Ako ste sa po príchode z pôrodnice aklimatizovali?

abygeil
25. feb 2022

Žienky ako ste sa po príchode z pôrodnice aklimatizovali ? My sme domov prišli v piatok , prvé tri boli ako v nemocnici , pekne sme spinkala na papanie sme sa budili po 3-4 h , dokonca večer keď som ju nakojila okolo 23-tej spinkala do 3 aj do 4 do rána ...a potom nový týždeň sme začali s tým že sa na chovanie budime aj po menej ako hodine , niekedy pospi 2 hodinky a zase , neviem či si tak málo potiahne ( veľa krát zaspí po 7 min chovania ) alebo sa mi niečo stalo s mlieckom, viem že si ešte len zvykáme a podľa článkov jej mliečko stačí podľa pocikanych plienok len som zvedavá aké máte vy skúsenosti , z predchádzajúcich tehotenstiev si toto nepamätám , vždy po napapani deturence spinkali . 😊

pribinak
25. feb 2022

@abygeil to tak býva že v nemocnici bábätka sladko spinkajú a prídu domov a …..spánok je neznámy pojem

zuzana9393
25. feb 2022

Nam sa to vseliako menilo. Bolo par dni/tyzdnov kedy spaval pekne celu noc. Neskor sa zacal budit coraz castejsie. Potom bolo zase na cas dobre. Podla mna su to take aklimatizacne obdobia. Oddychuj cez den a s kojenim sa nestresuj. Mozno sa bude nie od hladu ale ta len chce citit 🙂

diamond007
25. feb 2022

@abygeil novorodenci spinkaju najviac..nie je to nemocnicou. Moja spala prvé štyri dni od narodenia celé (doma) a dlho aj 6h, nevedela som že ju mám. Príroda to zariadila aby si žena po pôrode štíhla oddýchnuť a pospať 🙂 na piaty deň deň nastal zlom 🙂 a v 6t už nezaspala vôbec sama a kedykoľvek ako dovtedy ale potrebovala impulz na uspatie (kočík, nosič, hladkanie, nosenie na rukách)
Nie je to teda prostredím 😇

chestnut
25. feb 2022

@diamond007 skoda, ze to priroda nezariadila u vsetkych 😀

abygeil
autor
25. feb 2022

Ďakujem žienky 🙂 a áno mení sa to jeden deň je dobre na druhý deň naopak 🙃 ale pri pohľade na ten malý uzlíček prejde človeka aj únava aj všetko🥰🙂

diamond007
25. feb 2022

@chestnut ale myslím si že áno, minimálne prvých 24h po pôrode babatka len spinkaju 🙂 a je rozdiel kde si, prvú som mala v pôrodnici a mala som pocit že vkuse tam len plače, bolo to ale prostredím. Druhú som mala od pôrodu doma a najlepšie rozhodnutie 😍❤️