Kedy mať druhé dieťa po prvom?

27. apr 2022

Viem že je to individuálne, každý to ma inak. Mám syna ktorý bude mať 2 roky v októbri. Túžime po druhom dieťatku, ale chceli by sme sa pokúsiť načasovať to tak, aby ani prvému ani druhému nič nechýbalo. Kto máte viac detí, z vášho pohľadu kedy je ten vek u dieťaťa keď už je relatívne samostatnejšie a vedelo by byť pri mne ako parťák pri druhom bábätku. A netrpeli by tym že už mu neviem dať všetku svoju pozornosť. Je to možné okolo 3 rokov alebo až neskôr? Ďakujem za názory

lenka2710
27. apr 2022

Ja mam 5 a pol ročný rozdiel a neviem si vynachváliť! Ale záleží aj od povahy deti, staršia sa aj pohrá s malým, aj mu dá jesť keď treba, aj postráži keď mi treba zbehnúť ku poštárka alebo kuriérovi! Staršia ma teraz 7a pol a mladší bude mať dva roky! Strašne sa ľúbia, objimaju, pusinkuju! Staršia už chápe, že je malý a treba sa i neho starať viac, ona už je veľká slečna!
Ja keď vidím niektoré matky aké maju nervy napríklad na ihrisku, že staršie sa chce ešte hrat na piesku, malý plače v kočíku, potom plače aj starší bo ho ťahá preč, no toto nie 😅 toho som sa ušetrila, ale my sme chceli medzi deťmi rozdiel minimálne 4 roky

krankenschwester
27. apr 2022

@lenka2710 aj ja mam 5r 3m rozdiel a presne toto som aj ja vravela,ideál,až kým staršia nedovolila tých 9-10r ,potom to šlo dolu kopcom. Staršia chcela viac súkromia, mladšia sa s ňou hrať...Teraz majú skoro 12 a 6a pol a robím neustále policajta.

nicole003
28. apr 2022

Kazda to mame inak. Uprimne? Ja by som nemohla byt 9 rokov vkuse doma ako niektore z mojho okolia. Chybal mi kolektiv takze som medzi detmi planovala nieco odrobit. Naopak moj muz povedal ze uz pred rokom bolo neskoro ked som zahlasila ze som pripravena. Dcera mala vtedy 7 rokov. Osud si to zariadil inak. Kym porodim dcera uz bude mat 10 rokov. Na surodenca sa velmi tesi tak hadam jej to vydrzi.