Prvá knižka na dobrú noc

hedan
19. nov 2020

Ahojte, trošku menej náročná téma 😊 čítanie kníh deťom.
Aká bola prvá kniha, ktorú ste začali čítať deťom? V akom veku bolo dieťa?
Moj syn má dva rôčky, prestali sme sa kojiť a začali sme sa sa v postieľke rozprávať, kým zaspinká. Tak cítim, že knižka by bola fajn. Ďakujem za odpovede!

nikusiak9
19. nov 2020

@hedan citaj mi pred spanim

ruzasipova
19. nov 2020

@hedan Leporela.

deedol
19. nov 2020

podla mna to zavisi od toho, ako je na tom s rozpravanim. tomu treba prisposobit vyber knih - vzdy by mali byt "o stupen" tazsie.
inak ja som mojmu citala od narodenia a prva bola agatha christie (musela som ju precitat kvoli praci:D)
teraz ma 2,5r a dobre tipy nachadzam u mimimalaknihomilka (ma blog aj fb)

hedan
autor
19. nov 2020

@deedol ďakujem, rozpráva už naplno od 1 roka, široká slovná zásoba, začína počítať, spievať. Myslím si, že je na tom fajn v tejto oblasti.

deedol
19. nov 2020

@hedan skusim teda konkretnejsie: boribon, barborky, gruffalo, slimacik a velryba, vsetci letia na metle, seria potulky, male montessori pribehy (4 knizky), papuchalk peter, modry tucniak, sofia a tekvicka, rozpravky o zvieratkach od sutujeva, nieco od katariny macurovej, astrid desbordes, seria hadaj, ako ta mam rad, nieco od tulleta (napr. knizka), elmer, moj kocur tamtam...

basska_b
19. nov 2020

Začali sme čítať take kde je veľký jednoduchý obrázok a popis alebo krátka básnicka. Neskôr prišli knižky, kde je veľký obrázok len a popisujeme my samy, že čo tam vidíme, to sú takzvané hľadacie knižky. A potom knihy s pohyblivými prvkami a knihy s krátkou rozprávkou a veľkými obrázkami.

Odporúčam tento navod na martinuse
https://www.martinus.sk/citaniejedar
https://www.martinus.sk/collections/milniky-mal...

Ja som tiez mala pocit, že prečítam takmer 2ročnej pred spaním, no aj teraz mam pocit že ju to trochu rozrusi, radšej zhasnem svetlo a hovorím jej len z hlavy, to ma strašne rada, ma 2.75 roka. Moja číta knižky od necelého jedného roka. Strašne ju ťahalo ku knihám. Vedela otáčať listy v normálnej knihe už v necelom roku a pol.

hedan
autor
19. nov 2020

@basska_b paráda, šikovnica malá 😉👍

ledgerka
19. nov 2020

moj ma 6 mesiacov a uz mu citame rozpravky pred spanim, ukazujeme obrazky. Pocuva, pozera, je to taky ritual nie ze by chapal co citame :D

carduelis
19. nov 2020

Syn si veľmi rád číta knihy, kde ilustrácie robila tá istá autorka- Hevier- Básnička ti pomôže, Podjavorinská- Žabiatko, Janovic- Zažmúr očká, veľmi pekné knihy a mne sa okrem ilustrácií páči, že sú to slovenskí autori, teda naša mentalita 🙂
Ilustrátorka je Nerádová, všetky knihy majú teraz nové vydania

baximaxi
19. nov 2020

Ahoj, my čítame strašne veľa. Začínali sme obrazkovymi knihami s malým textom. Vacsinou basnickami. Knihu som 2x prečítala a vedela ich naspamäť. Teraz ma 3,5r a bavia ju aj knihy bez obrazka len s textom. Ja preferujem starsie klasicke knihy, páči sa mi ich obsah. Jan Andel --Klasky, Môj Macik, Zabiatko, Janko Hrasko...veľa je toho. A dobry typ je začať chodiť do kniznice 🙂

hedan
autor
20. nov 2020

@baximaxi ďakujem, v knižnici sme už zapísaní 😉