Som žena v domácnosti. Ako schudnúť?

lexilaracroft
1. jan 2017

Po prvom tehotenstve som si drzala kondiciu ale teraz moja druha dcerka ma 7 mesiacov a vsetko je inak. Vela zien v mojom okoli maju uz rodiny a su pri sebe necitim sa preto medzi nimi neprijemne. Moj partnej v poslednej dobe si uz figuru nestrazi takze si nemame co zavidet. V podstate som zo sebou spokojna. Ale je tam velke ALE. Necitim sa prijemne. Do zrkadla sa radsej ani nepozeram a vahu mam rovnaku. Nakolko teraz nepracujem stratila som vacsinu svalovej hmoty preto mam vahu rovnaku ale uz to nie som ja. Problem je v tom ze odomna nikto neocakava ze mam byt stihla a tak mi chyba motivacia. Preto som sa obratila na vas. Cvicim rada chodim aj behat ale mam velky problem. Moja trojrocna dcerka ked vidi ze cvicim hodi sa mi okolo krku alebo si lahne podomna a prejde ma chut. Viem za sa da cvicit aj s detmi pouzit ju ako zavazie ale vadi mi to. Radsej by som cvicila s rovesnikmi ako s detmi. Ma niekto podobny problem? Dakujem

sykorkauhliarka
1. jan 2017

nechaj deti manzelovi a chod do fitka...problem vyrieseny

pribinak
1. jan 2017

Najdi si kamosku na cvičenie a chodte spolu napr na nejake kondične cvičenie
Muz snad 2 deti na 2 hod zvladne

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

Cas by sa nasiel aj prilezitost ale nemam dovod to je problem chyba mi motivacia

sykorkauhliarka
1. jan 2017

motivaciu mas hadam to aby si sa mohla na seba pozriet do zrkadla

sykorkauhliarka
1. jan 2017

u nas sa idu diat velke zmeny kedze treba vela schudnut motivaciu mame letnu dovolenku a druhe dieta

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@sykorkauhliarka asi to nestaci

sykorkauhliarka
1. jan 2017

komu niet rady tomu niet pomoci tak ostan taka aka si....

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@sykorkauhliarka mozno by sa o tom dalo povedat viac. Povec napriklad co motivuje teba a ako na to ides

pribinak
1. jan 2017

Kup si nieco fakt pekne co sa da nosit, len ked si pekne vyformujes postavu

jana_eyre
1. jan 2017

Prečo potrebujes motivaciu od iných a nechces schudnúť pre seba? Pre mňa bola dostatocne silna motivacia to, ze som sa necitila dobre.. Neviem si predstaviť lepší dôvod.. Myslis, ze by ta lepsie nakoplo ak by ti niekto povedal, ze mas schudnúť? Mňa by to akurát tak nas.rdilo..😂

sykorkauhliarka
1. jan 2017

ja mam motivaciu hlavne v tom aby moje druhe tehotenstvo nezacalo na 74 kg a neskoncilo na 104kg lebo potom je z toho vysoky tlak a ine tazkosti...ideme zmenit zivotospravu neprejedat sa blbostami a cvicit ..ja budem chodit do fitka ...moj muz tak sotva na bicykel lebo je lenivi

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@jana_eyre to chapem. No asi sa zmierujem s tym ze na mne uz nezalezi. Kazdy sa ma pita na decka ako sa maju ako priberaju ake su krasne a mna uz nikto nevnima aspon mam taky dojem. Ja si skor myslim ze my chyba robota. V prvom rade ked chce clovek schudnut ma zmenit zivotny stil. A dojedanie po deckach mi k tomu nepomaha

sykorkauhliarka
1. jan 2017

keby si davala detom co najzdravsie jedla to dojedanie by ta neodrovnalo vela zeleniny ovocia ...ty si nenaberes ale dojes po nich ..ja budem v tomto roku dojedat prikrmy Hlavne rano z ovsenych vlociek

tanecnica82
1. jan 2017

@lexilaracroft mna nakopol moj vek. chcem byt krasna aj po 30 tke..a ked som pozerala po okoli vela zien sa o seba stara...To ma nakoplo...

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@tanecnica82 ved prave v tvojom okolo sa vela zien o seba stara a to je dobre aj zeny v mojom okoli sa o seba staraju len uz nie tak aktivne

jana_eyre
1. jan 2017

@lexilaracroft no tak si mozes nájsť motivaciu v tom, aby začali komentovat teba 😉 ked budú vidieť aká si krásna, tak ti to povedia a aj pochvalia deti.. Mňa to veľmi tesi ak niekto prehodi ako som dobre schudla..

bosoriak
1. jan 2017

@lexilaracroft Ja mam 3 deti a dokazem cvicit. Denne 25 minut ma nezabije, bud strazi muz alebo to robim, ked najmensia spi a ostatne su v skole a v skolke. Stravujeme sa zdravo, najmensia ma obedy kupovane, takze tie nedojedam. Jem 5x denne rovnake porcie, snazim sa vyvazene (tuk, bielkoviny a sacharidy v potrebnych mnozstvach). Kupila som si uplne inu farbu na vlasy, prvykrat v zivote som zacala sem-tam pouzivat aj make-up, nielen ocne tiene.

A robim to pre seba, pre svoje zdravie, pre svoj dobry pocit. Tiez ma nebavilo pozerat sa do zrkadla ako mi preteka brucho cez pas nohavic a ako si nemozem dat ani tesnejsie tricko, lebo vyzeram ako mafin. Musela som cakat, kym prestanem kojit, lebo dovtedy to (po skusenostiach) nemalo zmysel.

Potrebujes motivaciu? Budes sa citit lepsie. Budes mat pocit vacsej kontroly nad svojim zivotom. Nie je vsetko o detoch, vies? Deti su zmyslom zivota, ale nie jeho jedinym vyplnenim. Pestuj si partnersky zivot. Je to to jedine, co ti ostane, ked deti odidu. Jednou z veci, ktora tomu urcite pomoze je, ked budes mat kopec endorfinov z cvicenia, lepsiu naladu, lepsiu postavu a viac chuti na manzela. Budes pestovat sebadisciplinu a pojdes dobrym prikladom svojim detom. Ze ked nieco chces, tak to dosiahnes. A prijemny bonus je, ze budes jest zdravo, tak budu jest aj decka.

Vela zdaru.

puklica13
1. jan 2017

@lexilaracroft pre mňa bola motivácia fotka môjho ovisnutého pupku nalepená na ladnicke...Bez príkras bez retuše...

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@bosoriak dakujem tvoja odpoved sa mi velmi paci asi takyto druh motivacie potrebujem. Moja skoro trojrocna dcerka si da z kazdeho dva tri lizicky a ma dost tak je jedno co je aj tak to ostane a ked to nedojem ja tak moj chlap a jemu by kila navise tiez uskodili tak sa v tom striedame. Problem je v tom ze nikomu nevadi ako vyzeram

puklica13
1. jan 2017

@lexilaracroft prečo by malo druhým vadiť ako vyzeráš? V prvom rade či to vadí tebe...

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@puklica13 tak to poznam. My ked sme zo segrou blbli spolu s deckami v zabavnom centre a ukazala som jej fotku jej pupku ako sa zasekol v preliekze tak mi kazala to vymazat. A vzdicky ked jej poviem aby sme zacali cvicit tak povie ja mam cici aj rici aspon ma je za co chytit ... A to pre mna nie je motivacia

lexilaracroft
autor
1. jan 2017

@puklica13 ved prave to prestalo vadit aj mne

puklica13
1. jan 2017

@lexilaracroft tak prečo keď ti to nevadí to chceš riešiť? Keď ti to ako hovoríš nevadí..
Odpovedz si pravdivo na túto otázku a potom nájdeš aj motivaciu..

mimi8814
1. jan 2017

az po roku a pol od porodu som sa dokopala nieco so sebou robit. zacala som chodit na powerjogu, jednak ma to strasne bavilo a motivaciou mi bolo ze som kazdou hodinou videla progres, ci uz na svojom tele alebo pri cviceni jednotlivych cvikov. takze skus najst nieco co ta bude bavit a motivaciou by ti malo byt to aby si sa vo svojom tele citila dobre a zdravo....😉 good luck

n0mi
2. jan 2017

Neviem na co ti je motivacia a dovody od inych. Bud chces, alebo nechces, ostatne su keci. Ked chces vyzerat k svetu tak cvic, a ked nie, tak ostan aka si a lutuj sa,ze nemas motivaciu.

ixayxa
2. jan 2017

Neviem, ty iným (okrem rodiny) vravíš, že by mali schudnúť? Prečo by malo okoliu záležať na tvojich kilách navyše? Asi sa stretávaš so zrelými ľuďmi, ktorí riešia dôležitejšie problémy.

luzzia
2. jan 2017

spociatku som rozmyslala, ci vobec zareagujem, ci to nie je zbytocne, ale budis.. malokedy sa clovek stretne s tym, ze nema motivaciu.. vacsinou zeny chcu vyzerat sexy a schudnut atd, len je to pre nich z roznych dovodov obtiazne, nevedia dodrzat stravu, atd atd. to, co si popisala, som pochopila asi tak, ako to chodi obcas u istej skupinky ludi, vratane casti nasej rodiny, ci inych, ze ludia sa vezmu, maju deticky a priberaju a priberaju.. a papkaju.. a relativne sa lubia a pokial nejde o manzelstvo, kde si chlapik strasne potrpi, aby mal doma supu, inak kuka po inych alebo nieco podobne, tak sa tieto tlstucke pariky (vazne bez urazky) navzajom podporuju v tom, ze to je vlastne v pohode mat kilecka navyse, pivne brusko u chlapov, rici a cici u zeny a nevadi im to, lebo su proste spokojni a vedu taky pohodovy zivot a chicotaju sa na tom pri letnych grilovackach a mnamkaju a papkaju a este sa podporuju, vsak leeeen si daj, zivot je len jeden a zena ma vyzerat tak a tak a podobne.. ale je tu to ALE.. ALE, ktore si popisala ty ako ze sa necitis dobre a ja ho trosku rozviniem. odhliadnuc od toho, ze tu je samozrejme esteticky dovod, ze stihlejsi ludia vyzeraju lepsie, zena si lahsie najde slusive oblecenie atd atd, su tu zdravotne dopady, ktore si ludia neuvedomuju, nevidia tu spojitost, lebo sa to nedeje okamzite - vacsinou. bohuzial siroka verejnost si este stale neuvedomuje, ako strasne vela ovplyvnuje strava a zivotny styl. ja som si az pred svojou 30kou zacala uvedomovat a zacala sa tym zaoberat, co preco a ako.. ze po tanieri cestovin so syrovou omackou som odpalena a musim si zdriemnut, ze ked som vystresovana a s prepacenim som zozrala horalku alebo nieco, tak to moj problem nevyriesi, ba este mi prida na dalsom probleme, ze priberem a potom som z toho nestastna, nehovoriac o tom, aky ma vplyv rafinovany cukor na plet, rychly cukor na vykyvy inzulinu v krvi, ze tak do hodky, hodky a pol chytim vlci hlad a zozerem s prepacenim aj kona a tak som sa vypapkala z relativne chudej 57 kilovej baby na krasnych 69. amen tma. ale toto su stale len tie esteticke haciky, potom, ked som sa tym zacala hlbsie zaoberat a ucit sa do podrobnosti, tak sa mi otvoril svet, kde som si skoro trieskala o hlavu, ake strasne chyby som celu tu mladost robila a ako som si ublizovala, i ked som este pomerne mlada a nemam ziadne zavazne zdravotne problemy, ale u mna som zatial nasla spojitost hlavne medzi psychickou vyrovnanostou a tym, co do seba davam (vitaminy, mineraly obsiahnute v strave atd).. ked sa clovek vie spravne vystravovat, krasne vyzivi mozog, ma uplne inu energiu, naladu, je aktivnejsi, nie je unaveny, unudeny, imunita je uplne inde (nechytis len tak chripku atd), lepsie sa uci, pamata veci, dokonca inak reaguje.. lebo aj to, ci je clovek citlivejsi alebo agresivnejsi alebo nie, suvisi napriklad s vitaminom B, magneziom atd.. v neposlednom rade lepsi a kvalitnejsi spanok a kadeco ine. a ta esteticka stranka je len prijemny bonus. okrem toho - a to uz vazne koncim tento dlhy prispevok - kopec chorob v tele vznika v tele a rozvija sa na zaklade vnutorneho prostredia.. ak vytvoris v tele prostredie na rast rakovinovych buniek, porastu.. a potom je uz neskoro plakat. potom, ked sa budes musiet popasovat s roznymi chorobami a budes mat problemy ja neviem, s klbami, tlakom, cukrovkou alebo niecim vaznejsim, tak to bude ovela horsie, ako teraz papat a zit zdravsie.. a toto by mala byt hlavna motivacia ludi, priam az strasiak a nie sexy prdelka ( i ked aj ta), ale ako sama vravis, to od teba muz ani okolie neocakava..

alicka850
2. jan 2017

👍 velmi dobry prispevok. Mozes mi prosim napisat, kludne aj do spravy, ako sa stravujes? Myslim tak orientacne /paleo, raw atd? / Tiez mam podobny nazor ako Ty a momentalne hladam inspiracie na zdravsie stravovanie.

alicka850
2. jan 2017

@luzzia ten moj prispevok vyssie patril Tebe, len sa mi vymazalo oznacenie

ixayxa
2. jan 2017

Ak ti nestačí ako motivácia, čo si sama uviedla, že sa necítiš príjemne a nepozrieš radšej do zrkadla, riaď sa radou od @luzzia. Naozaj zdravie, by mal byť dôvod na zmenu stravy a možno zhodenie kíl. Možno ti na motiváciu pomôže kniha Cukor rafinovaný jed.