Stravovanie podľa Mira Veselého

tamichloe
2. jan 2012

Ahojte dievčatá....skušali ste sa stravovať podľa Mira?Ake mate skusenosti??Dosť ma odrádza to váženie potravín a počitanie ....velmi sa poteším Vašim radam ....

tamichloe
autor
2. jan 2012

žeby nikto neskušal sa takto stravovať ☹ ☹

mimkao
2. jan 2012

ja som skúšala, asi pred trištvrte rokom. Ale iba na týždeň, dlhšie som nevydržala. 😅 Ale schudla som vtedy 2 kilá. A chcem s tým začať opäť od ďalšieho týždňa.

tamichloe
autor
3. jan 2012

@mimkao a vážila si všetko a preratavala??

mimkao
3. jan 2012

Vážiť som nevážila, ani nerátala, lebo som jedla to, čo tam on mal na stránke, ten vzorový jedálniček. Takže som sa riadila tým. jediné, čo som robila ináč, bolo , že chlieb som si nepiekla v pekárničke, ale som si kupovala z Lidl taký celozrný tenučký chlieb a dávala si z neho dva krajce, tam kde on písal, že jeden.
@tamichloe

latvia
3. jan 2012

@tamichloe ja som zacala, nie uplne prisne dodrziavat, ale aspon som zacala pit cistu vodu, snazila som sa dodrziavat aspon 3hod intervaly, ale jedlo som si nevazila uplne. hlavne som si pozerala, ktore potraviny kolko kj maju. postupne si to zapamatas. jogurty maju napisane kolko energie obsahuju, chleba a ine potraviny si navyknes. hlavne niecim zacni, hoci len tou vodou, uz len to je dost tazke dodrzat, ja som nemyslela na pitny rezim, trvalo mi dlho kym som si zvykla nezabudat pit a dokonca cistu vodu. uz len to ti velmi pomoze. tak zacni, postupne, zacni si hladat veci ohladne vyzivy.ako pise miro, musis s tym proste zacat zit, je to zmena zivota, nie dieta 😉

tamichloe
autor
3. jan 2012

@mimkao ok,pozrem ten jedalniček,nemysliš že by bola lepšia delená?tu som kedysi držala,a schudla som 18kg za pol roka..no,to ma už nebavi cely den jest len sacharidy alebo bielkoviny..... ..

tamichloe
autor
3. jan 2012

@latvia dakujem,že si napisala...je do dost pit každu hodinu pohar vody,to mi nechuti,tolko tekutin...už si schudla niečo??kolko to držíš?? 😵

latvia
4. jan 2012

@tamichloe minuly rok som zacala, schudla som z 92 na 86 po 2 mesiacoch dodrziavania aspon casti jeho rad. a pred dvoma mesiacmi som vyhodila z jedalnicka sladkosti - kolace a zakusky som si ponechala, kedze sladke milujem, ale zakusky a kolace nemam kazdy den, takze to je v poho - a snazim sa pit vodu a caje, samozrejme nepijem kazdu hodinu, ale snazim sa pit viac nez som pila doteraz. a za 2 mesiace som zhodila 2 kg, zatial drzim vahu, je pravda ze casto sa stravujem dost hrozne, ale stale to niecim vykompenzujem - obcas trochu beh, obcas brusaky alebo viac rychlej chodze. kebyze to dodrzujem tak ako mam, veriom tomu ze krasne pomaly a zdravo chudnem.nebud hned na seba prisna, na zivotny styl si musis navyknut, tak zacni niecim co ti nerobi velky problem, trebars viac vody nez to, co si zvyknuta pit, pripadne viac zeleniny chrumkat a mensie porcie, hoci to bude tucne jedlo. v niecom proste urob obmedzenie

tamichloe
autor
4. jan 2012

@latvia nevyzeraš na 86 podla fotky,vypadaš štihla.....maš deti...jav podstate pijem len vodu a čaje neochutene,to mi ostalo z predchadzajucich diet,sladka mi ani nechutii...no jem dost sladkeho

mimkao
4. jan 2012

@tamichloe mne delená nevyhovovala. Pri nej som vydržala 3 dni. Čo sa týka diét, najviac som zhodila pri kávovej diéte, tú som držala 2 týždne, schudla som desať kíl a hneď po nej som prešla na mira veselého a schudla ďalšie dva kilá. Odvtedy som diétu nedržala, váhu si držím. Jediné, čo robím, je, že po piatej nejem a cvičim aerobic. Ono, bez cvičenia to nejde, resp., schudnúť človek schudne ale to ovisnuté svalstvo po schudnutí vyzeralo nechutne. Teraz cvičením je to omnoho lepšie.
Ja som na to pitie čistej vody mala nastavený budík na každú hodinu od rána siedmej do večera deviatej, no vydržala som to až pol dňa. Tá voda mi každú hodinu bola nechutnejšia a nechutnejšia až som ju ku koncu ani preglgať nevedela a vytekala mi von ústami. 😝 😒
ale je mi jasné, že je to pri chudnutí obvzvlášť potrebné a účinné. Takže toto bude vec ktorú sa chystám zase zaviesť.

latvia
4. jan 2012

@tamichloe fotka skresluje, ja mam 180cm, a tuk rozlozeny rovnomerne od hlavy po paty, preto sa ti zda ze vyzeram stihlo 😉 tato fotka bola dokonca fotena tesne pred porodom, kedy som mala 98kg 😀
ja som jedla vela, velmi vela, od sladkeho cez vsetko co mi prislo pod ruky. nejak som si odvykla od sladkeho , aj ked nemam uplne obmedzene sladke.po tyzdni mi prestala cokolada brutalne chybat, aj ked niekedy ma chyti chut, ale stiham odolavat.

tamichloe
autor
4. jan 2012

@mimkao ved to,ani mne ta voda nejde dole krkom 😕 😕
aka je to kavova dieta??ja ešte kojim..asi to nejaka drastickaaa

mimkao
4. jan 2012

ani nie. Je dá sa tam celkom slušne najesť, aj keď je presne predpísane, že čo a je tam hlavne veľa bielkovín.
No, tak to radšej počkaj, kým dokojíš. Robí to detičkam šarapatu. Aspoň mojej prcatej to nerobilo dobre. Pretože som pri tej diéte musela piť detoxikačné čaje a všetko mi išlo do mlieka. Tak som dokojila a potom sa do toho pustila ešte raz.

Ja chcem dať teraz dole už max 5 kíl a potom by som bola už veľmi spokojná. Takže sa aj do tej vody asi viacej prinútim... 😅

zuzu8655
12. jan 2013

@tamichloe ja chudnem s mirom 🙂 a zatial ok. Za 2 tyzdne 2 kila dolu, to je uspech, si myslim. Toto nie je dieta, ale zmena stravovacich navykov.

tamichloe
autor
12. jan 2013

@zuzu8655 aj si važiš a počitaš KJ?

katy2
12. jan 2013

Ja tiez idem podla neho a za 9 dni 4 kg dole 😉 a vobec to nie je drasticke chudnutie... aj sa najem, aj chudnem 🙂

tamichloe
autor
12. jan 2013

@katy2 suuper......ja sa nemožem nakopnuť.......a pre mna je to často jesť,ked idem niekde na cely den,tak nestiham jesť každe 2,5h..aj počitaš??

mima1311
12. jan 2013

@tamichloe ako sa dari ??? 🙂 🙂 🙂 🙂

Tak aj ja som konecne zacala a idem od utorka tak na 90 % ....snad uvidim vysledky a zopakujem si prvy uspech , stacila by aj polovica , zacal so mnou aj moj chlap 😀 😀 😀 tak nesmiem polavit , este aby tak schudol viac ako ja a klepne ma od zavisti 😝 😀 😀 😀

mima1311
12. jan 2013

@katy2 super 😉 len tak dalej - sikula 🙂

tamichloe
autor
12. jan 2013

@mima1311 ta&k to maš suuper motivaciu...kolko papaš zeleninky denne?0,5kg?teraz už Miro piše 1kg ☹

tamichloe
autor
12. jan 2013

@mima1311 napiš mi ako to u teba prebieha,čo papkaš,nech som trošku v obraze...teoriu ovladam

mima1311
12. jan 2013

@tamichloe no to teda mam ....no teraz to bolo pbiede , nemali sme spraveny nakup , ale dnes sa napplnila chladnicka tak to bude lepsie , to pol kilo dam - kilo asi nie 😀 mozno casom 🙂

tilly
12. jan 2013

@tamichloe skus to tak o krokoch... na zaciatok zacni s 3 a viac litrami cistej vody, potom skus vynechat sladkosti, potom skus vynechat prilohy a postupom casu prides na to, co ti bude vyhovovat 😉
mne pride to stravovanie podla chudnutie.ako.sk rozumne, len to nepojde hned a rychlo a ked sa nevies nakopnut, tak je super vyzivova poradkyna 😉

ja som dala dole 7 kileciek za tri mesiace, islo to v podstate len vynechanim sladkych napojov a sladkosti a priloh 😉 a zacala som pit viac vody a ku kazdemu jedlu si davam zeleninu 😉

mima1311
12. jan 2013

@tamichloe rano skoro vzdy to iste , samozrejme s obmenami .
celozrny chlieb mnou upeceny v pekarnicke aebo celozrnne zemlicky + syr+ sunka a zelenina, alebo miesto sunky a syra len syr , alebo miesto toho vajco s bielkom , alebo sardinky bez oleja s troskou horcice rozmiesane , alebo daku pomazanku , mam receptiky na vajickovu , cabajkovu , tvarohovu ....
potom desiata biely 3 % jogurt + vlocky + oriesky + ovocie , alebo teraz som si zohnala v polsku take ochutene tvarohy a dva kelimky maju super presnu hodnotu .
obed maso poväcsine kuracie + priloha celozrnna ryza , cestoviny , zemiaky , aebo nieco speci - placky , salaty - je toho spusta + zelenina ,
olovrant kolko x aj opät ako ranajky, alebo tvaroh s hrozienkami
vecera bud rybka s chlebom alebo zemiakmi , krabie tycinky , alebo aj co som mala na obed ...

Proste na co mam chut , je to roznorode , ked mi nieco extra chuti jem to aj 3 x denne 🙂

mima1311
12. jan 2013

@tilly ty nejes prilohy ?

1ingrida1
12. jan 2013

@tamichloe ahoj, ja sa tiez pokusam chudnut podla mira... zda sa mi to celkom logicke, zdrave, jednoduche.. s vazenim a pocitanim mam problemy, hlavne s vymyslanim co budem papat :/ najvecsi problem bolo pitie a sladkosti.chcela som zacat od prveho januara, ale len tyzden mi trvalo kym som zacala trosku viac pit.nehovorim ze pijem kazdu hodinu, ked som to skusala, mala som neskutocne migreny, tak pijem pred kazdym jedlom pohar nesladeneho tepleho caju a po jedle cistu vodu,alebo s citronom. to su dva pohare kazde tri hodky. a uz na sebe citim rozdiel. telo si uz samo pyta pit, z coho sa strasne tesim, v tvary mam zrazu viac farby 🙂 je to super.. no sladkosti mi robia probelmy, a hlavne mi robi problemy jest pravidelne kazde tri hodky, zatial sa mi to podarilo len tri dni po sebe, a stvrty den som zas od rana nejedla az do 4tej poobede :( takze este o sebe netvrdim ze to dodrziavam, skor ze sa na to pripravujem. pretoze najskor sa musim naucit pit, medzi tym sa treba naucit navyk jest pravidelne. dufam ze tak do dvoch tyzdnoch uz sa ako tak zabehnem.inak ked som to dodrziavala tie tri dni po sebe, tak som nebola hladna, dokonca som ani nemala chut na dalsie jedlo,ale nejak som sa donutila.proste po tych mega ranajkach som nemala pocit hladu

mima1311
12. jan 2013

@1ingrida1 ano o tom to je , matt plny zaludok a plny ,,len,, vhodneho jedla ,, aby sa glykemicky index nerozkolisal , lebo pride zravka , super len pokracuj pekne postupne , neda sa vsetky stare zvyklosti naraz zahodit za hlavu ako prtikom plesknut , pekne postupne pridavaj nove a nove ...Ja som zo zaciatku nikdy nevladala ani jedlo dojest a bola som plnucka , potom som si zvykla a veru uz som natahovala cas na hodinach , kedy budu dalsie 3 hodiny 😀

1ingrida1
12. jan 2013

@mima1311 presne ako pises, ani ja som nevladala, som to doslova tlacila do seba. najskor zeleninka potom jedlo.. a vtedy som nemala ani chut na nieco male.ale akonahle nejem kazde tri hodiny, tak len chodim a zgunam co by som zjedla.. dakujem pekne za podporu, snazim sa odolavat, povyhadzovala som kopu sladkosti pootvaranych a nedojedenych 🙂 no pitny rezim uz mam ako tak zmaknuty, teraz uz len donutit sa pekne pravidelne jest.jest zdravo u mna nieje problem, ja milujem aj surovu zeleninu, aj jedlo na pare.. len som hrozne leniva si tolko pripravovat. problem je ze moj syn je dost vyberavy co sa tyka jedla, a stary je zas vegetarian, takze sa stava ze pripravujem aj tri rozne jedla :/ musim to nejak dat do kopy tak,aby sme boli vsetci traja spokojny a aby som nemusela varit v 3 hrncoch obrazne povedane.

mima1311
12. jan 2013

@1ingrida1 no podobne ako u nas , varila som pre seba , pre chlapa zvlast , pre deti zvlast a to som chodila na 3 smenku , teraz mam maleho akcneho hrdinu , tak sa do toho pustam zas , lebo po teho. som polovicu zhodenych kil nabrala ...MOJOU BLBOSTOU ....vsetko som prestala dodrziavat a ze ako tazko sa nanovo startuje ....tiez uz pitny rezim ako tak mam nastartovany , tie 3 litre za den dam 😀 , aj pravidelnost sa uz da , no este to sem - tam zob nieco nekale 😝 , musim to zvladnut a ZVLADNEM 🙂 ja si jedlo musim nakrabickovat na cely den aj na dva , strasne nerada varim a musim sa k tomu nutit , s vazenim nemam ziadny problem , pocitat nemusim , mam svoju ,,kucharsku knizku,, ktoru som pouzvala ked som prvy x sa zacala takto stravovat a mam v nej asi do 200 receptov vypocitanych na moje hodnoty .....tak to uz len dotiahnut do zdarneho konca . 🙂

tamichloe
autor
12. jan 2013

@mima1311 kolko g masa na jednu porciu a kolko g ryže a zemiakov?myslim ako na 1porciu,ale už pripravene,nie surove