono dosť záleží v akom veku idete rodiť, aká je vaša východzia váha a koľko počas tehotenstva priberiete. Ak váhový príbytok je cca 12 kg, schudnete pomerne rýchlo, vyššie váhové príbytky sú vždy problém a dosť z tých kíl na žene zostane aj ďalej a zbavuje sa ich ťažšie.