Nič nestíham

vancour
19. máj 2023

Viem, je tu viacero takýchto tém ale mna by zaujimalo ako to všetko zvládate myslím domácnosť, seba, plus začala som raz týždenne chodit do prace s tým, že tej práci sa musím aspoň 2x do týždňa venovať aj doma. Mám 15 mesačnú dcérku, áno, len jedno dieťa..ale neposedné…ráno vstáva 5:30…proste neni šanca ako to robíte viaceré privstať si a predtým ako sa zobudi niečo porobiť, to by ma zabilo…večer chodím spat okolo 10tej, s tým, že mala ma teraz take obdobie, že sa okolo jednej budí a niekedy ani do tretej nespi…som vyflusnuta…cez deň spi len raz na obed aj to hodinu, ja vtedy akurát vyvesiam a urobím jej jest…seriozne nic viac nestiham, namaľovať sa, porobiť si do roboty, s mužom sa večer už ani nevenujeme jeden druhému lebo keď ju o ôsmej uspim do tej 10tej len spratavam, zehlim, okupem sa a ani neviem a už musím ísť spat lebo to proste nedam byt dlhsie hore. Ma to niekto podobne?dakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vancour
autor
19. máj 2023

@evaachesa potrebovala inak by som ani neuvazovala robiť…to je aj zbytočne sa nad tým zamýšľať, bohužiaľ je to jak to je no😞

vancour
autor
19. máj 2023

@elizabet173 😀to je dobrý tip, pravda

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
letfenixa
19. máj 2023

@vancour začala som pracovať, keď mal syn 13 mesiacov, na 3 h denne. Všetky domáce práce, ktoré išli, som robila s ním, takže skoro všetko. Nezehlim už roky. A čo najviac času sme trávili vonku. Okrem bdelych dvojhodinoviek v noci syn trpel aj nočným desom a bežne vstaval 4.30.
A vieš čo? Prežili sme všetci. A hlavne som počas jeho denného spánku spala/ležal A s ním.

vancour
autor
19. máj 2023

@letfenixa a koľko spával cez deň? Pretože ta hodina,ktorú moja spi ma akurát tak viac rozbije ako pomôže..ja totiž poznam aj detičky čo majú síce len jeden spanok denne ale to aj dve, niektoré tri hodiny…ale to nie je nás pripad…a jasne, že to prežijeme aj my😀toho som si vedomá, možno mi to obdobie raz aj chybat bude

kristinka92
19. máj 2023

autorka mám to rovnako, až nato že nechodím do prace. u mna sa nedá chodiť len na jeden deň, a momentalne cakame druhé… ale tie pocity, presne viem čo prežívaš. ono je to hlavne tým ako si bola zvyknutá žiť predtým- ja som tiež mávala tip top poriadok, žehlila som snáď všetko lebo som mala rada ten pocit si ľahnúť do čerstvo prezlecenych voňavých ozehlenych perin…doma som aj kľučky leštila, nikde žiadny odtlacok na lesklých povrchoch. teraz sa len za malou nahanam, tu upracem a za zadkom mi zašpiní alebo rozhadze. a toto cely deň. každý deň. samozrejme že sa snažím upratovať priebežne, ale nikdy to uz nebude ako predtým a tým pádom ani ten pocit waaau mám tu krásne čisto a vyložím si nohy. najhoršie že ten kolotoc je každý jeden deň rovnaký a to je strašne ubíjajúce. na seba som nemala čas ani nepamätám, muž chodí domov až večer. 🤷🏽‍♀️ normálne sa teším keď pôjdem do prace si konečne oddýchnuť. len ja a robota. nič viac.

vancour
autor
19. máj 2023

@letfenixa ale ten nočný des ma mrzí, údajne je to dost strašidelne aj pre rodiča

vancour
autor
19. máj 2023

@kristinka92 och, áno áno, presne! Dokonale vystihnuté…to tie návyky, ze bolo všetko tip top a zrazu bum…ale drzim palce teda nech to zvládnete aj s bejby číslo dva🙂

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibajaanikiny
19. máj 2023

@vancour mam o 3 mesiace starsiu od tvojej a chodim uz do prace na plny uvazok. No co ti poviem,rano privstanem a spravim zo seba zenu,lebo pracujem s ludmi a nechcem vyzerat ako ludra,potom budim malu,dame do kopy ju,ona jasle a ja praca,muz tiez. Po jasliach sme s nou a vsetko robime spolu-varime,upraceme,ideme na zahradu.Zehlit nezehlim,iba ak je ozaj nieco vyslovene vykrcene,inak ficim na susicke,alebo poriadne pretrepem pradlo a vyvesim. Vecer uspava muz,vtedy mam ja sprchu,nieco spracem,ak muz nezaspi,som s nim a ak zaspi,este sa ucim (popri aj studujem). Cez tyzden varim aj na dva/tri dni a vyberam take,co sa uvari cim skor. Ak som s malou doma alebo vikendy,nelicim sa,iba sa umyjem a ucesem vlasy,jedine,ze by sme niekam sli,tak sa jemne nalicim,no a fakt vyslovene spolu vsetko robine a kombinujeme,ked vysavam,berie mi vysavac a snazi sa aj ona vysavat,ak utieram prach,berie handru a snazi sa so mnou,nakladame a vykladame pracku spolu,najradsej ju zapina😁 Popri tom sa aj hrame,ze proste neupratujem ucelene napr “2” hodky vkuse,nie je to sup sup,ale nemam sa kam aj tak ponahlat. Spanok ma tiez jeden,ale noci mame lepsie ako ty. Nespominas muza,mne ten moj dost pomaha s domacnostou,aj vdaka tomu mame udrziavany poriadok - rozhadzane hracky neratam. A vobec sa nestresuj,aj ja mam pocit niekedy,ze neviem co skor,kedysi som bola hrozny “Monk”,ale potom som sa ukludnila a povedala som si,ze co nie je nutne,nebudem to hrotit,ak nejdeme na vylet,tak vacsi poriadok urobim v sobotu a cez tyzden nutne veci,ale nic na ukor malej. Zehlenia sa zbav ak mozes,vysavac si kup roboticky,cez tyzden staci,var nieco rychle,zdrave a rychle recepty najdes kdekolvek. Najdi si sposob,ako si to ulahcit,zbytocne to nehrot,domacnost neujde,nie je zajac,mala bude coskoro starsia a zase to bude “ine”…

vancour
autor
20. máj 2023

@ibajaanikiny tak to máte skvele zorganizované, fakt parada👍 Nad robotickým som rozmýšľala, žehlenie už som teda po vcerajsku výrazne prehodnotila😀 a manžel sa snaží aj mi dost pomáha ale to jedine sobota nedeľa…cez týždeň to nejako nedava..rozmýšľala som, že si striktne zavedieme niektoré pravidla (nie, že urobí ten kto môže, pretože potom to aj tak vždy robím len ja, takze už aj to som prehodnotila)…dakujem moc ste mi pomohli zeny, všetky🙏🏻

vancour
autor
20. máj 2023

@oonnaganamakusai tak toto mi ani nepomohlo ani neporadilo ale dobre teda, že viem, že sú aj ľudia čo vstávajú skôr😀 mimochodom v prvej práci kde som robila som mala budík na 3:40 aby som stíhala vlak takze viem aké je to (i keď vtedy ešte dieťa nebolo)

ibajaanikiny
20. máj 2023

@vancour ale vies,ziadna z nas nie je dokonala a aj ja kym som pochopila,ze sa nemam kam ponahlat a ze s malou sa pri upratovani viem aj zahrat,aj ked sa mi to uoratovanie predlzi,mi trvalo nejaku chvilu. A co sa tyka rannej rutiny pred pracou,na tu si rychlo zvykla,mozno dva/tri dni,deti su prisposobive. A naozaj to vidim,ze po tom roku a pol sa to zase zlepsilo,je opat rozumnejsia a sikovnejsia,da si veci vysvetlit,cize ber to cele ako docasny stav,ktory sa bude zlepsovat,zatial si hladaj sposoby,ako si to ulahcit,inak sa z toho zblaznis…

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
letfenixa
20. máj 2023

@vancour vtedy tak 45 minút. Postupne sa to predlzovalo, v 4.rokoch už prespal aj 3 hodiny, bežne 2,5, a nakoniec spaval cez deň do 6 aj štvrť roka.

vancour
autor
20. máj 2023

@letfenixa ooo tak to znie super, dúfam, že sa to bude predlžovať aj u nás;)

morgane1975
21. máj 2023

@vancour to je bezny zivot matky maleho dietata. Nevidim tam ziadny problem…ak si to chcela inak mala si sa vydat za BK alebo nejakeho arabskeho sejka a mala by si pomocnice v domacnosti. Nefnukaj.

terry658
21. máj 2023

@vancour no ak ti muž nepomôže, tak prosto niečo vynecháš. Nebude upratané, požehlené a budeš robiť v noci. Všetko čo sa dá rob keď je dieťa hore.

vancour
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vancour
autor
22. máj 2023

@terry658 áno, máš pravdu, inak zmanazovat, dakujem 🙂 už na tom pracujem

terry658
22. máj 2023

@vancour držím prsty! Hlavne nech si ty v pokoji, lebo ak budeš nervna, všetci doma budú nervní.

morgane1975
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vancour
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morgane1975
24. máj 2023

@vancour bolo ti treba mi nadavat? 🫠 MK urazky blokuje. 😜

vancour
autor
24. máj 2023

@morgane1975 všimla som si, že aj ty máš vymazaný príspevok, zrejme rovnaký dôvod či?🙂 evidentne ta to stále trápi, keďže ešte reaguješ…chápem, si už starší ročník, čo nechal dieťa vyplakať v postielke aby sa “naučilo” režimu, takze nemáme o čom…to sú techniky stredoveku, niečo total cez čiaru pre mna…možno preto si nefňukala ako ja😀keďže si zavrela dvere a nechala bábätko tak, hlavne aby si mala klud, tak sa da stíhať si aj make up urobiť, samozrejme

kristinapetronela
26. máj 2023

Kluuud ... Veď čo nestíhaš ??? Ja tomu nechápem .mám tri deti s minimálnym rozdielom a vždy bolo dobré .všetko sa dá len treba chcieť a nevšímať si občas bordel 🙂

kristinapetronela
26. máj 2023

@zuzanockamt presne tak .veď keď nie ste doma ,tak sa neporiadok sám nespraví .a oprať ,vyvesat ,prezehlit ,navariť je normálne ...

belaaaaaaaaa
24. feb 2024

@vancour Ahoj. Nebudem Ti tu dávať rady. Len Tí opíšem prípad napr. mojej tety. Po sebe mala 5 detí. Ráno o 06.00 hod vyvešané prádlo. Navarené a poupratované do 11.00 Detto moja mama, mala nás 3 po podotýkam naši ešte stavali dom. Takisto polia, obrovská záhrada a cukrov 10 roli. Postarať sa o 5 detí a jedno, asi nemusím písať. Ďalej nie robotka do 16.00 na stoličke, ale kuchárka 10 hodín na nohách. Ku tomu zahumienky a cukrovka 12 riadkov dlhých až Ameriku. Nikdy som ju nepočula sa nejako brutálne sťažovať. To isté moja mama. Ja neviem čím to je, že dnes je všetko nestihané. Nemáte polia, záhrady obrovské a ani nič podobné. Sorry. Tak som zamyslela, v čom asi bude chyba.

vancour
autor
24. feb 2024

@belaaaaaaaaa 😀😀😀😀😀😀😀😀 ale zabudla si podotknut, že si nenosili robotu domov, deti pokojne mohli nechať na ulici kým sa nezapli nočné lampy a zahrali sa sami a v neposlednom rade väčšina z nich bývala vo viacgeneračných domoch kde sa prirodzene starostlivosť o domácnosť a deti a záhradu podelila….a rodičia sa poväčšine tým deťom nevenovali ako dnešní rodičia, kedy aj že áno? Staršie deti sa starali o mladšie, preberali úlohu opatrovateliek….ale som rada, že si si ulavila na dušičke a povedala si svoje, dúfam, že sa ti uľavilo ako si ma “dala dole”😀