Aký nebezpečný môže byť myóm?

dadka_bb
18. apr 2017

ahojte,prosim vas, pocas prveho tehotenstva mi moj gynekolog objavil na maternici myom, o velkosti 2 cm. porod prebehol v poriadku, no trapi ma co to vlastne ten myom je.chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti, co to vlastne je? rastie to? odstranuje sa to operacne?ohrozuje ma to nejako? 😏 nemate niekto prosim podobny problem? dakujem

maya261
19. apr 2017

@dadka_bb to by sj mna zaujimalo. Som na tom rovnako, teda este som tehu ale tiez mi ho nasiel.

libawet
19. apr 2017

@dadka_bb http://myom.sk/co-je-myom/
https://www.modrykonik.cz/forum/nemoce-a-kompli...
...myóm môže rásť a nemusí, ide o nezhubný " nádor " na maternici, je to vlastne útvar v jej svalovine, sliznici...väčšinou sa stráca po menopauze, " živia " ho vlastne naše ženské hormóny, ich zvýšená hladina a nerovnováha, takže v menopauze je logické, že mizne. Problémy môže robiť pri otehotnení a v tehotenstve, no nemusí, záleží, kde je uložený, aký je veľký a pod.

sunny8
19. apr 2017

Poznam zeny ktore pri myome prisli operacne o.maternicu a niktore aj o vajecniky cize cim.skor do dr a liecit

aspinka
19. apr 2017

co sa tyka myomu nemusi sa s nim nic diat pokial nerastie cucka si tam na svojom mieste a nic sa nedeje. Horsie je ked ti praskne v tu najnevhodnejsiu dobu napríklad ked otehotnies potom berie som sebou krvacanim vsetko... detto v pripade ze si uz tehotna a babatko prospieva nikdy nevies ako sa zachova nemusi sa stat nic a porodis zdrave babo... ja som mala po druhom porode este pri odchode z porodnice diagnostikovany myom... nemala som ziadne problemy asi 3 roky .... praskol mi tesne potom ako som zistila ze som opat tehotna .... tehotenstvo sa skoncilo spontannym potratom...

lucy372
1. jún 2017

Ahojte diewcata. Som 2 mesiace po kyretazi a doktor mi nasiel myom resp. newie ci je to myom alebo som opat tehotna newiem ci sa mam teraz tesit alebo plakat.....parodte mi prosim alebo ma niektora podobnu skusenost?! Dakujem

maya261
1. jún 2017

@lucy372 a testovala si?

pillipilli
1. jún 2017

Ahoj ja som mala na krcku miom tiez 2 cm a pri porode cez 10 cm. Moj gynekolog v zahranici mi tvrdil ze je to v pohode ved to je cysta. Prisla som na SK a tu sa doktor chytil za hlavu. Vraj pri myomoch hrozia potraty. Mna aj hned operovali ( dva krat, nejak to pototo ..) a chceli mi vybrat aj maternicu, ale nedala som si ju vybrat.

lucy372
1. jún 2017

maya261 ano testowala a negatiwne ale podla mojich wypoctow aj keby tak som mozno tyzden ale dawame si pozor

miranna
1. jún 2017

mam 3 myomy do 3 cm, pocas tehotenstva narastli na cca 5 cm, ale vsetko prebehlo ok, po tehotenstve sa zmensili opatovne do 3 cm, kvoli myomom ziadne problemy, dost zavisi aj od toho, kde su ulozene a o aky typ myomu ide

eliska13
1. jún 2017

mozes byt anemicka a mat dlhsi menzes, ale lepsie je dat si ich vybrat

1982zuzka
1. jún 2017

Mne sa pol roka po porode spravil - v 2012 mal menej ako cm. Tento rok mal 5x4cm, na preventivke 2015 mal 2x2cm. Lekar mi povedal ze pri velkosti 5x4cm by som ani neotehotnela, ak hej tak potrat alebo predcasny porod. Nehovoriac o tom ze cim vacsi bol myom tym vacsie bolesti pri menzese. Posledny menzes pred operaciou peklo. Operacia laparo, v stredu nastup, stvrtok operacia a sobota domov - chodila som, creva rychlo zacali pracovat. Ak by sa mi znovu spravil myom - co sa vraj moze tak uz necakam kym tak narastie, budem chciet ho dat hned prec. Myom je nezhubny nador, nemal by sa menit na zhubny ale urcite to treba sledovat. Po operacii isla vzorka na histologiu co je standard.

babatkoo
3. apr 2018

Ahojte. Gynekolog mi nasiel myom na maternici. Je umiestneny tak ze nevadi pripadnemu tehotenstvu. Dr povedal ze je ako gongolec na ciapke. Taky isty som mala aj pred 4 rokmj. Ide o to ze uz 2 dni pocituje tlaky v podbrusku ako menstruacne ale slabsie. Som 25 DC a 7 DPO. Mozem toto citit z toho myomu?? Menstruaciu mam dostat az o 7 dni. Z predchadzajucim myomom sa toto nemala respektive neviem posudit lebo som bola tehotna so synom pocas toho casu co som myom mala.

berus222
12. apr 2018

ahojte. mne zistili minuly rok a mal 3,7x3,5. tento rok na preventivke uz mal 4,2 x 4,5 , takze zhruba o 1 cm narastol. dr povedala, ze za pol roka mam prist na zmeranie a ak narastie, pojdem hned na operaciu. nemam ziadne problemy, aj menzes mam slabsi ako som mavala, nic ma neboli, uplne bez problemov. len neviem ci je bezny postup "nechat ho vyzret" a potom hned rezat alebo sa pokusit znicit/zmensit ho a az potom operovat. Vam ho nejak riesili?

lienqa
12. apr 2018

Skúsenosť u nás doma, mamine pred 10 rokmi pri preventívnej prehliadke našiel dr. myom volali sme ho Hugo 😂 Nič jej s tým nerobil iba sledoval, menzes mala naopak strašne silný, vždy jej hovoril, že nástupom menopauzy sa môže stať, že sa začne zmenšovať a naozaj mal pravdu. Určite to inak riešia u žien, ktoré ešte plánujú tehotenstvo a ostatné okolnosti samozrejme. Kolegyňa musela ísť na operáciu a to mala 27 rokov vtedy.
@berus222

monika123654
14. jún 2018

Mne bol toez disgnodtikovany myom 2,5cm.ked som navrhla ze so

monika123654
14. jún 2018

Ked som navrhla ze so to chcem DAT vyoperovat kedze mi to Roby problemi,moj gynekolog mi povedal ze taky "maly myomik" sa neoperuje ,vobec neriesi to ze krvacam jsk na zabijacke a stale mam tlak v podbrusku a bolesti krizov.som z toho hotova kontrolu mi dal o tri mesiace .mam 31 rokov a vobec to neriesi ze budeme cakat ci podrastie

leameleg
5. aug 2021

@1982zuzka ahoj móžes súkromnu spravu prosím ťa ?

leameleg
5. aug 2021

@monika123654 ahoj ako si nakoniec dopadla prosím ťa ?

1982zuzka
6. aug 2021

@leameleg jasne kľudne napíšte