Nová práca po rodičovskej dovolenke

slim_any
4. okt 2023

Ahojte. Rada by som si prečítala vaše skúsenosti, ak ste nastúpili do novej práce po rodičáku...mali ste problém nájsť si novú prácu čerstvo po rodičáku? Neohŕňajú firmy nosom s tým, že kto bude s dieťaťom, ak bude choré? 🙈
dcéra šla v septembri do škôlky a ja som sa vrátila do starej práce.
Absolútne ma to tam ale nebaví, nenapĺňa, plat nič moc, kolektív nič moc, ale zase to má aj svoje, podľa mňa nemalé, výhody - pracovná doba do 14.30, o pár minút som doma, nikam nemusím cestovať, dochádzať a podobne...začala som pozerať ponuky na profesii ale pri každej ponuke, ktorá by ma aj zaujala, hneď začnem rozmýšľať nad tým, ako budú brať časté očr pri škôlkarke - nemôžem dať výpoveď v starej práci a potom sa nechať vyhodiť v skúšobnej dobe v novej práci zato, že sa im nebudú páčiť časté absencie...porovnávam, či sa oplati mať pracovnú dobu do napr. 16.00 a prist domov o 17.00 a nie 14.30 ako teraz...3 roky v škôlke prejdú rýchlo, príde škola, bude sa treba poobede učiť...v lete je fajn mať celé poobedie voľné a môcť niekam ísť...a takto sa v tom motam dokola a porovnávam a neviem, či rozmýšľam dobre, alebo len hľadám výhovorky 😀
Vďaka za každú skúsenosť 😇

saxana000
4. okt 2023

Dcera vobec nebyvala chora castejsie ako ja s muzom. ten jeden tyzden za pol roka sa dal prezit aj v robote.horsie boli karanteny a zatvorene skolky cez kovid.nevymyslaj a na zaciatok pozeraj na ten volny cas aj to ze nemusis cestovat je velka vyhoda.ja som nastupila po rodicaku na skrateny 6 hodinovy uvazok.dcera je uz prvacka a mne to stale vyhovuje lebo ten volny cas ti nikto nevynahradi.a stale sa predsa da jednym ockom hladat nieco lepsie .

mogaa
4. okt 2023

vydrž v pôvodnej práci..lebo ak pôjdeš na OČR v skúšobnej dobe, tak hneď skončíš...ten prvý rok je z hľadiska chorobnosti v škôlke najhorší....+ ak prídeš o 17-tej domov , to je už neskoro....si vezmi že bude chodiť do škôly, musíš sa s ním učiť, porobiť čo to doma a je večer....

letfenixa
4. okt 2023

@slim_any a pred RD ťa ťa istá práca napĺňala a bavila? Súhlasím.s ostatnými, že kým máš malé deti, treba pozerať aj na prac.dobu a pod.

sheila121
4. okt 2023

@slim_any nemala som problém nájsť si po rodičaku prácu. Ale na tvojom mieste idem do starej roboty kým sa dieťa adaptuje a uvidíš ako bude často choré a potom by som si hľadala novú prácu.