Závislosť na nosnom spreji

sophie148
27. mar 2018

Má niektorá z vas OSOBNU skusenost s touto závislosťou? ( olynth, nasivin,..) ako sa prejavovala ? Priznaky ? Ako vznikla a ako ste ju riesili .? ďakujem za odpovede

bielavila
27. mar 2018

Ja ju mam a je to des, neviem prezit bez spreja polku dna, teraz som tehotna a je to este horsie

bebekat
27. mar 2018

Mala som. V jednom kuse som si musela striekat. A tym sa mi castejsie zapchavali obe nosne dierky. Nastastie som si to uvedomila a sekla tym razne. Odvtedy si prechladnutie liecim iba nahrievanim a prirodne... treba s tym ozaj prestat... drzim palce 🙂

ivka0077
27. mar 2018

Ano,mala som,bola som chora,bezna nádcha,pouzivala som muconasal...ale bez neho som mala stale upchaty nos,tak som si ho dávala 2mesiace vkuse...isla som ku alergologicke,ta sa zhrozila,povedala ze max 7dni sa mozu tieto spreje pouzivat...musela som uplne vysadit,dala mi lieky na alergiu,pamycon a lieky aeronase,a po par dnoch som bola ok

lenadka
27. mar 2018

Tiež som si pred pár rokmi vybudovala závislosť. Potom je to už fakt zlé, nedá sa dýchať bez toho. Postupne som predlžovala interval použitia. Neskôr som už striekala len do jednej nosnej dierky. Druhá sa zregenerovala a tak sa už dalo existovať bez toho. Teraz ak mám nádchu, viac ako 3-4 dni to nepoužívam.

majak622
27. mar 2018

Napodobne. Bola som zavisla na Muconasale. Je to hrozne navykove a mala som dojem, ze bez neho nemozem existovat. Potom som postupne znizovala davku a tak som sa zbavila zavislosti.

miriama11
27. mar 2018

Mala som , striekala som si vyse roka.potom som bola tehotna a nejako to preslo potom som to mala zas.a to pouzivam iba detske kvapky.noo riesila som to tak ze som striekala iba do jednej a potom som prestala uplnea veeela morskej vody.raz mi to preslo same od seba v tatrach

solinkarka
27. mar 2018

Bola som zavisla 4roky 🙈 jedneho dna som si povedala dost!! sice som 5dni poriadne nespala ale preslo to, sliznica odpuchla....a ta neskutocna ulava pri dychani a stresov ci mam vsade kam sa pohnem kvapky pri sebe a usetrenych penazi ani nevravim kvapkala som kazde 3hod muconasal ☹ teraz ked som chora radsej davam detske kvapky alebo morsku vodu 😊

halit13
27. mar 2018

ahoj, mala som ju skoro 20 rokov, áno 20, začalo to sanorinom a končilo muconasalom ..... jednoducho bez kvapiek ani na krok, doma, v kabelke .... keď som nestrekla, zdurené dutiny, ani nádych, až uši zalahovali .... pomohla mi až alergologička a nasonex .... zo začiatku som musela streknuť návykový sprej a po uvoľnení nasonex .... postupne sa predlzoval interval nutnosti striekania ..... až nakoniec som bola bez, a som neskutočne rada. Myslela som si, že sa z toho blúdneho kruhu nedá dostať a som skoro polroka bez .....

mooonika1975
27. mar 2018

Veľa ľudí je závislých na kvapkách, môj syn máva raz za rok takú nádchu, ze káve štvoro druhov kapiel, každý s inou zložkou a striedame, asi 3 dni, postupne to musím vyraďovať a po troch týždňoch skončíme na jednom spreji a vtedy začnem dávať morskú soľ a postupne prejdeme na ZIADNE kvapky, takže odporúčam vydržať. Kúpiť Quixx, ten je výborný, ako tá morská soľ....

caramelbiscuit
27. mar 2018

Áno, bola som s tým u alergológa, dala mi nejaký sprej ale ten mi nezaberal vôbec tak som si ho nedávala. Cez deň som s kvapkami prestala, bola som zúfalá čo som musela dýchať celý deň ústami na noc som si dávala aby som sa vyspala a po pár dňoch som sa z toho dostala. Teraz pri nádche používam tiež, ale maximálnd týždeň a nemám žiadne problémy

kllamarka
27. mar 2018

@sophie148 ano, upchavali sa mi obe dierky..takze min 2x denne som si musela streknut, vacsinou rano a vecer pred spanim.
Razne som s tym sekla, trvalo to cele asi rok. Zo dna na den...ako cigarety. Prve dni som si striekala len do jednej dierky. Tak som dychala iba 1 dierkou ...psycho ale trebalo vydrzat. Potom som vypustila aj druhu.
Za mesiac dva uz bolo po navyku. Chce to len pevne nervy a pripravit sa na to pouzivat iba jednu dierku.

nenne27
27. mar 2018

Bola som zavisla niekolko mesiacov este ako teenagerka..na Sanorine.musela som si ho davat kazde 2-3hodiny inak som mala zapchaty nos.sekla som s tym zo dna na den a par dni to bol des...nemohla som poriadne dychat..davala som si pod nos taku tu mentolovu masticku co vtedy boli...potom to preslo po pad dnoch a bolo ok

petulaptt
27. mar 2018

Ano vytvorila som si zavislost na olynth. Bola som chora a striekala som si ho. Po case som si uvedomila, ze nie je normalne ze ja uz som daaavno zdrava a nedokazem bez neho dychat. Hned som ho vysadila. Par dni a noci som musela dychat len ustami, no vydrzala som a postupne sa to vratilo do normálu. Od vtedy si davam sakra pozor ak aj musim, aby som si nedavala dlhsie ako je treba.

dadus_ka
27. mar 2018

Ja som bola závislá 10 rokov a teraz uspesne 4 mesiace bez spreja 😎👍motivacia bola babatko pretoze túžime a v tehotenstve sa spreje nemozu. Samozrejme nebolo to zadarmo a ani jednoduché

montemotherone
27. mar 2018

@sophie148 nemám osobnú, ale z počutia. Jednoducho bez toho ľudia nemôžu dýchať normálne. Sliznica si navykne a bez spreji je opuchnutá, nos upchatý...
Odporúčam radšej dennú hygienu slanou vlažnou vodou, pomocou nosovej konvičky 😉

tannja
28. mar 2018

ja som mala, prehnala som to keď som mala nádchu, a potom som si musela asi pol roka striekať, ináč som nemohla dýchať. Raz som sa naštvala, že to takto nejde a začala som postupne vynechávať dávky, až sa mi to podarilo, no musela som vydržať a dýchať len ústami. Teraz si dávam pozor aby som si nedávala dlhšie ako 7 dní.

evicka530
28. mar 2018

Ja si nie som vedoma zavislostu, ale veaj moje problemy suvisia s tym mi vravela alergologicka. Brala som asi 4 druhy spreja na preliecenie, uz su to asi 4-5 rokov a uplne volny nos nemam stale. Ale kupila som si tu kanvicku na vyplachovanie nosa a je to celkom OK. Nekupujem uz ziadne spreje, ani quixx

lia261
28. mar 2018

Prave kvôli tomuto uz roky pouzivam tento sprej, cista morska voda. Manzel maval kedysi celu zimu nadchu, kazdy rok sme zacali chodit k moru a uplne mu to prestalo,pouzivame len tento spej a ked aj je nadcha za 4 dni uz o nej ani neviem. Moze sa davat aj babetkam ale to je priamo pre nich jeden druh tohto spreju.

petrofka
28. mar 2018

Ani som nevedela o takejto zavislosti. Verim, ze sa vam to opakovat nebude ;)

simdob
28. mar 2018

tak o tomto tiež počujem úplne prvý krát. ani som nevedela, že je to vôbec možné. tak ale asi treba spraviť to čo pri každej závislosti, proste mať pevnú vôľu a vydržať 🙂

optive
28. mar 2018

treba si kupit kortikoidne spreje a pouzivat ich namiesto tychto co sposobuju zavislost a potom postupne vynechavat davky, zo zaciatku som si dava 2x denne ten kortikoid potom uz len raz, potom mozno 3x tyzdenne. ja som nemohla tie morske vody, krvacal mi z nich nos. volnopredajne kortikoidy su flixonel alebo beclomet nasal ale ten flixonel zaberia lepsie

uzanka16
28. mar 2018

Ja som bola závislá na muconasale,stále nos sa mi upchával a zakaždým ho striekať,nakoniec či som chcela či nie aj keď to bolo extrémne ťažké striekala som si aspecton morská voda plus bylinky na doporučenia krcného plus mi dal dymistu sprej lebo sliznica nosa tak v katastrofálnom stave z muconasalu že nakoniec mi ju museli operovat

dadus_ka
28. mar 2018

Mne vypalovali dutiny laserom a odvtedy dycham volne bez sprejov 🙂

eni216
2. apr 2018

Môj bývalý priateľ bol neskutočný alergik. Už Plakal kvôli tomu, ako mu trebalo kýchať, fúkať nos do krvi a pod. vtedy objavil Olynth Menthol. Začal ho používať normálne, avidel že mu to tie soplíky potláča a uvoľňuje dýchanie, tak si ho striekal každú chvíľu - po čase sme ho mali všade (možno častejšie mal pri sebe nosný sprej ako priateľku). Taký bol z neho unesený, že by si ho aj namastol na chleba :D ale ukážzala som mu články presne s touto témou, že môže byť závislý, tak sa zľakol a prestal. Každý rok ho trápila alergia, ale už po nosnom spreji nesiahol.

sophie148
autor
11. apr 2018

@halit13 ahoj, nasonex je volne predajny?

sophie148
autor
11. apr 2018

@optive nieje aj frixonel na baze morskej vody ? Totiz mala som quix, mar, aliamare aa nicsi, tak isto mám konvicku, a z predpisanych sprejov nasofan, frixonazu, alergodil.. vlastne neviem vi jeniečo co som nemala 😞

halit13
11. apr 2018

@sophie148 na predpis

ssslnieckooo
11. apr 2018

Pridávam sa, som závislá už niekoľký krát v živote. Prešla som si nasivinom, olynthom, otrivinom, dospeláckymi a detskými verziami. Je to staršné takto žiť, že človek musí myslieť iba na to, či má pri sebe sprej alebo nie, pretože ako ho doma zabudne a je v práci, tak má z toho nervy. Ja som prestala predvčerom. Už asi krát. Nepomôže nič iné, len s tým defienitívne seknúť, vyhodiť všetky spreje aj tajné zásoby a trpieť. Mám za sebou 3 skoro prebdenú noc kvôli dýchaniu ústami, ale dnes už trošku lepšie môžem dýchať jednou nosnou dierkou. Druhá je stále upchatá. Mne tie morské spreje ani vyplachovanie kandličkou vôbec nepomáhajú. Jedine rázne seknutie a hlavne vydržanie je u mňa riešenie. Sama som si navine, pretože vždy keď mám nádchu, mne nepomôže nič iné, len si streknúť do nosa a potom to už ide. Neovladnáem sa. Musím. Je to ak droga. Jeden by neveril. Ale naozaj nepomôže nič iné, len pevná vôľa a dni plné fufňania a dýchania ústami. Nenávidím to, zvlášť keď som v práci a rozprávam s tak neskutočne upchatým nosom, že musím vyzerať ako žena čo prežíva totálnu virózu, pritom mi nič nie je. Ono to však prejde. Mám to odskúšané. Dôležité je potom pri ďalšej nádche do toho opäť nespadnúť, inak je to ako začarovaný kruh. Pochopí len ten, kto to zažil.
Držím palce všetkým nám čo sme sa zaťali a jednoducho sekli.