Spevní joga telo a pomáha vám proti stresu?

terez253
21. mar 2016

Mate s nou niekto skusenosti? Naozaj spevni telo a blahodarne posobi aj mysel a stanete sa vyrovnanejsim clovekom a vo Vasom zivote bude menej stresu? Ma niekto osobne skusenosti?

biokozmetika
21. mar 2016

ahoj, joga je podla mna super. ja som v tehotenstve cvicila pregnancy jogu podla DVD a citila som sa skvele (ozaj som mala velmi pohodove tehotenstvo ked som cvicila). na joge je podla mna super hlavne to dychanie a praca s vlastnym telom a myslou. v podstate cvicis len s vahou svojho tela a snazis sustredit svoju mysel na dychanie a prezivanie toho cvicenia. kazdy preferuje inu formu- niekto dynamicke cvicenie a niekto relaxacne 😎 ak potrebujes spevnit, trosku nabehnut srdcovo-cievnu aktivitu, zrelaxovat...tak podla mna je joga super ale ked pozeram ze to davas do temy Chcem schudnut tak to asi velmi nie...na spalovanie treba troskku dynamickejsiu aktivity ale mozno sa mylim 😉

barborabilinova
21. mar 2016

ja cvicim power jogu je uzasna a je aj na spevnenie tela dostsa tam spotis a zamakas

terez253
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborabilinova
23. mar 2016

ja som tiez bola strasne stuhnuta ale po piatej hodine jogy uz som citila pokrok a pruznost svalov

peterjakubik
26. mar 2016

@terez253 , joga ma vseobecne pozitivne ucinky na cloveka. Ak hovorime o joge, nie su to len fyzicke cvicenia ako ich poznas z obrazkov ale k joge patria aj dychove cvicenia, meditacie... zhrnutie je celkom rozumne popisane aj pre laikov tu: http://www.jogaprezdravie.sk/

Pri svojej masaznej praxi mam aj vela klientiek, ktore cvicia jogu. Mozem povedat, ze tieto klientky urcite patria medzi tie, ktore mavaju menej stuhnute a bolave telo a zaroven su vyrovnanejsie aj po psychickej stranke. Stisenim seba samej zacnes pozerat na mnoho veci z trochu ineho pohladu a nebudes sa stresovat kvoli uplnym banalitam.

Joga nie je vseliek a ani po jednej dvoch lekciach sa z teba nestane novy clovek. Chce to venovat sa tomu dlhsie, pravidelne a ucinky sa urcite dostavia. Takze ak mas moznost, skus lekcie jogy pre zaciatocnikov, robia sa po celom Slovensku.

Ak ocakavas od jogy zlepsenie fyzickeho stavu, skus ho nasledne kombinovat s inymi pohybovymi aktivitami, saunou alebo masazami. Kombinacia pekne zharmonizuje tvoje telo aj mysel, a ver tomu... ze ked po case vstupis bosymi nohami na travu na luke, tak pocitis energiu Zeme a uz len tento samotny fakt Ti bude robit usmev na tvari kazdy den. A uz ta to nepusti 🙂

Pripadne, ak nemas moznosti chodit na jogu do centier, vyskusaj na zaciatok aspon cvicenia ktore sa volaju 5 Tibetanov. Aj to ti pomoze zlepsit pohyblivost. Samozrejme ako cokolvek ine, che to trochu discipliny a pravidelnost.

Jednoduchy navod aj s videami najdes v starsom clanku na nasom webe tu: http://www.mojamasaz.sk/blog/ostatne/5-tibetano...

kika_namaste
26. apr 2016

Ahoj Terezka, na spevnenie a podporu chudnutia je najlepsia fyzicky narocnejsia forma jogy - power joga, ashtanga joga..
Cvicit mozes aj sama podla videi, ale hlavne na zaciatku odporucam naucit sa zaklady pod vedenim instruktora.
Ak mas zaujem, mam studio power jogy v Ruzinove https://m.facebook.com/NAMASTEstudioBratislava/
Mame kurzy pre zaciatocnikov, otvorene lekcie, aj power jogu s babysittingom. Rada Ti odpoviem na akekolvek otazky

wenka25
26. apr 2016

@terez253 ja chodim pol roka na power jogu a super,spevnela som,zohybnela som a aj som schudla...mozem odporucit. a aj moja dcerka 4rocna chodi na detsku jogu a velmi sa jej to paci.