Nakupovanie s deťmi

galaxy
7. máj 2013

Kočky ako vyzerá vaše nakupovanie s deťaťom/ deťmi. Bežné potraviny,alebo návštevy nákupných centier, či obchodov s oblečením?
Lebo ja mám pocit,že mojej švagrovej jej malá asi aj zavadzia. Vždy keď má ísť na nákup či do tesca, alebo do obchod. centra,vždy ju niekam dá varovať ( teraz má malá pol roka a robí to tak od narodenia). Je pravda,že je malá aj nervózna a začne plakať v obochode-ale čím to môže byť? - môže to byť aj tým že nie je zvyknutá?
Lebo mne keď sa malá narodí, nechcela by som ju niekam stále dávať, prakticky ani nebudem mať komu.
ďakujem za vaše názory

dana_l
7. máj 2013

@kaja73 tak to potom ty si vycitala? i tak sa smeje, ci od teba alebo od doktora povedane 😀 😀 😀

kaja73
7. máj 2013

@dana_l zas sa pytam ,co je smiesne na tom, ze ja osobne som dieta do roka do centier nebrala,ze mam nazor ,ze tam nepatri?
Ked mam inu moznost,ked to proste robit nemusim?
Ked to nepovazujem za potrebne,za spravne, za zdrave......dopln si co chces.
Ja sa nesmejem tebe ze to robis,robila si,ze nemas inu moznost-....zas si dopln co chces.
Pre mna proste dieta do roka -ak to nie je nevyhnutne do obchodnych centier nepatri.
A to si nemusim nikde citat,mam zdrav.vzdelanie aj moj muz a vieme preco mame taky nazor a preco koname tak ako koname.
Ja ta nesudim, ze nemas inu moznost,ani maminky co maju inu moznost a aj tak tam deti do roka vlacia-je to kazdeho osobna vec.
Kocka sa tu pytala na nazory-moj je takito.
Hadam mam pravo na jeho vyslovenei,bez toho aby si ten nazor zosmiesnila.

mandragora22
7. máj 2013

@galaxy ahoj, ja som tiez nebravala malu po obchodoch a to tiez prakticky do roka. fakt je, ze aj detska dr. to neodporucala a fakt je aj to, ze u nas sa ani nedalo. mala mi takmer cele dni prevrieskala. zalezi od toho, ake budes mat dieta. ked ti prespi cele dni, podla mna mozes v klude brazdit po centrach a obchodoch, len mu treba aspon spociatku hlavicku chranit tenuckou ciapockou (je tam vzdy klima a prievan). a v mnohych aj cigaretovy dym....toto boli dovody nasej dr., preco nebrat dieta do nakupnych centier 😉 no a pokial budes mat krikluna, tak ani teba to nebude bavit, este aj tie najnutnejsie veci v rychlosti kupis najblizsie, kde sa bude dat a potom aj s kriklunom rychlo poprasis domov 😀

dana_l
7. máj 2013

@kaja73 ja nemam nic proti tebe, ja som rada ze myslis na zdravie svojho dietata.

hajajanka
7. máj 2013

@galaxy 🙂 🙂 🙂 Ved pockaj, kym sa ti narodi babo a uvidis, ze nakupovanie s detmi je priam olympijska disciplina. A to nehovorim o kriciacich detoch, detoch hadzajucich sa o zem v obchodoch. Moje deti beriem na bezny nakup spolu so mnou, lebo ich nemam kam dat. Mam stastie, ze moje deti nepytaju a ani nezobru, aby som im nieco kupila. V tomto su uplne idealne, takze sceny v obchodoch nepoznam.
Ale akonahle idem do obchodneho centra na vacsi nakup oblecenia, ktore treba skusat, tak ich nechavam doma s manzelom alebo s mojou mamou. Nemam to srdce vlacit ich po obchodoch, ktore su pre ne veeeelmi nudne, nemaju tam co robit a urcite sa im nechce cakat pred kabinkou, kym si ich draha mamicka vyskusa patoro gati, styri bluzy a x dalsich veci. A to nielen v jednom obchode, ale zoberie utokom cele centrum 🙂 Ved uznaj sama, male dieta sa v obchodoch nudi a pre jeho dobro by som ho tam nevzala. Akurat minule som si vybehla do nakupneho centra aj s dcerkou, lebo sme boli len my dve a mali sme cas. Najprv spala, takze nakup bol v pohode, ale to som kupovala veci pre nu a pre syna, ktore nemusim skusat. Potom sa zobudila, napapala, prebalila som ju a vyrazili sme do ochodov kupit nieco pre mna. Nekupila som si nic. Nemohla som si kocik vziat do kabinky, lebo sa tam nezmestil. Nemohla som kocik nechat pred kabinkou, lebo dcera by mohla vypadnut (ma 1 1/2 roka) a tiez som si ju nemohla vziat priamo do kabinky, pretoze v tom momente by sa otocila a vypalila by ako raketa po celom obchode.
Ja ked idem do obchodu, tak nakupujem a nehodlam tam stravit cely den pri vozeni deti na roznych atrakciach. Snazim sa urobit nakup co najskor a hybaj domov.
Sama zistis, ze s dietatom bude mnoho beznych cinnosti o nieco narocnejsich. Nesud tvoju svagrinu, ked netusis, o com je to s detmi. Ked budes mat vlastne, tak si zariad podla seba.

dana_l
7. máj 2013

baby, teraz som zistila co myslite pod pojmom - ist na nakup do obchodneho centra. to myslite veci pre seba. lebo ja pre seba malokedy kupujem. ved ked sa zmestim co som nosila pred 10 rokmi tak to neznamena ze stare a musi sa vyhodit. a moda sa meni kazdy rok tak naco vyhadzovat zbytocne peniaze kazdy rok 😀 😀 😀
ja idem do obchodu kupit veci pre deti a tam ich necham nech si vyberu co chcu - uz z mojho uzsieho vyberu veci. a samozrejme ich necham i odskusat lebo nekupim nieco a doma zistim ze je to male alebo privelke.
takze u nas nakup znamena ze ide o veci pre deti a to im nie je nudne, a nie veci pre mna kde by sa urcite nudili;

dana_l
7. máj 2013

@galaxy este si vobec tam? ci si uz zistila ze nazory su rozne - teda na principe - urob ako tebe sa bude dat a bude vyhovovat

katren
7. máj 2013

@galaxy my chodime vsetci spolu....co sa tyka potravin.....ked chcem ist pozerat oblecenie, vacsinou idem s kamoskou alebo sestrou ale ja aj s detmi....mm to nebavi a moje deti sa zas radi vyvazaju v kociku alebo v aute....takze niekedy to vyzera aj tak, ze mm v aute prespi vsetky nase nakupy a my sa vyblaznime v obchodoch... 😉

galaxy
autor
7. máj 2013

@dana_l jasné, prečítam si. Ale som sklamaná a stále viac ma MK utvrdzuje aby tu človek trávil čo menej a menej času. Nie pre to,že my napísali,niektoré že sa to dá alebo nedá. Ale proste niektoré vybehnú na teba,že osošujem švagrovú a podobne. A akosi nemám chuť vysvetlovať,že to tak nie je a podobne.

prasiatko30
7. máj 2013

@galaxy tak si sa mala opytat inak - da sa to aj bez toho ze by si tam vlozila zakernu vsuvku z ktorej sa da vyrozumiet asi tolko - ta moja svagrina to je len za lenivec pripadne nema rada svoje deti lebo s nimi nechce chodit na nakup - ak si chcela vediet ako sa ludia s detmi organizuju pri nakupoch tak si sa mohla opytat a nie oklepavat svagrinu 🙄 - proste da sa to aj inak

jasminet
7. máj 2013

@dana_l vsak ja tiez malo kedy pre seba, preto si to chcem uzit a oddychnut si od deti aj muza... inak by ma zaujimalo, ako vyzeraju vase nakupy napr. potravin - to ti vsetky deti cupkaju vedla kosa? a ako si to robila ked boli mensie tie mensie? boli v kosi nakupnom v sedackach? a kam si davala potraviny ked to bol velky tyzdenny/mesacny nakup? ze karton mlieka, toaletaky na mesiac a podobne?? 😕 😕 lebo si to neviem vobec predstavit ked teda chodis s nimi sama 😀 😉

galaxy
autor
7. máj 2013

@prasiatko30 ááno, asi som sa vyjadrila zle. Ale myslela som to asi tým spôsobom,že on je jediná maminka kt. mám vo svojom okolí.A ona to robí tak,a chcela som vedieť,či to aj ostatné tak robia. Ale to je už jedno. Pochopila som,že treba robiť tak ako každému vyhovuje 🙂

carodejnica
7. máj 2013

@galaxy
Ani ja nechodím na väčšie nákupy s malými deťmi do OC, len u nás v dedine do Jednoty na potraviny. 😅

Ja som asi taký ten typ ako vlčica s mladými v brlohu, tá tiež nechodí nikde. Mám rada svoj kľud, intimitu domova, viem kde čo mám, všetko má svoje miesto, rovnako nerada chodím na viac dňové návštevy s malým dieťaťom. Neviem či sú to hormóny, či čo...

S dcérou som bola prvý krát v OC keď mala 9 mesiacov, so synom asi 7 mesačným. 🙂

dana_l
7. máj 2013

@galaxy vies, pri takom mnozstve zien na jednej hromade sa vzdy najdu take i onake. netreba sa nechat znechutit lebo budu i casy ked dostanes dobru radu. len musis na tie zle inak reagovat - teda len precitaj, usmej sa a chod dalej.
a nenechaj sa vyprovokovat ak niekto zacne rypat.

vela veci clovek zisti casom, clovek si mysli ze len deti sa musia ucit. i my dospeli sa ucime, cely zivot. i ja som mala ine nazory v 20-tke, ine v 30-tke a teraz tiez ine. clovek by mal vekom nielen starnut ale i byt mudrejsi. dufam ze to u mna bude platit
😀 😀 😀

galaxy
autor
7. máj 2013

@dana_l máš pravdu. ďakujem ti, si zlatá 🙂

tehulka2011
7. máj 2013

ach, ako naivne to este prvotehulky rozmyslaju 🙂 neplanuju ich davat nikomu do opatery, vsetko zvladnu same... 🙂 nic v zlom, ja som bola tiez taka ;) a potom som bola rada ked som ho mohla dat niekomu aspon na hodinku 🙂

dana_l
7. máj 2013

@jasminet odkedy mam dvojicky tak nakupy robim s kocikom - dvojky v kociku, velke vedla mna. nakup hadzem do kocika a co sa nezmesti tak do tasiek ktore mam zavesene na rukach. ked o mlieku pises, tak tuna ho mozem mat maximalne tyzden takze 8 litrov na tyzden je to co kupim. inak sa pokazi. cerstve potraviny kupujem v mnozstve - co potrebujeme. len ked je akcia tak ze i zamrazim. a ovocie a zelenina sa neda vo velkom, nech su radsej cerstve.

no ludia v niektorych obchodoch uz nas poznaju a ak niekedy vynimocne pridem bez deti lebo mm pride nahodou skor domov - tak sa ma pytaju ze kde mam deti. lebo je to nezvyk vidiet ma samu bez deti. 😀 😀 😀

aduskao
8. máj 2013

@mokon kazde dieta je ine a to že tvoje to zvládli bravurne este neznamená že jej mala taktiez moj syn nema rad obchody od mala tiez

sisaka
8. máj 2013

ked sa daju deti odlozit niekde, preco nie? Moja dcera bola teda poriadne divoka, ked bola mala a este k tomu v kuse urevana a nakupovat s nou sme sa neodvazili ani ked sme boli na to dvaja. Nastastie bola rodina po ruke. Tu v zahranici rodinu nemam a tak som so synom musela nakupovat prakticky od jeho narodenia - ale to je ina story, sedacku z auta som zaklikla na kosik (ked bola dcera mimino, take este ani neboli) a uz sa islo, ked bol vacsi posadila som na sedadlo do kosika, niecim zamestnala a bolo. Ked ale mam moznost idem radsej nakupit v priebehu tyzdna, ked mam volno a ked su deti v skole/skolke .... 100x rychlejsie

@dana_l tak so 4 malymi detmi nakupovat, klobuk dole, i ked ja si neviem predstavit, zeby som robila nakup do kocika, vsak tam toho vela nenapchas, 6 clenna rodina, to aby si isla do obchodu kazdy den .... ja by som to riesila asi inaksie

mokon
8. máj 2013

@aduskao ani moje neboli šťastné, ale treba to urobiť, tak u mňa bolo samozrejmé, že s deťmi. Podľa mňa aj deti musia vedieť odkiaľ-pokiaľ. A vraj "dieťa je odrazom svojich rodičov".

aduskao
8. máj 2013

@mokon no pozor to sa velmi mylis dieta nie je odrazom svojich rodicov kazdy clovek kazde male ci velke dieta ma SVOJU OSOBNOST inac mysli inac koná inac sa sprava mám aj brata a mama vravela že ja som bola ako zlato kde má dali tam som bola a spokojna no a brat zase vecne nespokojny ....samozrejme ja ho berem zo sebou tiez ale snažím sa šup sem šup tam a von 🙂

aduskao
8. máj 2013

@mokon a este jedna vec ty unikla jej dcerka má len 6 mesiacov takže je priskoro o nejakej vychove že odkial pokial....to ju ma nechat revat alebo kricat do nej aby bola ticho pochybujem ze bude rozumiet co od nej chce..... 😉