Ako ste to mali vy, keď ste po rodičovskom nastúpili do práce?

luckalucka5718
26. apr 2023

Zaujímalo by ma ako ste to mali vy... Keď ste po rodičovskom nastúpili do práce. A dieťa ochorelo.
Dosť sa toho obávam keďže nás to čaká. Keďže som predtým nepracovala budem hľadať nové zamestnanie ( urcite sa to nenebude páčiť zamestnávateľovi) a dieťa väčšinou keď je v kolektíve je často choré tak by ma zaujímalo ako ste to riešili? Ďakujem za odpoveď

ajdika
27. apr 2023

@luckalucka5718 na ocr bol druhy rodic-otec. Hlavne pocas skusobnej doby by bolo fajn nechybat.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
27. apr 2023

@luckalucka5718 nasa mala bola malo chora, ale ked uz tak je tu aj otec dietata a obcas nam pomaha aj babka (tiez este pracuje), plus teda ja aj manzel mozeme robit z domu. Za 1,5 roka som bola na OČR s malou 2x po tyzdni, z toho 1x som bola chora aj ja.

sheila121
27. apr 2023

@luckalucka5718 otec, babka, suseda, kto bol poruke, ten pomohol. PN a OCR by bola posledná možnosť.

kris_tin257
27. apr 2023

Ja som mala smeny muž zas možný home Office a svokra nepracovala tak sme to zliepali celý rok bez ocr 😊

katica06
27. apr 2023

@luckalucka5718 nastúpila som po RD do novej práce keď mali deti 1,5 a 3. Muž bral takú prácu, kde robil jeden deň asi18hod ale potom mal 2dni volna, ideálne to bolo keď robil str/sob. ostatné pon/štv/ned či ut/pia.
Potrebovala som vykryť jeden max 2dni. Vždy som riešila inak. Prvé mesiace zaúčania ani ďalšie mesiace som nečerpala očr, iba po roku aj to len kvôli hospitalizácii vtedy 2,5r dcérky.

tiezjedna
27. apr 2023

Mala som vlastnú firmu. Našťastie. Keď som mala dohodnuté stretnutia a nešli odložiť a do toho niektoré z detí odpadlo, tak s ním bol manžel. Ale väčšinou som si to vždy nejak ošéfovala ja.