Strašne mi chutí jesť, prejedám sa

seemani
10. nov 2014

Ahojte, môj problém spočíva v obžerstve. Ja si jednoducho neviem pomôcť..stále mám huť niečo pojedať, naobedujem sa a o hodinu som už azse hladná.. Môj približný jedálniček je asi taký, že na raňajky zjem 3 makovky s maslom (tie makové uzly s obchodu) alebo 500g vianočky s maslom. Okolo 10 pochrúmem nejaké keksy, chipsy, čo sa pritrfí. Obed riadny normálna porcia, po ňom nejakú sladkosť musím mať.. Poobede väčšinou nič moc a na večeru sa opäť nažerem s prepáčením. Väčšinou nejakú bagetu, hambruger toasty alebo kuriatko.. A potom ešte večer pri filme sladkosť a chrumky.. Hroznééé 😀 ja viem... Dnes som zbuchla na raňajky 3 krajce chleba so salámou, o 11tej plný tanier šošovicovej polievky s údeným kolenom, o jednej 12 palaciniek s džemom a či veríte, či nie, ja som hladnááá. Baby celý život som mala 55kg, po pôrode mi ostalo 70 kg. Odvtedy mám stále toľko ale nechápem v poslednej dobe som sa strašne rozjedla.. Desím samu seba a neviem čo robiť aby som sa ukludnila. Chcem schudnúť 15kg ale asi nemám šancu :d ale neviem si od huby odtrhnúť, stále by som len jedla a jedla. Nejaké rady? Inak s postavou som celkom spokojná, každý na mňa púlu oči keď poviem že mám 70kg

seemani
autor
11. nov 2014

@terezka1947 neviem o tom, že by som sňou niečo mala.. prejavuej sa to nejak?

daniela1978
11. nov 2014

@seemani jáááj som to musela aj mužovi prečítať ten tvoj príspevok 🙂 sme sa nasmiali, to si úplne vystihla aj nás 🙂 na fotke vyzeráš úplne v pohode, tak na tvojom mieste by som to ani neriešila, ak sa cítiš v pohode, tak je to ok

terezka1947
11. nov 2014

@seemani navonol specilane nemusi a moze....u mna sa prejavovala tym,ze som jeden cas schudla-nie nejako vela....ale jedla som a chudla,resp.udrziavala si super postavu 😀
pripisovala som to stresu a iba stresu,ale lekar ma poslal LEN TAK na vysetrenie stitnej zlazy..aaa mala som nejaky problem,takze som dostala lieky a bolo to ok...po case som ich nejedla pravidelne a naopak,mala som pocit ,z enejako nech aj robim co chcem,nejako nechudnem,resp.trosku priberam....aaale nikdy to nebol nejaky extrem...dokonca ani raz som nemala nejaku nadvahu alebo podvahu...skor to bolo o nejakych kg naviac alebo menej a "nezasluszene"a skor moj pocit-bud nechutenstva alebo extremnej chuti do jedla
takze skus aj toto vysetrenie....jasne,ze to s tym nemusi mat nic....u mna toto bol spustac,kedy som zistila,ze daco nie je ok

sense
11. nov 2014

precitala som par prispevkov, tak ak pri tom kvante vyzeras takto tak klobuk dole, ja zjest to co ty tak ma je lahsie preskocit ako obist a to pri mojej vyske 172cm by bol uz dobry vykon.....

mozno mas len take obdobie ze telo pyta, alebo to moze byt aj stitna zlaza....ja sommala sice iny opak a to taky ze som pomaly aj zo vzduchu pribrala a furt unavena a mam znizenu funkciu stitnej zlazy...

sticker
11. nov 2014

@seemani To fakt?!!! No na 70 kg rozhodne nevyzeráš..... 😎 Chcela by som vyzerať pri toľkom jedení ako ty 😀 🙂 😉

seemani
autor
11. nov 2014

baby vďaka, tak možno mám ťažké kosti. alebo pokazenú váhu .. 😀 inak tá nechuť do jedla bola aj u mňa, mala som obdobie, že som do seba nasilu tlačila aby soma aspoň niečo zjedla.. to bolo niekedy na jar. vtedy som aj shcudla 6 kg, ale pribrala som ich naspäť. Teraz zas jem ako slon... tak možno by fakt nezaškodilo to vyšetrenie

le4
11. nov 2014

Ahojte baby. Pri chudnuti ide o porcie, nemusite jest 100%zdravo. Tuky a bielkoviny zasytia na dlhsie. Ak vam zle padne jest cely den 5 malych porcii a byt o hlade, musite si povedat ze napriklad od 8mej do 17-tej nic nejem. Alebo od 15tej do druheho dna. Vola sa to intermittent fasting. Ja niekedy ked chcem trochu schudnut, nejem obed a dam si iba kavu a nieco male sladke. Alebo jeden dem jem malinko, druhy viac a tak to striedam. Ano schudnut sa da aj s prestavkami a dnami sytosti. aj s keksikmi. Aj ked ja osobne biely cukor nejem. Ked ste najedene,(necvicte hladne), cvicte HIIT (najdete na youtube, zadajte fitness blender hiit). Su to 15-20min cvicenie ale velmi efektivne. Jednoducho sa musite ovladnut na par hodin a vydrzat hlad, ak toto dokazete mate vyhrate. potom si dat kludne aj vacsiu porciu, nemusi byt mini. Nalozte si riadne na tanier, ale viac uz nepojedajte. Jedzte co vam chuti, bude sa vam lahsie chudnut. Schudnutie takto zarucene!!!

katrin21
11. nov 2014

@seemani 12 palaciniek? 3 makovky? fuha, no takymto tempom budes mat onedlho 100kil...
pozri si nieco o paleo strave...
za 7 dni som dala dole 4 kila.... nie som tucna, len potrebujem dat dole nahromadeny tuk okolo bruha a bokov...
Jes tam len bielkoviny, tuk , zelenina a ovocie malo, strukoviny nie, ani mlieko, ani ryza a zemiaky, muka vobec ...
Znie to vselijako ale da sa to....
prve 3 dni som bola stale hladna 😀.. treba jest viac tukov.. potom to preslo...
Paradoxne sa pribera ked jes vela muky, skrobov ( zemiaky, ryza, obilniny) a kombinujes to s tukmi. Ked jes tuky len s bielkovinamu, tak nepriberas...
pozri si paleo.sk.. Je som isla hned na to najprisnejsie ketogenne paleo, preto ten rychly ubytok vahy, telo ide na tukovy metabolizmus....
Je super kniha od Robba Wolfa Paleo dieta ( aj ked nejde o dietu, je to zmena stravovania ako taka), maju v knihkupectvach, je tma krasne vysvetlene co a ako a aj vzorovy jedalnicek klasickeho palea s receptami....
Konecne nemam pocit nafuknuteho brucha po jedle, citim sa taka lahsia, akoby nenajdena 😀, ale pritom som jedla 🙂 ...
Ono.... ludia 120tis rokov nejedli nic obilne, ani zemiaky a ryzu.... a poslednych 5-10tis rokov ano,. a odvtedy zacali ich zdravotne problemy.... verte neverte.... 🙂 Co je to 5tis rokov proti 120tis???
Ludia ( dokazane antropologmi) nemali ziadne zubne kazy, srdc. cievne ochorenia, degener. choroby kosti.. nic.. ziadna reuma a pod...
Pri tejto strave sa obmedzuju autoimunitne ochorenia, rakovina, nehrozi prekyslenie organizmu ( to nam robia obilniny) ale je to narocnejsie na financie a pripravu, stale varit, cistit zeleninu a nosit si jedlo 🙂
Nehovoriac o tom, ze by malo byt vsetko v prirodnej kvalite... ale realne sa to neda uplne... jedine z nejakych fariem..
ALe da sa... napr. silny hovadzi vyvar, zeleninove fasirky, normalne fasirky( len bez peciva a priezlov), zapecene kur. spria so sunkou a syrom , priloha zelenina - surova, pecena, dusena... aka chces....
atd...
Ranajky vajicka so slaninou, alebo prazenica so syrom a sunkou, alebo len sunka, syr, zelenina.... vela zeleniny...
Tiez nie som zeleninova.... ale donutila som sa, trvalo mi to roky..ale za pokus to rozhodne stalo a snad vydrzim 🙂
a ovocia pomenej, ma vela sacharidov, fruktoza je tiež len cukor, a v paleu ide o to, nemať cukrov vela, skor naopak, co najmenej.. takze ovocie ano, ale s mierou...

tiez som sa v tej knihee docitala o hormonoch - pise sa tam, ktory a ako fuguje na travenie, pocity hladu, sytosti a pod....
Mozno svojim prejedanim si rozhadzes cely organizmus a navrat bude tazky..... ked je niekto stale hladny, chybaju, aleebo zle funguju hormony:
grelin( treba dostatok spanku, inak je ho vela a priberas, si hladna), leptin( ten informuje mozog o tom, kolko si zjedla, ci si syta, reguluje metabolizmus, ked nefunguje - nevies to regulovať), adiponektin( tiez reguoluje chut do jedla), peptidyYY ( tento hormon nam hovori kedy prestat jest a znizuje pocit hladu.... bielkoviny a tuky uvolnuju vela pept.YY, preto su syte, obilniny minimum, preto rychly hlad napr. po cerealiach rano.. vločkach a pod),
Tak isto ak mas vela stresu, uvulnuje sa privela kortizolu a priberas, hlavne na bruchu.. kortizol inak potrebujeme, ale tak akurat. ako kazdy iny hormon. aj inzulin.

katrin21
11. nov 2014

pozri si www.paleo.sk
a hlavne - muka je vysoko navykova.... gluten sa viaze na recetory opiatov v mozgu, rovnako ako drogy !!!!
Preto bez nich" nevieme ziť" a odvykanie je pre nas take ťažke...

katrin21
11. nov 2014

receptory.

patkaza
8. dec 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

kľudne sa prejedaj a jedz koľko chceš ale treba sa k tomu aj primerane pohybovať 🙂 http://akoapreco.com/paleo-dieta-navrat-ku-korenom/