Žiadne sladkosti do Vianoc

gucciok85
13. okt 2013

Ahojte.
Od pondelka vyradujem uplne sladkosti lebo nejak som ss rozjedla a necitim sa dobrr. Chcem skudnut do visnoc adpommn 5 kg.
Kto sa ku mne prida? Aby sme sa podporili,lebo sladkosti to je zavislost.

kristina74
19. okt 2013

@katka1981 No ved to, ze do Vianoc 🙂. Rozmyslam, ci je to az taky dobry napad, ked sa mi to podari a vynecham sladkostim co potom? Piect zacinam okolo Mikulasa, no neviem, nic neochtnat a potom sa na Vianoce napraskat? Ved sa telo zblazni.
Mbe by len stacilo nastavit sa tak, aby som oo veceroch nemaskrtila. Odkedy som sa tu nasacovaka, tak sa mi dari, ziadna maskrta, tak mi drz palce.
Dobru noc, je uz riadne neskoro a zacina mi skvrkat v bruchu, tak udem radsej spat 🙂.

katka1981
19. okt 2013

@kristina74, ja msm skusenost, ze nesmiem telu odopriet to., co si ziada, lebo sa mi to vypomsti. Ja som uz 6 tyzdnov chora, a strasne som vela jedla, lebo som nic nevladala, ale uz sa to zlepsuje, takze aj energie bude viac aj to lahsie pojde. Ja si davam zavazok vecera najneskor o 18., hned umyt zuby a slakodts max. jednu denne a mensie porcie ako ked mam dietu svoju. A keby nahodou vysiel cas a energia, tak vecer zumba, mam taku 20 minutovku a 5 kg dam dole a to mi staci.

myska_lili
19. okt 2013

Moj ocino vzdy vravi daj si to naco mas chut ale v malom mnozstve

..

Ked to telu nedate pride vlci hlad a zjete omnoho viac ako si odopriete 🙂 ja som momentalne na diete ale dam si hoc co troska a chudnem 🙂

bronia13
20. okt 2013

ja rok tomu som zacala 5-6 krat do tyzdna cvicit taksom pekne schudla okolo 6-7 kg, no potom sa to po pol roku nejak zaseklo a ja som prestala cvicit, prislo leto, bazen grilovacky atd... no a vsetko este aj asi to kg plus slo hore, no a ako som prestala cvicit tak sa normalne 2 krat v noci vstanem a dam si celu Milku alebo aj 2-3 Mily, 😝 uz som povedal ze ziadnu coko nekupim samozrejme ak nemam ziadnu potom nemozem zaspat...no ale my cela rodina zboznujeme sladke...no od vcera som sa zapisala do noveho fitka kde maju super skolku a aj detsky bazen takze budem mat mozno vetsiu snahu chodit (a aj to ze to je 3 krat drahsie ako sme platili v inom) 😀 takze ja si tak davam do Vianoc tak radsej menej zatial len 3 kg a potom sa uvidi, zacnem zdravsie papat a cokoladu si dam z mierov povedzme len 4tablicky a dost... nahradim to proteinovimy sejkami cosi budem robit s ovocim a orechami a medom... tak som to robila rok tomu a kg sli celkom dole.. len treba pevnu volu... tak vsetkym drzim palce 😉

anavila
20. okt 2013

No kocky ja ked mam pred kramami no koniec, minule som zozrala vecer o jedenastej tanier huspeniny a polovicu bieleho chleba! Bol cerstvo upeceny, co k tomu dodat, asi len pivko,co sme s muzom pri tom popijali. A tie chute co ma prepadnu, nemam problem si dat cokoladovy jogurt a do toho macat chipsy, no hroza,nenavidim pohlad do zrkadla, viem ze s tym musim nieco robt,aj som odhodlana, ale stale pride nieco,comu neodolam. Katasrtofa. Mam 85kg a chcem ist. Aspon na 65. Len ja po prvych uspechoch,ked sa mi trosku podari zhodit,tak si doprajem este viac, sak pohoda. Ked som bola este na skole,mavala som taketo zavazky,cez advent nejest sladkosti ani ziadne pochutiny a vydrzala som bez problemov, teraz absolutne

gucciok85
autor
20. okt 2013

No tu steviu som neskusala. Musim kupit. Kavu ja nepijem. Len sem tam to Caro bez cukru.

ficksacha
20. okt 2013

Mne osobne stevia vobec nechuti. To si dam radsej xylitol.

bronia13
20. okt 2013

@gucciok85
@ficksacha

mne Stevia chutila velmi, kamoska povedala ze malo sladka... no ja zoboznujem sladke a mne sa zdala az moc sladka, asi 2x nez cukor... kupila som si "zdravsiu" vraj Stevia surowa (raw) tak potom mi to nedalo a docitala som sa ze vraj tato je zdravsia ako to zozenies.... https://www.google.com/search?q=traders+joe+ste... ten druhy a piaty obrazok... alebo u nas bude mozno nejaka ina verzia.... prestala som sladit ak tak sem tam medom 😉

ficksacha
20. okt 2013

@bronia13 Urcite je rozdiel aj v tom, od kt. vyrobcu ju kupis...ja som stastie nemala 🙂. Mne pride uplne hnusna (neviem, ci viac alebo menej sladka ako cukor), skor horkasta, ci aka je to pachut 🙂. Ale napriklad cokoladku, dzemik, kolaciky sladene steviou kupujem pravidelne a to mi chuti...aj zmrzlina...mnam. Ale ked to prezeniem s mnozstvom, tak mam z toho hrozne krce v crevach a robi mi to aj xylitol, tak sa snazim to jest v minimalnom mnozstve.

bronia13
20. okt 2013

@ficksacha hej vyrobky zo Steviou? hm tak to tu nemame... mas pravdu ma to taku pachut, ale casom som si zvykla 😉

ficksacha
20. okt 2013

@bronia13 Niekde som citala, ze cokolady od Cavaliera maju aj na SVK http://www.maxhavelaar.be/nl/nieuws/chocolade-m... Tieto su fakt skvele. Ako chocoholik ik velmi ocenujem.

bronia13
20. okt 2013

vsak aj ja som chocoholik preto som pribrala ako prasiatko 🙂 ale ja nebyvam na SK tak preto, ale mozno aj tu mrknem ci take vyborky maju ale este som o tom nepocula, pre mna je to novinka....

mirabelluska
20. okt 2013

@ mne najviac pomáha zaliať si nejaký vonavý nesladený čajík, keď ma prepadne chuťna sladké 🙂 takže odkedy som v tejto téme tak som vypila hektolitre čaju, ale vyplatilo sa, teraz sa mi zdá už všetko až nechutne sladké, normálne tá odvykačka funguje a ja za seba možem povedať, že sa pokúsim takto zdravšie žiť aj cez Vianoce a po Vianociach. A už je to aj troška vidieť na postave, aj keď na kilá ja nepotrebujem moc ubrať, ale keď som sa merala krajčírskym metrom tak som bola veeeelmi spokojná, po tých pár dňoch 🙂

bronia13
21. okt 2013

@ficksacha predstav si ze som aj tu nasla tak sa popozeram po obchodoch ale diky za radu lebo ja bez coko neviem zit 😀

kristina74
24. okt 2013

No baby, ako sa vam dari, ja stale drzim, pomaly uz neviem, ako vyzera cokolada 🙂.
Ale myslim, ze do Vianoc je dost dlha doba, rozmyslam, ze za mesiac si dam kusok 70 %, aby som nezabudka, ako chuti 🙂. Okrem toho netreba zabudat na antioxidanty, ktore cokolada obsahuje.

mirabelluska
25. okt 2013

@kristina74 no mne sa dari super, nie je to len o sladkostiach, prestalo nocne jedenie, jem pravidelne, v malych porciach, koniec polotovarom, lepsi pitny rezim atd. ale nastartovalo ma prave to obmedzenie sladkosti 🙂

kristina74
25. okt 2013

@mirabelluska Tak ja som problém s nočným jedením nikdy nemala,čo sa týka pitného režimu, pijem roky len čistú vodu a bylinkový čaj, jedine v lete ideme celá rodina spolu na kofolu a Keďže je to tak zriedkavo, všetci máme z toho obrovský zážitok 🙂 .
Varím každý deň, berieme si s MM obed do práce a snažím sa variť zdravo, veľa strukovín, máme radi aj tofu, ako prílohu bulgur či kuskus.
Semtam navarím aj niečo tradičné zo slovenskej kuchyne, lebo si myslím, že žiadny extrém nie je dobrý a všetko treba jesť s mierou.
Ale čo sa týka sladkého, konkrétne čokolády, to je moja slabina od detstva. Na mojej postave sa to síce neodrazilo, možno aj preto, že pri štyroch deťušikoch mám pohybu ažaž, ale moje trávenie mi nebolo vďačné.
Teraz sa cítim oveľa lepšie a už ani nemám chuť na sladké. Telo si zvykne na všetko 🙂 .

mirabelluska
25. okt 2013

@kristina74 aj ja mam 4 deti 🙂 a vdaka nim stihlu postavu 🙂 aj ked 2kila by som dala dole, ale sladkosti sa chcem zbavit pretoze mi spustaju migreny ☹

kristina74
25. okt 2013

@mirabelluska Jééj, fááákt? 🙂 .
Tak to si rozumieme, ako viacnásobná matka určite chápeš, prečo človek potrebuje čokoládu. Aby si obalil nervy a niekedy sa z tých deťušikov nezbláznil 🙂 .

jullynka
30. okt 2013

Pridavam sa 🙂

maria1989
30. okt 2013

no neviem, či to bude čokoládou... tiež som ju jedla na kilá, a od augusta som nemala... a schudla som len 6 kíl. Aj keď je pravda, že necvičím (nemôžem). a keď čoko dlho nejete, prestane vám chýbať... hlavne si znova nekusnúť, lebo som tam kde predtým 😀

m_ij_ka
30. okt 2013

ja sa tiež pridám, sama som zvedavá koľko vydržím

gucciok85
autor
12. nov 2013

No babenky porusila som v nedelu svoj slub- boli u nad hody a kolace - nevedela som odolat. Potom aj ma to trapilo. Ale od pondelka uz pokracujem dalej. Ale je to tazke
To je najhorsie na tom ze ked mas chut na cokoladu tak nedas len kusok a.ale viac