Mamičky chlapcov

17. aug 2022

Ahojte mamičky. Tie ktoré máte len synov, stretávate/ stretávali ste sa s poznámkami tipu “škoda, ze druhé nemáte dievčatko” alebo “tretie bude určite dievča” a pod,? Som tehotná. Pohlavie neviem, ale mám tusaka na chlapca. Okolie má doslova “bombarduje” tými vetami. Ako reagovať? Kazda zena túži po dievčatku, ale mne by ani druhý chlapček vôbec neprekážal. Vraj silne ženy rodia chlapov, chlap je nositel mena a udržiavateľ rodu, mne by nikdy nenapadlo atakovať matky, ktoré majú len dievcata, ze im vymrie rod, lebo nemajú chlapca 🙈🙈 Ale mamičky dievcatiek furt budú útočiť na chlapcov. Len tak si vylievam srdce, nic víc.

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamasama
17. aug 2022

Čakám tretieho a nemenila by som. Je mi jedno kto, čo hovorí. Dievčatko neplánujem a vždy som si želala chlapcov.

beata_k
17. aug 2022

Netuzi kazda po dievcatku. Nie, nestretla som sa s takymi poznamkami.

autor
17. aug 2022

@markus1 ale ja po dievčatku netúžim 😁

zojanka
17. aug 2022

Ja si myslim ze velmi prehanas. Nenazyvala by som to "atakovanim matiek". Ludia sa spytaju na pohlavie lebo su jednoducho zvedavi v tej chvili. A vela ludi predpoklada ze zena by chcela mat dievcatko preto reci "skoda ze zasa chlapcek", ale nic viac za tym nehladaj. Na koniec aj tak vsetkym jedno co budete mat.

surama
17. aug 2022

V spolocnosti prevlada nazor, ze zena tuzi po dievcatku a ked mas dve deti, tak aby bol chlapec aj dievca (co je nerealne ovplyvnit 😃). Ja som velmi dufala, ze sa mi narodi chlapec a narodil sa 💙 A tiez by som bola uplne v poho s tym, aj keby sme raz mali druhe a bol zase chlapec.

lucia147852
17. aug 2022

To počúvajú aj matky dievčat, že ďalší bude isto chlapec. Ja mam dievča a keby si môžem vybrať pohlavie, chcela by som zas dievčatá. Mne sa páči, keď sú tri princezné.

terezka1947
17. aug 2022

Nejako to neriešim. Ľudia nie všetko,čo povedia,myslia v zlom.
Ale potešila si ma...že silné ženy rodia chlapcov?hmm...aspoň dnes budem žiť z tohto výroku.😁
Ja tužím po dievčatku,ale nie tak,že mi je ľúto,že mám chlapcov.
Akože z pozície dcéry si viem predstaviť zhruba domácnosť s dievčaťom. U nás je chlapské prevaha a je to iné. Nie horšie,či lepšie. Proste iné.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
17. aug 2022

@bilberryday ale veď to ber s nadsazkou🤣

margaretka_
17. aug 2022

My sme 3 sestry. A dnes sme sa dozvedeli, ze moja sestra caka ďalšieho chlapca. Tak kazda mame dvoch. Moji rodicia maju iba dcery a iba vnukov 😂😂

autor
17. aug 2022

@zojanka máš chlapčekov?

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. aug 2022

@bilberryday preboha, veď to sa hovorilo ešte za čias kráľov a cisárov. Každý chcel silou mocou prvorodeného syna. To nieje môj výmysel 😁😁😁😁

nelca84
17. aug 2022

Kazda zena tuzi po dievcatku? To si nemyslim. Ja sice dalsie neplanujem, ale keby malo byt, tak by som chcela znova chlapca.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalala94
17. aug 2022

Bože to je aká blbosť, ty "silná žena". 😂 A inak, nie každá žena túži po dievčati. Je mi jedno či má niekto chlapca, dievča alebo hermafrodita. 😀

anavixy
17. aug 2022

Ja som teda po dievcatku tuzila, tyzden po pozitivnom teste som kupila prve dievcenske oblecenie 🙈 moje prve dieta a ked sme raz stretli mamininu znamu, bola som kratko pred porodom, mamina jej povedala ze budem mat dievcatko a pani sa na mna pozrela a vravi ze “Nevadi, nech je zdrave.” Som kukala jak puk 🤣 no pani ma vraj 3 synov tak asi to vidi naopak🥲

amelia89
17. aug 2022

ja mam cerstvo narodeneho druheho chlapce, hej jasne stretla som sa s tym, kamaratka mi doslova napisala “juj to mi je luto” 👀😂🤣
ja vidim vela vyhod v rovnakom pohlavi. Ale tak jasne asi by bolo zaujimave mat aj babu,ja som z 3 sestier tak vlasne ten “muzsky svet” az tak nepoznam, o to viac sa tesim. Kazdy mame nejako nadelene, je to z nejakeho dovodu to ake mame deti a tak to treba brat. staci mi ak budem mat takych synov ako je napr moj muz,ako si vazi a lubi svoju mamu. ❤️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. aug 2022

@anavixy inak aj s týmto sa stretla moja kamoska. Má same dievčatka. Ľuďom nevyhovies 🙈😁

mell27
17. aug 2022

Ja síce detí nemám, ale určite by som neriešila pohlavie. Jediné, čo vy som si priala, aby bolo zdravé... 😊

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. aug 2022

@zojanka takze nemas chlapcov, keď si zmazala koment 😁😁😁 ďalšia urazena

totatimeka
17. aug 2022

Mám dvoch chlapcov a tiež tieto reči občas počúvam. Najviac toho bolo v tehotenstve a keď bol mladší bábätko, no občas ešte niekto vypustí tú vetu "kedy bude dievčatko". Ja v Tom že mám dvoch chlapcov (ani nejde o to že chlapcov ale rovnaké pohlavie) vidím práveže veľa výhod. Inak v našej blízkej rodine nikto nemá doma "párik" ja mám 4 sestry, môj muž má brata, svokra má 2 sestry a všetky 3 majú len synov a švagrovi sa teraz narodil druhý syn a moje sestry majú po jednom dieťati. Inak myslím si že aj mamičky ktoré majú dievčatá toto počúvajú, napríklad aj moji rodičia počúvali že majú "zase babu"

dzina007
17. aug 2022

Ano ja sa s tym streracam hlavne u kamosiek znamych a tak co dievcatko maju...

Moja odpoved je vzdy rovnaka...
Ze ak by mi vedel niekto garantovat babu tak mozno sa na to dam ale ze pri tejto pravdepodobnosti to zatial vyzera ze moj chlap vie plodit len chalanov ale ze tak to vyzera ze jej chlap vie robit aj baby tak ci ho pozicia ze je tam moznost vyssej uspesnosti...
Zatial ziadna nepoziaciala... 😆🤷‍♀️

autor
17. aug 2022

@bilberryday preboha to sa tak hovorí, sak to je for. Nieje to žiadna štúdia…urazené zeny…. Vám to tu dobre kuruje. Vypinam si upozornenia, lebi zmazať príspevok neviem. Normálne zakomplexované zeny ste neskutočne. Pekný večer ❤️ A všimla som si, že reagovali k veci len zeny chlapov. Vám ďakujem. Ostatne ste zmyslovzbavene z nejakej vety o silnej žene. Hahaha dajte si drink na mna. Papa

tomikejt
17. aug 2022

Ja mám 2 chlapcov a iba raz sa mi stalo že sa ma jedna známa opýtala, či som nechcela radšej dievčatko 😅 aj keby som chcela, asi to neovplyvním že 😄 ale teda ja som mala vždy predstavu že budem mať 3 synov. Aj ako malá som mala bábiku chlapčeka Miška 😄 mám 2 synov ale tretie už neplanujem, teším sa do práce 🤭

terezka1947
17. aug 2022

Mne keď povedia,že do tretice dievča,tak to beriem ako srandu,v pohode.
Čiže buď sa zasmejem alebo že aj by som brala tretie.
Myslím,že to jednoducho ľudia "len povedia",aby nahodili nejakú konverzáciu. Cez deti je to najjednoduchšie.