Život v Číne

semila001
3. jún 2020

V čine som žila od mojich 4 rokou do 17 tich mam 22 a zijem na SR z rodičmi aj z mužom. BOLO mi tam užastne cserko lepšie ako tu ma SR. Tento rok sa chceme vratit nazad uz na stalo 🙂 a som velmi rada .tu je uplne iny zivot ako v čine .

sara07
4. jún 2020

@semila001 ozaj a prečo na ubytovniach pri fabrikách máte komplet zamrežované okna ??, pytala si sa ? a videla si tie ubytovne robotnikov asi nie

nicol_hreg
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanzi
4. jún 2020

@missdiva Asi tak 🙂 Aj ja som bola v Cine, sice len na cca 3 tyzdne, ale pochodila som tam toho dost si myslim...a teda nikdy by som tam nechcela zit. Ani za neviem aky peniaz. Maju sice krasnu prirodu v urcitych castiach (ktovie dokedy), ale viac mi utkvela v pamati spina, smog, odpadky...O rezime radsej pomlcim.

janinka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
4. jún 2020

@semila001 ako pre koho. Ked ti to vyhovuje tak tam zi. Ja by som tam zit nesla. A nechapem tento tvoj vylevna nete. Ak to nie je vymuslena tema

sade88
4. jún 2020

Tiez nerozumiem preco taky vylev. Vsak ak mi je niekdelepsie tak idem a nemam potrebu to vesat na net. Asi ta cina az taka skvela nebude.

sara07
5. jún 2020

toto je skôr umelo nahodená téma zistuju nálady a postoje ludi , prieskum voči číne, napr v čechách bola afera ked bola platená kampan za lepšie, pozitivnejšie vnimanie činy, 100x opakové klamstvo sa stane pravdou doslova v tomto štyle

prasiatko30
5. jún 2020

Ako ja nechcapem tu polemiku - tak asi 80% slovakov co ziju v zahranici ked sa ich niekto opyta ci sa chcu vratit na sk tak povedia ze sa chcu vratit a je jedno kde byvaju. Tak asi ak je autorka cinskeho povodu tak sa chce logicky vratit do krajiny povodu a ze obhajuje zivot tam - slovaci robia presne to iste

cacianka
5. jún 2020

V diplomatickej štvrti je asi iny cukricek žiť ako v paneláku ...

h2
5. jún 2020

@prasiatko30 Myslím, že autorka nie je čínskeho pôvodu. Píše, že tam žila od 4 do 17 rokov, takže sa narodila na Slovensku. Skôr to vidím tak, že tam rodičia mali prácu (možno tá diplomacia, o ktorej sa už písalo). Ale tiež nechápem, prečo to sem píše. Ale OK, tak sa pridám:
V BA som žila od narodenia do svojich 34 rokov. Potom som sa odsťahovala na dedinu a je mi tu úžasne, všetko lepšie, ako v BA. Tam sa už nikdy nechcem vrátiť a som veľmi rada, tu je úplne iný život. 😁😂

prasiatko30
5. jún 2020

@h2 tak tiez moze byt - vsak vacsinou idealizujeme miesta v ktorych sme sa citli dobre a urcite ako drti bez starosti mame urcite miesta na ktore sa tuzime vratit - nepovazujem to za nieco nenormalne. Niekto moze dokonca snivat o tom, ze bude zit niekde v ugande alebo etiopii - 😊😊

maciatkolulu
5. jún 2020

@cacianka
@h2 silno pochybujem, že dieťa diplomatov by sa neučil slovenčinu 👍😂

h2
5. jún 2020

@maciatkolulu Ale veď Slovenčinu ovláda. Lepšie, než mnohé tu na koníku, ktoré žijú na Slovensku celý život.

12judit2
5. jún 2020

@kvetinka75 nemusite sa nad tym rozptylovat,mne pisala ss,ale tie pozitiva akymi ona prezentuje zivot v čine su smiešne.prepáč semila,ale ja si myslim,ze nemáš ani ponatia o živote v čine.

lavender273
5. jún 2020

Potom tu pozdielaj nejake fajne recepty ..napriklad z netopierov.

kvetinka75
5. jún 2020

@12judit2 ja sa tym nerozptylujem, aj keby nenapisala vek podla vyjadrovania by som vedela ze ide o mladu babu ktora vie houby o zivote

cacianka
5. jún 2020
kayyaa
5. jún 2020

@12judit2 ty si zila v Cine ?

12judit2
5. jún 2020

@kayyaa nie,ja som tam nežila,ale vratit sa do činy žit pre to,že je tam vela jedla,alebo,že tu na sk je mrtvo..je viac ako divné.keby tu nebola tak dlho zaregistrovaná,tak si poviem,že sa nejaké dievčatko nudí.