Závislosť na jedle

10. nov 2022

Prosim vas... Neviem ako sa zbavit zavislosti na jedle/ hlavne sladkom. Ked jem tazke typicke jedla (halusky, rezen atd) som plna ale priberam a ked jem zdravsie tak to vzdam pretoze som stale hladna a pomedzi vsetko casto v strese jem sladke. Pokial za den nemam aspon 1-5 sladkosti tak som na nervy. Niekedy si to uz ani neuvedomujem len sa zhrozim co som zjedla za 5 minut, ako sa dostat z toho kruhu von? Som nestastna

osky
11. nov 2022

Trva cca 2 tyzdne,kym si telo uplne zvykne.
Ked nebudes doma sladkosti mat,ani ich nezjes..
Vyhod vsetko.
Miesto toho si kup ovocie,5-7 kusov na zaciatok,aby ta nezacalo triast,ked ti klesne cukor...
Ku kazdemu jedlu si daj zeleninu.
Hladna si preto,lebo aj ked jes vela ocividne ti to neda dost vitaminov,Energie....
A vela pi!!!
Nie je to lahke,ale vsetko je v hlave.
Najdi si vyzivove tabulky-nutrelino a skus si nastavit kalkulacku a prijem podla toho.
Prvy,druhy den bude mozno zabijak,ale poom uz to pojde lahsie.
Predstav si-kebx bola vojna,nemas co jest
Keby si bola jednoz z tych utecencov zavreta cele dni v dovavke kym ta prevezu,bez poriadneho jedla....proste extremnu situaciu....nezomtels by si.
Len by si bola z toho na nervy.
Skus pomaly ale v prvom rade nesmies mat doma rozne lakocinky...

eeerickal1
11. nov 2022

No ono sa bez pevnej vôle jednoznačne nepohneš. Musíš si to jednoducho zakázať, nemať po ruke nič, čo by ťa lákalo. Dá sa to, keď sa to podarilo mne, tak si myslím, že to zvládne úplne každý :D

anicka176
11. nov 2022

Skúsila by som chudnúť podľa nejakého jedálnička napr. od Mačingovej alebo by som si dala vypracovať konkrétny jedálniček na mieru, kde by to zasýtenie bolo zohľadnené v zdravšej forme. A potom to dodržiavať, zo začiatku to bude ťažšie, ale verím, že telo si zvykne zasýtiť sa aj zo zdravších alternatív

macikovaiveta
11. nov 2022

Máj vždy po ruke , ryžové chlebíky,alebo kukurične natri si ich medom , keď máš chuť na sladké.Daj si mentolový cukrík napr.Napi sa vody.

chadkroeger
11. nov 2022

čo znamená jem zdravšie? Napíš mi o aké konkrétne jedlá sa jedná?

dilino
11. nov 2022

Och jaj 15 sladkosti na deň. Pána ved to čista cukrovka. Za mesiac zješ 465 sladké. Ked píšeš že 15 ks na deň. Ved to nie len na zdravie je zlé ale aj do peňazí poriadne. Ved to ako fajčiar tak TY mináš na sladkosti.

chadkroeger
11. nov 2022

@dilino akých 15? tam má 1 - 5 🙂

marvin1234
11. nov 2022

Nedokážeš sa ovládať pretože máš absolútne rozhodenú hladinu inzulínu. (Obrovský nával po rýchlych cukroch, potom telo pýta viac a viac). Musíš proste pretrpieť obdobie týždeň až dva ako písali baby vyššie, aby sa ti to upravilo. Vlastná skúsenosť.

dilino
11. nov 2022

@chadkroeger jaj áno máš pravdu zlé som si to pozrela. Ved preto ved mi to nešlo do hlavy ved to čista cukrovka. Dakujem za upozornenie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betunka39
11. nov 2022

Mne pomohlo sladke ranajky a ovocie doobedu.Poobede uz som potom nemala chuť na sladke.Trvalo to sice cca 3 tyzdne,ale teraz po 10 mesiacoch uz aj ked zjem vecer sladkost nepeiberiem