Vygrckaná krv u štvormesačného bábätka

ivuka
29. okt 2016

Ahoj chcem sa Vás spýtať ci máte skúsenosti s tým, že Vám bábätko vygrckalo krv spolu s hrudkovitejsim mlieckom. Nie je to nebezpečné, keď pri kojeni prehltne krv. Mam asi prasknutu bradavku lebo ma strašne boli pri prisati a kojeni. Viete mi niekto poradiť čo máme robiť, resp co Vám zabralo na popraskané bradavky? (už som skúšala aj kalciovu masť ale ma štípe, MM potrieť po kojeni a aj masť na bradavky suavinex)
ďakujem za rady

monyalex
29. okt 2016

Na bolestivé bradavky skús multi mum náplaste..... uľaví sa skoro okamžite.....su na prírodnej báze , nemusíš utierať pred kojenim, ...vyskúšané overene

smile31
29. okt 2016

@ivuka ja som pouzivala bepanthen krem... je trosku drahsi ale mne pomahal... ale treba pred kojenim poriadne bradavku umyt 🙂

mlady_par
29. okt 2016

Potierat repikovym cajom.ten robi zazraky.mala som na bradavkach tazky ekzem ked mi mala pri kojeni zosuchavala kozu a rozkusavala bradavky.jedine co mi ozaj pomohlo bol repikovy caj na puknutu bradavku (ja som ju mala prasknutu po celej sirke ) a kokosovy olej na tu ekzemovu suchu cast.a to uz som mala v stadiu ze som pri kazdom kojeni plakala od bolesti a vyskusala som snad vsetko

ivuka
autor
29. okt 2016

@mlady_par a ako často ste si potierali tým repikom ranku?

mlady_par
29. okt 2016

@ivuka po kazdom kojeni

delmondo
30. okt 2016

Krv mu nevadí, vklude koj ďalej, ale zrejme nemá dobre prisatie, kedzxe vznikla ranka. Na toto treba dať pozor. Pri kojeni smeruj ranku do kútika úst. Ja mám dobrú skúsenosť s multi mam naplastami, do 2 dní ti pošlú aj vzorku zadarmo, nájdeš na ich stránke, lebo inak sú dosť drahé. A tiež bepanthen je fajn, netreba ho zmyvat. No je možné, že tam už máš aj kvasinku, tam je dobré dať genciankou, alebo citrovital kvapky https://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojce...