• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zníženie nadváhy pri kojení. Aký mať stravovací režim?

10. apríla 2009 
Prosím o radu ohľadom zníženia nadváhy, kojím syna 16 mesiacov a priberám.
Pohybu mám dosť, avšak energetický príjem i objem potravy ju zrejme presahuje.
Hľadám vhodný stravovací režim na úpravu hmotnosti (kilojouly, výživové hodnoty,
čo treba jesť a nevynechať, čo môžem vynechať bez újmy na tvorbe mlieka atď.)
Ďakujem veľmi pekne, budem vďačná za každú radu. Už sa mi to totiž vymyká spod kontroly
a v živote som ešte nemala váhu ako dnes (s výnimkou pôrodnej váhy), štandardne dnes
vyzerám ako v šiestom mesiaci pri poslednom tehotenstve. Obávam sa,že pri mojom sklone
k extrémom sa jedného dňa zobudím a začnem hladovku...
5. apr 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Littledarling ja som pri kojeni zacal dodrzovat delenu stravu a vaha nadherne klesla a na tvorbu mlieka to nemalo ziaden vplyv. Teraz som uz zas ako velryba, tak po porode nabehnem na nu zas a snad to znova zhodim. Tak mozes skusit. Drzim palce.
6. apr 2009 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Mirka dakujem za radu. Kamoska na delenej tiez schudla 15 kg, ale nekoji a nema male dieta.
Ja vsak mam rada rozne jedla, normalne tradicne kombinacie, k masu sa mi vyslovene ziada ryza
alebo zemiaky, to delenie bude pre mna problem. Pri apetite, ktory mam od tehotenstva
to bude cele velky problem, ale ked vravis ze pomaha delenie aj pri kojeni, tak idem na to.
8. apr 2009 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ono je asi najtazsi zaciatok, ale ked si najdes oblubene jedla aj medzi delenou, tak je to hned o poznanie lahsie. A kila isli naozaj krasne dole. Najskor som sa pozorovala ako na to reaguje drobec a ci ma dost mliecka a ked sa nic nedialo, tak som pokracovala.
Ak skusis, tak drzim palce :wink:
8. apr 2009 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Mirka: a kedy si zacala dodrz. tu delenu? Ja som ju zacala az po kojeni, nadherne som schudla-asi 26 kg :dizzy_face:
Ale pri kojeni to neslo-mala mala stale koliky :cry: Takze ziadnu zeleninu ani ovocie som nemohla :cry: Teraz uz v predstihu rozmyslam o stravovani po porode, aby som dala potom tie kila rychlo dole :sunglasses:
9. apr 2009 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj susík a kedy máš termín?Držím ti palce.
10. apr 2009 o 04:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok