Manžel sa po narodení dcérky zmenil

8. jan 2024

Mam pocit, ze namna nema pekne slovo. Pritom ja ho nezanedbavam. Niekedy
Sme kukali telku spolu pod dekou v objati vravel mi,ze ma lubi , oslovoval
Laska. Teraz ma berie ako smaozrejmost ktorej nemusi uz ani dat pusu na dobru noc.jasne,viem je to dcera muzi sa roztapaju, ale aj tak ja ju tiez milujem
No nenapado by mi teraz napr odmietat sex alebo mu neovedat lubim ta🤦‍♀️☹️Aj vy mate take skusenosti?

petko81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
8. jan 2024

Nie... To je zvláštne... Asi by bolo treba sa s ním porozprávať. Nebol pri pôrode alebo čo? Zvláštna zmena, začať ignorovať manželku kvôli dieťaťu.

isadoraisa
8. jan 2024

@petko81 pisomny prejav paradny

autor
8. jan 2024

@mikadooo nebol… akoze ja som chvela aby nato dosiel sam uvedomil so to neze ja pridem za nim a za nem zobrat o pozornost a on miju bude nasilu davat

melly90
8. jan 2024

@mikadooo prečo si myslíš že to môže byť pôrodom ak je pri tom aj manžel

mikadooo
8. jan 2024

Porozprávajte sa. On ti do hlavy nevidí. Povedz takto to bolo predtým, takto je to teraz. Dá sa s tým niečo spraviť? Nemusíš žobrať o pozornosť, ale nič nepovedať a vnútri sa tlakovať tiež nie je riešenie.

autor
8. jan 2024

@mikadooo ☹️☹️To viem ze nieje

marianarem
8. jan 2024

Podla mna jedna z najvacsich chyb vo vztahoch dospelych ludi je prave to "ja som chvela aby nato dosiel sam, uvedomil si to". To prave tak nefunguje a vedie to k.zbytocnym sklamaniam. Ten, kto pocituje problem, ma sa ozvat. Moze to byt u muza unavou, mohol zostat paralyzovany strachom.z novej zodpovednosti, moze ale aj byt, ze zistil, ze mu to takto nevyhovuje a uvazuje o uniku, alebo ako nedavno v nejakej diskusii chlap v podobnej situacii zahlasil, ze rodicia sa uz spravaju inac a nie ako pubertaci. Tiez sa mohol z neho vyklut blbec. Ale to nezistis, kym sa s nim neporozpravas. Nebude to ziadne prosikanie, ale normalny rozhovor o tvojich pocitoch a pravdepodobne aj o jeho.
Predstav si, ze by si bola v opacnej situacii. Za napr. by si bola po porode strasne vycerpana, doliehala by na teba poporodna depresia, ale hanbila by si sa priznat. Na manzela by si mala malo energie, ale on by nic nehovoril, lebo by cakal, ze na to dojdes sama. Ty by si mala dost co robit so sebou a on by vyzeral, ze asi nema problem, tak by si to neriesila. Casom by si nasiel milenku a povedal by ti, ze sa tebou citil odstrceny, ze citil nezaujem..Nebola by tvoja prva otazka "Preco si mi to nepovedal?"

autor
8. jan 2024

@marianarem nie podl mna by som to ja nikdy neurobila ak ny som mala PD by to bidel sam asi aj bez rozhovoru

anjelicek26
8. jan 2024

@marianarem suhlasim, ocakavat, ze "dojde na to sam a uvedomil si to" u muzov nefungovalo a nebude... treba normalne veci pomenovat... komunikacia je zaklad, ked sa dvaja nevedia normalne porozpravat, je to blbe... ved je to o nich dvoch...

beronsche
8. jan 2024

Myslim, ze mas dost pomylene to, ako vyzera zdrava komunikacia partnerov.
"akoze ja som chvela aby nato dosiel sam uvedomil so to neze ja pridem za nim a za nem zobrat o pozornost a on miju bude nasilu davat” toto co pises je uplny nonsens.
Ak normalne vyjadris svoje obavy, tuzby, preferencie, nechas partnera reagovat, nezobres o pozornost. Komunikujes.
On ti fakt do hlavy nevidi...
Odporucam otvoreny rozhovor o tvojich pocitoch a o tom, ako ty vnimas vasu situaciu. Bez obvinovania a utokov.

mikadooo
8. jan 2024

@melly90 čítala som, že môže mať muž z toho traumu a môže sa to prejaviť aj citovým chladom voči partnerke.

marianarem
8. jan 2024

Videl by zmenu, ale ani omylom by ho nemuselo npadnut, ze to je PD. Mohol by si mysliet, ze si k nemu ochladla. Prosim ta porozpravaj sa s manzelom a necakaj citanie myslienok. Ja mam super muza, ale nebyt otvorenej komunikacie, tak by som ho uz asi nemala. Niektore veci som si totiz vysvetlovala uplne inac, nez boli a on tiez. Tzv. porozumenie aj bez slov patri do romantickych filmov.

marianarem
8. jan 2024

@anjelicek26 Ale treba povedat, ze ani my zeny casto nevieme spravne precitat svojich muzov, je tu vela prispevkov o tom, ze zena nevie, co je to s jej muzom. Je to tak, jedine otvorena komunikacia vie vyriesit mnohe situacie.

autor
8. jan 2024

@marianarem tak skusim sama
Som zvedava co mi nato povie

marianarem
8. jan 2024

No drzim palce nech to dobre dopadne.

sergejj
8. jan 2024

Len ci si sa aj ty nezmenila. Ktovie co by on povedal. 😉

autor
8. jan 2024

@sergejj neviem otom
Moj zaujem o sex ci pusa na dobru noc len tak objatie aebo mu poviem lubim ta neviem otom aby soms a zmenila ani vzhladovo takmer
Nic som nepribrals

domkakvet
8. jan 2024

Porozpravaj sa s nim.

lsz
13. jan 2024

Ja to mám tak isto. Mesiac po pôrode iba urážky už ani pekne sa nevieme porozprávať. A nie raz som mu povedala, vadí mi to, spamataj sa. Ale on nie.🤷🏽‍♀️ Tak sa starám len o malú a pokračujeme ako ani neviem asi ako nikto.🫠

autor
13. jan 2024

@lsz a predtym aky vztah ste mali

lsz
13. jan 2024

Taký normálny, “zdravý” vzťah. To bolo milujem ťa, ľúbim ťa, objatie, bozky .. Teraz sa nevieme pomaly ani osloviť.