Chýba mi obdobie tehotenstva

27. jún 2023

Ahojte, prišla som sa sem vypísať a možno zistiť,že nie som sama taký blázon 🤣.
Ako vraví názov témy, chýba mi obdobie tehotenstva. Máme doma už dvojmesačné krásne zdravé dievčatko, naše prvé a vytúžené. Avšak ja sa veľmi často pristihnem ako myslím na obdobie tehotenstva, ako mi bolo super, aké to bolo krásne cítiť ju rásť vo mne, jej pohyby, ako veľmi sme sa tešili na každé sono.. pripadala som si výnimočne a s radosťou sledovala zväčšujúce sa bruško. Chýba mi to očakávanie, aká bude, aký budeme rodičia a zároveň tá voľnosť keď sme boli ešte len dvaja a mohli ísť na dovolenku,či do kina. Možno je to aj tým, že som celé tehotenstvo mala naozaj bezproblémové a tak isto aj pôrod, avšak je tu jedno ale.. počas tehotenstva sme mali zároveň aj istú ťažkú situáciu v rodine a aj kvôli tomu mám pocit,že som si to tehotenstvo nevychutnala tak, akoby som chcela a zbehlo veľmi rýchlo 😔
Malá je úžasné bábätko a ja si vyčítam,že občas žijem akoby v minulosti a uteká mi prítomný moment. Zároveň sa neviem dočkať ďalšieho tehotenstva, aj keď viem, že môže byť úplne iné ako to prvé a bojím sa,že si ho opäť nebudem vedieť vychutnať, lebo sa budem venovať malej.
Toľko moje myšlienky 😄 prosím napíšte mi,že nie som sama, alebo sú to hormóny a vráťte ma do reality.

myrra81
27. jún 2023

no ja by som bola aj kazdy rok tehotna 🤣 boli to najkrajsie obdobia mojho zivota, nemozem si pomoct 😊👌

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vemi23
27. jún 2023

Aj ja sa niekedy zamyslim ake to bolo nasa ma 3 mesiace a ked som bola tehotna bola to katastrofa 😂 ale iba zaciatok od rana ako som vstala do vecera alebo dokedy som nezaspala mi bolo tak zle ze som myslela ze umrem... Vracat som nevracala ale bolo mi zle. To neznamena ked si mala prve tehotenstvo bezproblémové ze aj to dalsie musi byt take, ale kludne to tam moze byt. Ja som si užívala ked som sla okolo zrkadla stale som sa pozerala na brusko , hladkala som ho, natacala som si ked mala kopala manzel pocuval s fonendoskopom srdiecko pusinkoval mi brusko 🙂 boli sme na tehotenske fotenie 🙂 ale zatial som az takto ako ty nerozmyslala zeby som chcela byť za taku kratku dobu zas tehotna ... Ja si napriklad neviem predstavit ze som znovu tehotná a je mi tak ako pri prvom tehotenstve neviem ako by som zvladala malu a este aj seba...

domka222
27. jún 2023

Zrejme si mala tehotenstvo o ktorom si ani nevedela 🤭 ja by som to teda nevrátila. To nekonečné tlačenie, keď som si myslela,že sa mi už panva rozpadne,nevoľnosti, pálenie záhy, krvácanie ďasien. Ako píšeš, užívaj si malé dieťa. Čas strašne rýchlo letí

javiemneviem
27. jún 2023

Ahoj, mne to chýbalo tiež 🙂 dokonca mi kamoska psychologička tvrdila, že u mnohých žien je to absolútne normálny stav, že mi chyba bruško a teshotenstvo. Predsa len bábätko v tebe niekoľko mesiacov rástlo. Mňa to prešlo tak po polroku 🙂 potom som vyše roka o tehotenstve nechcela ani počuť 😀

vkatush
27. jún 2023

Ja si myslím, že niekedy "smútime" za udalosťami alebo osobami, akými sme boli v určitých obdobiach života, ak to boli pre nás dobré časy alebo sme vtedy veľa zažili, ostalo nám to v myšlienkach (stredoškoláci, prvé zamilovanie, užívanie si slobody a mladosti, prvý vážny vzťah, frajeri, snúbenci, novomanželia, v očakávaní, rodičia,...). Nie žeby sme neboli šťastní s tým, čo máme, ale niekedy napadne myšlienka, ako mi bolo vtedy fajn a toto už nikdy nezažijem, lebo to bolo len raz.

Aj tehotenstvo... Prvé je výnimočné a každá ho prežívame inak. Ja som si na jednej strane moje strašne užila, lebo som mala na to možnosť plne si ho vychutnať, každý moment, každú "novinku". Ale doma v posteli, prípadne v nemocnici, lebo som bola rizikovka od začiatku, ryhala som 8 mesiacov, bolesti. Je mi ľúto, že nám to zrušilo svadobnú cestu, oslavy, svadby mojich najbližších, výlety,... Ale zároveň som bola v kľude, videla seba/ho rásť, užívať si moment, nemusela som stresovať s robotou, domácnosťou, lebo sa o mňa starali. Niečo by som chcela vrátiť a znova prežiť, niečo zmeniť, niečo nezažiť vôbec.

Nemaj zo seba blbý pocit. Jednoducho sa nauč ENJOY THE MOMENT ❤️ Nasávaj to, lebo to rýchlo prejde. Môj má polroka a v noci plačem, že už nikdy nebude taký malý, že mi chýba obdobie novorodeneca, jeho prvé dvíhanie hlavičky, prvé prevalenie, prvá lyžička,... mám dokonalého syna a ja sa napríklad bojím mať druhé, že to tehotenstvo bude opäť náročné, ako to zvládnem teraz už aj s malým a čo ak druhé nebude tak "easy", parťák, ako je prvý... Kto vie, čo život prinesie.

Toľko moje myšlienky 😂

lauriik
27. jún 2023

Tak to som rada, ze pre niekoho tehotenstvo naozaj je najkrajsie obdobie zivota a neno to len nejaka vymyslena fraza 🤣
Ja som mala bezproblemove tehotenstvo a napriek tomu som si to odtrpela od zaciatku az do konca. Bolo mi cely cas zle, vsetko ma bolelo, pschycky mi bolo tazko z toho aka som obrovska, neforemna, do nicoho sa nezmestim. Do toho palenie zahy, tlaky zo spodu, sex o nicom a na konci kazdeho dna ked uz to cele pretrpis si nemozes dat ani ten pohar vina na ukludenenie. Este spomeniem nekonecne chytanie brucha od cudzich a poznamky ako "krasne rastieme" 🥴 Som rada, ze to mam za sebou.

rebrambora
27. jún 2023

Zavidim.
Ja som tehotna po 2.x a neviem sa dockat konca, lebo je to s odstupom najhorsie obdobie mojho zivota. A to mam za sebou detstvo a pubertu s bolestivym autoimunitnym ohorenim a ani to! som tak zle neznasala ako tehotenstvo.

babulkomale
27. jún 2023

@vkatush prosim ta v com je polrocny partak?

babulkomale
27. jún 2023

@lauriik nerozumiem, pises bezproblemove ale zaroven udavas vsetky mozne problemy, ktore som ja napriklad vobec nemala. Tak ako bezproblemove?

panonia
27. jún 2023

Začiatok som mala veľmi stresujúci že som sa nemohla ani tešiť a keď všetko dobre dopadlo chcela aby už boli na svete živí a zdraví.

vkatush
27. jún 2023

@babulkomale "parťák" v prenesenom význame 😁 mám kamošky, ktoré majú rôzne problémy, že im deti nechcú nič jesť, nechcú spať, nevydržia nikde dlho, stále plačú, sú "obmedzované" deťmi v ich spoločenskom aj manželskom živote,... Rôzne. A jasné, patrí to k tomu, každá sme asi rátali s tým, keď sme sa rozhodli pre rodinu, že to nie je len prechádzka ružovou záhradou.

Ja si zatiaľ klopem, že mám bezproblémové dieťa, čo pekne papá, spí, má rado spoločnosť, nové miesta, takmer nikdy neplače, ... Proste bála som sa, aký bude a ako to budem dávať, hlavne keďže celé trhu som bola úplne obmedzovaná, a nakoniec je to môj malý parťák 😊

ivangeline
27. jún 2023

Ja som si to 4x zopalovala. Mozes aj ty. ;D

h2
27. jún 2023

Určite nie si sama, lebo podobná diskusia tu už bola a tiež tam viaceré ženy písali, že im to chýba a že by si to zopakovali. A pamätám si to preto, že som si vtedy hovorila "Čožééé?! Toto niekomu chýba?!" 😁

mamamasama
27. jún 2023

A ja vravim, ze kludne budem rodit deti aj kazdy tyzden, ale uz nikdy nechcem byt tehotna. Za mna to bolo najhorsie obdobie z celeho zivota.

terry658
27. jún 2023

Vždy si budeš hovoriť aké to predtým bolo super a ja som si to neužila. Za rok budeš hovoriť aká bola malá krasna prvý rok a ty si si to neužila, lebo si stále rozmýšľala ako si si neužila tehotenstvo.
Prosto v živote sú situácie, ktoré Ťa pohltia a neužiješ si ostatné chvíle tak naplno ako by si si priala. Zapni realitu a začni žiť. Kašli na minulosť, tá sa už nevráti.

panelacikova
27. jún 2023

nezávidím ti tvoje pocity. a nechcela by som byť už tehotná. pritom som tehotenstvo nemala náročné, ale narástla som ako slon, cítila som sa ako neforemná kačka (pritom som nejedla veľa, netuším, asi hormóny alebo čo). no otras. bola som rada, keď som porodila. posledný mesiac pred pôrodom bola jedna katastrofa, spala som ojedinele (pálenie záhy), brucho ako pri trojičkách... no nie. ďakujem 😀

viestta
27. jún 2023

Ked si spomeniem, ze vacsinu tehotenstva bol lavor pri posteli moj najvacsi kamarat, tak som rada, ze toto obdobie mam za sebou

lauriik
27. jún 2023

@babulkomale bezproblemove z pohladu medicinskeho. Vsetky vysledky super, cely cas som mohla robit vsetko. Ziadne zapaly zospodu, nemusela som lezat ako niektore zeny, tlak super, vaha dobra, cukrovka nebola, ani raz som nevracala. Proste podla vsetkeho meratelneho mi malo byt fantasticky ale bolo mi na hov*o 😏

selena_luna
27. jún 2023

Tehotenstvo bolo nadherne obdobie, ale ten neustaly strach ci babo zije, ci mu bije srdiecko ( mam za sebou aj MA), ten strach bol sialeny. A uplne som si vychutnavala novorodenca, ze vidim ako dycha, viem ze zije. Ale rozumiem tomu, co citis 🙂 je to normalny pocit a verim ze ho este zazijes

babulkomale
27. jún 2023

@lauriik ci meratelne alebo nie, toto si isto nemala bezproblemove tehotenstvo. To ako keby si hovorila ze ta denne neskutocne boli hlava, ale kedze ti na nic neprisli, vlastne ta neboli a je ti super.
Trosku zavadzajuce. Mne nebolo nic, chodila som po horach, cestovala, do posledneho dna mobilna, sama som isla do porodnice pri druhom. To si dovolim nazvat bezproblemovym tehotenstvom.

lauriik
27. jún 2023

@babulkomale ved ale ja som tiez chodila aj na turistiku (este 4 dni pred porodom), v obidvoch tehotenstvach som letela na dovolenku, aj absolvola roadtrip niekolko tisic km po europe. Obidvakrat som bola aj Pohode. Pri druhom tehotenstve som tyzden pred porodom rylovala zahradu. Proste som fungovala normalne. Ale citila som zle od zaludka cely cas + zaha + divna pachut v ustach. Ale podla vsetkych ukazatelov vlastne ukazkove tehotenstvo (to nejsu moje slova ale doktorov 😉)
A ja hovorim, ze ty si nemala bezproblemove alebo co? Ved ja ti to prajem, ze ti bolo dobre. Nikomu by som nepriala take tehotenstva ako som mala ja 🤢

hrasocek12
27. jún 2023

Ja by som sa pre niektoré chvíle do tehotenstva vrátila ,ale zväčša som mala len zlé šťavy a nebolo mi dobre ,takže pre to aby som ju cítila opäť kopkať,čkať a hýbať sa ,pre to by som sa vrátila to bolo krásne ale inak pre nič iné by som sa nevrátila,problémy s tlakom,krvácanie,bolesti krížov ,opuch nôh 🫣 vracanie,nemohla som ležať inak ako na pravom boku inak mi tlačila na dutú žilu a pribrala som dosť 🫣 pre mňa bolo najkrajšie keď som ju mala už na rukách a pominuli mi tie zdravotné problémy 😐 ale chápem keď máte pekné tehotenstvá bez problémov tak podľa mňa nie ,nie si blázon 🥰 poznám baby čo si tehotenstvo užívali a vždy by to chceli zažiť opäť 🥰

nevenka
27. jún 2023

Mala som to po kazdom tehotenstve. Mam 4 deti. Takze, vsetko raz musi skoncit...ale je mi smutno za tym. Aj ked ja som problemy mala, hlavne po poslednych dvoch.

andreatytler
27. jún 2023

Aj mne bolo smutno za tehotenstvom. Tiez mam na to obdobie skor dobre spomienky ako zle.
Este aj za bruskom mi bolo smutno. Teraz 3 roky po porode sa ho neviem zbavit a uz ma ta nostalgia presla.😀
Ja na tvojom mmieste by som sa vedome snazila stopnut myslienky na tehotenstvo ak ma prilis odputavaju od skutocnosti. Lebo tento cas s babatkom ti utecie este rychlejsie ako tehotenstvo a budes zase banovat ze si si nic s dietatkom neuzila. Tak sa vedome prinut zit v pritomnosti a na tehotenstvo spomynaj napriklad ked dieta spi.

babulkomale
27. jún 2023

@lauriik tak to je super. Ja som to myslela tak ze sa to akoby vylucuje co si napisala. Ale som rada ze sa ti dalo fungovat aj tak.

svokrinjazykmonika
27. jún 2023

Tiež mi to chýba. 🙂