Dieťa uprednostňuje otca

palculienka30
27. dec 2022

Ahojte maminy, rada by som Vas poprosila o radu. Mam chlapceka (1rok a 4 mesiace) a mam pocit ze krpcek viac inklinuje k otcovi.. ked sme spolu je to fajn, hrame sa atd… Len ked manzel odchadza k autu, ci uz do prace Alebo nieco zaniest do auta tak maly chyti zachvat placu a robi mi problem utisit ho 🥹. Doteraz som to nejako neriesila… Len sa bojim Ze Jedneho dna sa zobudim a maly si bude pytat iba tatina. Uprimne to by ma velmi mrzelo… vzdy som si myslela Ze mama je automaticky primarna osoba ale nie je to uplne tak v praxi. Ked sme doma vsetko je OK, Len ked ideme k babke a dedkovi a chcem ho uspat tak aj naposledy veelmi plakal pri uspavani a natahoval rucky za tatinom. Mate podobnu skusenost aj vy? Dakujem 😊 p.s. Ja som na materskej a manzel pracuje (iba cez tyzden od 08:00-16:30h).

anjelicek26
27. dec 2022

Bud rada, ze ma otca rad a maju dobry vztah... u nas je najmladsia ockov cecok od malicka a ja som rada, ze aspon 1/4 deti na mne nevisi 😂 Tato ziarlivost je uplne zbytocna, on vas lubi rovnako...ked odchadza, je mu to proste luto...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
palculienka30
autor
27. dec 2022

@elizabet173 Ja chapem uplne, jasneee Ze som rada Len mi je to miestami neprijemne hlavne v spolocnosti kde ostatne deti sa lepia po maminkach a maly po tatovi 😏😏.

euka210
27. dec 2022

@palculienka30 ja mam 3, co sa lepili a stale lepia na mna, takze by som to uvitala 😁 ...ale chapem, ze to zamrzi. Nas prvy ked mal cez rok, tak robil tanceky radosti ked prisiel domov manzel...tiez mi to bolo luto...ale ako pisu baby...teba ma stale pri sebe, manzel je pre neho vzacnejsi preto je to tak...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucilaines
27. dec 2022

Obaja moji synovia mali takuto fazu v cca tomto veku. Mladsi to ma prave teraz, pyta otca aby ho zapol do autosedacky, uspal, obliekol, vsetko. Starsi to bolo este horsie, ten mal obdobie, ze ked bol tato doma, ja som neexistovala. Bol schopny vystrcit ma von z izby, ked boli spolu. Trvalo to asi rok. Preslo to, dnes uz ˇa viac ako 4 a je to uplne ok 🙂

maribell
27. dec 2022

@palculienka30 jeminenku 🙏😅, pre mňa je to neskutočne oslobodzujúce, keď sa deti v spoločnosti vešajú na muža a nie na mňa 🤣

bajka3
28. dec 2022

@palculienka30 momentalne sme v tejto faze so starsim. Ma 2,5roka. Trva to uz skoro 9 mesiacov. Zlom nastal ked som bola tehotna. Tatino bol zabavnejsi robil veci ktore som ja nemohla a najhorsie to bolo ked som prisla s porodnice. Vtedy ma odmietal uplne a tatino sa nemohol mladsieho ani dotknut. Teraz ma mladsi pol roka trosku sa to lepsi ale aj tak je nalepeny na nom.Ano je mi to luto, no dnes sa prisiel sam od seba ku mne sa poblaznit a ja som sa roztapala.

123nikolaa123
28. dec 2022

ahoj, u nas tak isto, mala bude mat 3 roky a velmi inklinuje k otcovi, dievcatko, ja ju nemozem ani obliect, okupat, dat do auta a podobne... ked nie je doma, je vsetko v poriadku, ked je doma priatel, vresti ako pavian, ked sa o nieco pokusim... trva to par mesiacov... nejako mi to zatial neprekaza, ved to prejde...

mimka2019
28. dec 2022

A potom sú tu maminy, ktoré sa sťažujú ako sú detí na nich nalepené a k otcom nechcú 🤷‍♀️ na tvojom mieste skáčem od radosti 🤣