Kedy je ten správny čas na druhé bábo?

ekinkala
26. feb 2013

ahoj maminky mam synceka ma 2roky a 6mes.chcem este jedno babo ale neviem ci je lepsie pockat este rok a potom sa zacat snazit o druhe babo ist na rok po materskej do roboty alebo co mam robit?mam aj trochu strach s porody ale pritom som mala super porod trval 2 hod zo vsetkym co k tomu patri tak neviem poradte z vlastnych skusenosti dakujem

monikajaco
26. feb 2013

@ekinkala ja som zase mala strasne zle tehotenstvo ( vracala som aj 3-4 x do dna a to uplne kazdy den celych 9 mesiacov ) zato porod uuuzasny ... cakala som 5 rokov kym som ako tak zabudla ze ake to bolo a dnes cakame babo a poviem ti ze lutujem ze som tak dlho cakala ... ono nikdy nieje dobra chvila alebo ta prava chvila ale som aj tak rada ze som sa aspon nato dala pretoze som tvrdila ze uz nikdy viac 🙂 .. pracovat budes predsa do" konca" zivota ..takze ak mas energiu a chut tak sa na to daj a ked mas pocit ze to nezvladnes este tak si pockaj nic ti neutecie 😉

amouramour
26. feb 2013

ja nemam dve deti, ale isto by som ti odporucila popracovat chvilku, doba je dost narocna na najdenie si prace a po 6 rokoch to moze byt velmi komplikovane...taktiez by som si aj zvazila ci mate dost financi a pod.....

lucka1987
26. feb 2013

@ekinkala ked nevies ty sama , kedy mat druhe babatko, tak kto by to mal ptom vediet ? 😅 ono je to vsetko len a len o tebe, my druhe neplanujeme najblizsie 4 roky, ale je to take premenlive, obcas mam taky chtic a obcas rozmyslam, ci neostat len pri jednom. ale ak sa podari trebars aj dnes, tak budem samozrejme stastna rovnako a budem ho rovnako stastne ocakavat ako keby prislo planovane.
aj moj porod trval dve hodky so vsetkym a bol super a aj tak uz teraz mi sem tam preleti myslnieka na druhy porod. 😀 to je asi normalne..
skus o tom sama popremyslat, pripadne s mm.
mas pracu, do ktorej by si nastupila ?
je tvoj drobec " samostatny" natolko aby si si trufla mat tehu brusko pri nom aj keby si mala nedajboze nejake komplikacie, vedela by si pri nom si oddychnut ?
napr toto aj mna odradza. po prvom MA som otehotnela a tehotenstvo som mala stale rizikove od prvych dni az po prod, a ak by som teraz mama mat dalsie take tehu, viem, ze 9 mesiacov,by som Smejka zanedbavala, ze moje hospitalizacie v nemocnici, by musel riesit mm, tym, ze ostane na ocr s malym doma ..... tohto sa ja dost " obavam " ale smaozrejme to tak nemusi byt.

si este mlada.. o par mesiacov mladsia odomna.. ak nemas istotu tak druhe bbakto odloz kludne, ak ti nevadi vacsi vekovy rozdiel. mne by nevadilo mat druhe babo po 30tke, dokonca by som to skor uvitala

andrejka1983
26. feb 2013

@ekinkala ahoj, ja som na tom presne rovnako, moja dcerka bude mat v lete 3 roky....a ja tiež neviem čo dalej,ja budem mat teraz 30,a tak by bol najvyšší čas mat druhé dieta a prejst plynulo na druhu matersku...ale zas dcerka je teraz samostatna uplne super ako malý dospelak, aj ked bola maličká stale iba spala alebo papala.... 🙂 a ja sa bojim aké bude to druhé dieťatko,.jednak ja strašne zle znášam ked je malá chorá a neviem si predstavit ko to budem znášať ked budu dve deti choré, teplotovať alebo kašlať a tak....a zas s malou už teraz možem behať kde len chcem lebo je velká a konečne sme sa zbavili kočíka, plienok...a tak ked si predstavim že sa zase nikde nedostanem,lebo som sa prestahovala z mesta na dedinu...a behat s malou v kočíku do mesta a spet bolo niekedy náročne....tiež uvažujem aj o predlženej rodičovskej, kým mala nepôjde do povinnej predškolskej a potom snad by som šla na druhu matersku, aby som bola doma ked pojde do školy...neviem...lebo o práci popravde neuvažujem, neoplati sa mi niekde sa na rok zamestnat a potom otehotnieť...takže úúúúpne si viem predstavit ako sa cítiš 🙂 ....ale ja to nechávam na volne plynutie, čo príde príde , ved nejako bude 😉 😉 hlavne že máme zdrave deti, dobrých manželov, kde bývať...ostatne sa vyrieši samo

ekinkala
autor
26. feb 2013

@amouramour ahoj financie niesu problem toho sa nebojim a ani prace nie ze by som si nenasla manzel slusne zaraba takze po financnej stranke je to ok

ekinkala
autor
26. feb 2013

@lucka1987 ahoj praveze v augeste by mali nastupil do skolky a odychla by som si ale niesom nejaka citlivka nebolo mi zle v tehotenstve a praveze nechcem nejaky velky rozdiel vekovy a urcite do 30r potom je tam vseliake riziko

voskovka
26. feb 2013

@ekinkala tak to ja som podobne stara ako ty a my mame uz 2 kusy 5,5 a 3,5 a snazime sa o tretie babetko...
niekto sa nad tym preco chceme ale mam zdravotne problemy a mozno neskor sa uz vobec nepodari preto chcem este jedno vzdy som chcela 3 deticky a praca este nikomu neusla.som szco a ked otehu nebojim sa ze by som potom po materskej nepokracovala v tom co ma bavi a co je pre mna pracou.
takze nepytaj sa na rady tu nas aj tak jedna povie to druha to.daj na svoj pocit.ak citis ze treba surodenca tak treba ak mas pocit ze chces aj ty dalsie babetko tak sa pokuste.

ekinkala
autor
26. feb 2013

@andrejka1983 no najvecsi strach mam s toho ked budem mat druhe babo a bude chore a bude mat teploty ked si predstavim ako som sa trapila z malim tak neviem ci to chcem prezivat z novu lenze to k tomu patri a je to normalne ale ja si myslim ze predsa uz po prvom zme skusenejsie a vieme co a ako ale ajtak to je utrpenie ked su nase deticky chore no ja by som urcite chcela do 30 stihnut

lucka1987
26. feb 2013

@ekinkala tak potom ak to vnutorne citis, tak by som do toho sla...my musime trosku prihliadat aj na to, kedy dostavame dom. s pracou to nie je take jednduche, kedze manzel je cele dni na cestach mimo sk, a byvat budeme mimo mesta dost od ruky, takze nebude mat kto pri malom byt, ak by som bola dlhsie v praci a tak... takze u nas rozhoduje aj ten faktor, ak sa nam podari na rok sa nastahovat tak mozno zacneme pracovat aj na babatku 😀

didi44
26. feb 2013

@ekinkala ..mat druhe babo je v tvojom pripade najlepsie vtedy, ked prides na to, ze je ten spravny cas... 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ekinkala
autor
26. feb 2013

@didi44 ja myslim ze aj teraz by sa dalo uz na tom pracovat hiii

miruska7979
26. feb 2013

@ekinkala Ja ti mozem len tolko napisat, ze ja som bola na materskej z mojim prvym synom doma asi 5 rokou..potom som isla pracovat, vsak doma mi uz sibalo..prerobila som 7 rokou a zase si idem trosku odpocinut..syn uz ma 12 rokou, je samostatny z babetkom mi rad pomoze..mozem sa na neho aj spolahnut..a tehotenstvo si uzivam a verim, ze aj materstvo bude nadherne..neviem si predstavit mat hned po sebe 2 male deticky ☹ aj koli peniazom 😉

zuzi0911
26. feb 2013

ja mam rozdiel 20 mesiacov.nemenila by som aj ked je to narocne a myslim si ze cim skor tym lepsie,a maju aj k sebe blizsie. 🙂

m.i.r.i
26. feb 2013

ja suhlasim s
@lucka1987. Jasne, ze je to hlavne na vas..kazdy ma inu situaciu doma, financnu, moznost pracovat, prve dieta a jeho narocnost/povaha, tvoj zdravotny stav....Ja napriklad sa priklanam ale viac k tomu, ze je lepsie si trosku popracovat medzi materskymi..je to lepsie pre zenu, ktora sa nezmagori len na materskej, ale je aj medzi ludmi, rozmysla aj nad inymi vecami ako len ta starost o dieta..a tiez pri hladani prace, v zivotopise v buducnosti atd je to ovela lepsie..ze nevysla z cviku na 6-7 rokov..ale to je moj osobny postoj..lebo zavisi naozaj aj od prace aku si robila/mozes robit..nie v kazdej oblasti je to zas tak nutne...niekde je uplne jedno ci si bola 6 rokov na materskej.ked sa vratis a vezmu ta, si tak ci tak "rizikova" lebo ci jedno, ci dve deti..vzdy mozu byt chore a ty na OCR atd..ja mam pracu kde si nemozem dovolit na 6 rokov vypadnut a ani by som nechcela..nie som ten typ co dokaze byt 6 rokov pri hrncoch...kazdy sme iny...a tiez si neviem predstavit mat 2 male chore deti naraz..alebo som nechcela chodit s bruchom, ked moj 2 rocny syn potreboval este na ruky..potreboval moju 100% pozornost. atd..nie sme s muzom ani jeden na to stavani...takze ja volim vacsi rozdiel..pracu, moznost realizacie..prve dieta si odkruti tie prve tazke roky chorob v skolke...a ked bude mat priblizne 5, mozno 6 rokov, tak potom babatko...nikdy to nie je idealne..starsi bude skolak, bude potrebovat vozit na kruzky..treba vediet ci sa to bude dat lahko zabezpecit ( stari rodicia, auto atd)..a proste co ta moze zatazovat/stresovat/znevyhodnovat viac..ci 6 rokov pri hrncoch a pokakanych ritkach a 2 nezbednikoch naraz, ale neskor mas pokoj, pohraju sa atd..alebo radsej si to natiahnes na viac rokov ale s prestavkami🙂 Univerzalny recept neexistuje

didi44
26. feb 2013

@ekinkala ...a...ja 😀 ..xe ta zacnem (slovom)...nie skutkom... 😀 ..presviedcat...ba dokonca aj recept poznam....ten moj existuje

naturalnarodinka
26. feb 2013

@ekinkala moj syn ma 2 roky a 7 mesiacov a pred necelymi 2 tyzdnami k nam pribudlo dievcatko. Tiez som mala stavy, ze som druhe dietatko chcela (hlavne kvoli synovi) a potom take, kedy som si hovorila, ze je nam dobre tak ako je. Prve mesiace tehu mi bolo velmi zle, bolo leto, nikde som nemohla chodit. Vycitala som si, ze druhe baby obmedzuje syna uz vtedy ked je este v brusku. Po par mesiacoch to ale preslo.
Nebudem klamat, je to narocne, najma v tom, ze s malou este nemozeme moc chodit von a syn sa doma nudi. Nastastie je doma aj manzel (i ked na pnke) a ten ostava s malou doma a ja chodim so synom von. Poviem ti uprimne, sama si niekedy hovorim, ci sme nemali ostat len pri 1 dietati, boli sme uz super zohrati, mali svoj rezim, vsade sme mohli chodit a teraz je ta nasa bublinka taka nasa brzdicka 🙂 Tieto myslienky vsak pripisujem baby blues (samozrejme si kazdy den aj poplacem 🙂, ale verim, ze o tyzden - dva, ked uz bude vonku teplucko, najdeme si aj my nejaky ten svoj rezim a vsetko bude ako predtym.
Nech sa akokolvek rozhodnes, drzim palce 🙂

modrofuzik11
27. feb 2013

my mame rozostup 19 mesiacov a je to fajn z toho pohladu, ze sa deti spolu pekne prehraju. na zaciatku, prvych 8 mesiacov vsak bolo velmi narocnych, bez pomoci rodinnych prislusnikov tazko zvladnutelnych, preto je potrebne zvazit moznosti...

henamichal
5. mar 2013

V dnešnej dobe je najlepšie mať jedno dieťa. Jednému môžete viac dávať, aj finančne aj všelijak. Nemusíte nič deliť 🙂
Veď ani s jedným deckom nie je ľahké, nie ešte s viacerými...

samara1609
5. mar 2013

@ekinkala naozaj ti poradim ze kedy a ako na to???🙂)))

ekinkala
autor
6. mar 2013

@samara1609 😉 tak diiik ja uz som na to prisla asi pockam este 3 roky

nefretiti11
6. mar 2013

Nas maly ma 2 roky a 9 mesiacov a kazdym dnom cakame prichod malej princezny..Maly vsak od 15 mesiacov chodi do jasli, cize som aj robila a teraz sa zas vraciam na matersku. uvidime, zmiesane poocity tam su, aj sa bojim, aj sa tesim ale vychadzam z vlastnej skusenosti, ze mam surodenca a nemenila by som za nic na svete, je to uzasne, a neviem si predstavit, zeby som ho nemala..a to bola hlavna hybna sila mat dve deti, aby si boli oporou a dufam, ze sa mi to podari tak ako mojim rodicom pri nas..

henamichal
6. mar 2013

Žiaľ, realita je iná. Keď súrodenci vyrastú, už kašlú na druhého... Hádajú sa kvôli majetku, peniazom...atď. Máloktorí súrodenci vychádzajú dobre keď vyrastú... Manžel má troch a je s nimi len problém!

sirinka
6. mar 2013

@ekinkala ja mam tri a rozostupy su presne po 22 mesiacov a ja neviem, mozno to bolo zo zaciatku narocnejsie, ale teraz ked najmladsia ma dva roky a najstarsia skoro sest uz je super.... 😉 takze ten spravny cas je vtedy, kedy obaja, ty aj tvoj muz po babatku zatuzite....

sirinka
6. mar 2013

@henamichal najlepsie je nezanechat detom ziadny majetok... Nebudu sa mat o co hadat 😉 😝 ja mam 4 mladsich surodencov a nehadame sa ani s jednym....

petra141181
6. mar 2013

nooomyslim si spravny cas pride sam medzy mojimi detmi je 9 rocny rozdiel a o to druhe sme sa snazili rok aj nieco a ked sme to nechali tak a prestali riesit tedaked som povedala ze na 30tku uz babo nechcem hadaj co v novembri som mala 30 a v decembri som ostala tehu a som najstastnejsia na svete

pepinka25
4. apr 2013

Ahojte moj maly bude mat v july 4 roky a ja som zacala rozmyslat o druhom dietatku 🙂 no len moj partner akosi nechce boji sa po financnej stranke ci by sme to zvladli,ja som este na rodicovskej dovolenke lebo maly 🙂 chodi do skolky a je casto chory tak neviem v ktorej praci by mi tolerovali ze by som bola kazdu chvilu snim doma.budem mat 26 rokov a mam caste myslienky na druhe babo nechcem aby bol maly jedinacik a aby mali velky vekovy rozdiel medzi sebou

usiko
21. apr 2013

@ekinkala kedy je spravny cas? myslim, ze spravny cas neexistuje, a teda zdy je spravny cas...ak rozumies, co tym myslis...to znamena, ze vsetko ma svoje pre a prosti a kedykolvek sa rozhodnete, bude to narocne....ak teraz, tak mas este starosti s prvym dietatom, ked si s nim doma...je pomerne nesamostatne, ak neskor, takzase do skolky, zo skolky, neskor, zase riesis skolaka...takze narocne to bude ale ze vzdy, kedykolvek sa rozhdnete...my mame teraz druhe, dcera bude mat 2 a po roka a okrem toho, ze ziarli trochu, ale to si vies ukocirovat, ak ta to napadne vcas🙂 sa to da krasne zvladnut, aj ked je to psychicky narocne, nakolko musis prvemu dietatu venovat neskutocne vela lasky a pochopenia /omnoho viac a ko pred narodenim druheho dietata, a to uz sa ti teraz zda ze to nie je mozne, tolko lasky mu davas teraz, ze ano?🙂/, lebo ma obdobie vzdoru a citi sa odstrcene kvoli priselcovi, a zaroven, musis sa venovat aj novemu dietatu, takze si ani nie velmi vyspata.....je to velmi narocne ale myslim, ze bolo by to narocne aj keby sme sa rozhodli o rok, o dva, alebo o tri..kazdy vek dietata ma svoje specifika a musis to zvladnut ty ako rodic.....

venija
21. apr 2013

medzi mojimi dcerami je rozdiel 18 rokov a 7 mesiacov 🙂 Ale urcite neradim tak dlho cakat 🙂

adkasmolka
21. apr 2013

no tak takuto dilemu mam aj ja 🙂 syn ma teraz 2 roky a tiez dumam ci ist do toho. Pracujem popri RD, maly navstevuje jaslicky, takze je v kolektive. Ale uz je dost upaty na mna, tak neviem ci je to dobra volba zacat so surodencom. 😕 ak by sme zacali a zadarilo sa, tak rozdiel by som mala 3 roky a niake drobne.. Neviem, ake to je, ked je prvy syn, vravi sa, ze pri dcere je to ine. Ktovie 🙂