Odmietam 5-mesačné bábätko

13. feb 2023

Ahojte, od pôrodu mam poporodne depresie, babo bolo plánované, život bezstsrostny tešili sme sa naň dokým som neporodila dostala som poporodnu depresiu ktorá trvá do dnes.. Aši 2 mesiace po jeho naroseni denodenne plač doma musel ostať manžel keďže ja som to psychicky nevládala...polepsilo sa 2mesiavr bolo ôk a teraz opäť..odmietam ho, nechcem už deti, vadí mi jeho plač.. mali sme to niektorá?
Je zlý cez deň väčšinou plače zaspava pri.mne po hodinovom placi a spi 40min...

ropucha6
13. feb 2023

@sorayaardente ako myslis tie matky, ktore sa po porode hodili pod vlak alebo si zabili dieta, si mali dat magnezium?

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
divokykonik
13. feb 2023

@sorayaardente Wau, kde si bola keď som mala hrozné stavy po pôrode? Normálne vďaka tebe by mi určite prešla popôrodná depresia a vďaka magnéziu by som bola najšťastnejšia na svete. Škoda, že som ťa nespoznala skôr 😏. A teraz vážne, za takéto zľahčovanie vážnej diagnózy by som... Ach radšej nič. 🙂

h2
13. feb 2023

@sorayaardente Ja neviem, na KERÚ RIŤ ideš prispievať do diskusie, kde nemáš absolútne žiadnu skúsenosť, ani vedomosť!!! Že výplod modernej doby?! Len úplný blbec môže mať názor, že "mne sa to nestalo, tak to neexistuje". 👎😡

sorayaardente
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
divokykonik
13. feb 2023

@sorayaardente vieš, prečo sa to volá popôrodná depresia? Lebo prichádza po pôrode. Čiže človek vôbec nemusí mať narušenú psychiku predtým. Ale čo sa tu budeme s tebou handrkovať.

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
13. feb 2023

@sorayaardente Ty si pripečená? Nemali narušenú psychiku. Boli úplne v poriadku. Až do pôrodu.

sorayaardente
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
13. feb 2023

@sorayaardente daj si facku prosím a už nekomentuj!

uhnakova
13. feb 2023

@sorayaardente poporodna depresia definitívne nie je výplod modernej doby, moja mamicka mi spomínala, že už za jej detstva skončila nejaká žena z dediny na psychiatrii, lebo sa nestarala o novorodenca. Vtedy sa vravelo, že jej mlieko príliš udrelo na mozog. Na psychiatrii vraj zastavili laktáciu, po troch týždňoch ženu prepustili a ona už potom fungovala normálne. Nikto sa na ňu nedival ani vtedy cez prsty, proste sa to stavalo. Už vtedy. Lepšie liečba, než nešťastie.

sorayaardente
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
13. feb 2023

@sorayaardente ty si úplně mimo žena 🤦

autor
13. feb 2023

@sorayaardente beriem vsemozne lieky a medovka nepostacila🥲

xtina1711
13. feb 2023

A prosim napis ze ho aspon sem tam mojkas..mne pukne srdce

autor
13. feb 2023

@sorayaardente akú narusenu psychiku ja nerozumiem o com ty neustále tocis.. presla si si poporodnou depresiou? Mala si stavy že sa chceš zabiť? Mala si také myšlienky? Ak nie tak ty absolútne radšej nič nevrav lebo ja som nemala nikdy narusenu psychiku nikdy ma nič nedokázalo rozhodit a vidíš co sa mi stalo.. a to ze v minulosti sa poporodna depresia neliecila tak znamena že to je vyplod dnešnej doby? Určite každá žena ktorá si tým prešla bu toto nedokazala povedať ze "vyplod".. udivuje ma tvoja inteligencia
@xtina1711 samozrejme ze áno myslíš si že mu to dávam najavo? Ja sa snažím byť čo najviac vpphode pri nom..!!!!!

sorayaardente
13. feb 2023

@pink_lady určite áno,lebo ma asi poznáte 🤦 keď už tak slušne poprosím.

xtina1711
13. feb 2023

Nevedela som bala som sa ze ho uplne odmietas..aom rada a dakujem ze sa snazis a zvladnes to uvidis lrejde to ja ti verim💙

autor
13. feb 2023

@xtina1711 nie ja sa o neho staram normálne ani neplacem pri nom.. radšej ho dám manželovi a odídem keď potrebujem plakať 🙂

xtina1711
13. feb 2023

Ono to aj tak citi ze je nie ta laska taka aka ma byt ale aom rada ze si pri nom a ze to aspon takto zvladas..zmen liecbu uz zajtrq moze byt lepsie..neboj sa nepotrva to dlho a budes si hlavu bit ze si mohlq skorej a zvladnes to..place moze mat koliky masiruj brusko pupikom nasej to pomohlo ona mala silne..volaj aj pediatricke ona ti poradi..naozaj verim ze to zvladnes aj s malym aj s tebou!!!

ropucha6
13. feb 2023

@sorayaardente moze to byt predispozicia a aj nemusi. Staci ti na to napriklad traumaticky porod alebo prilisne hormonalne zmeny. Ja som teda mala len tie blues prvych asi 10 dni a stacilo mi. Rada, ze daj si medovku jej naozaj nepomozu.

pink_lady
13. feb 2023

@sorayaardente hlavne ze ty si slusna 🙉 omg žena, vygooglili si daky odborny clanok o poporodnej depresii, uzkostiach, psychozach...nie od JPP ...lebo ty nemas sajn absolutne....a pokojne sa moze stat ze pri dalsom porode ju zazijes sama...nezabudni si pribalit medovku do porodnice 🙈 P.S.: poznala som, ked zena, co pred tym sa NIKDY neliečila, dieťa bolo chcene, planovana a PPD prisla a necely mesiac po porode skočila z okna panelaka

aliaray1
14. feb 2023

Ahoj, vela zien dostane poporodnu depresiu a aj vyhladaju odbornu pomoc a je super, ze si to spravila! 🤗

Ja som depku videla u kolegyne v porodnici a hned sa konalo, uzasna baba. Oznamila to sestram a prekecali sme aj celu noc, do 3 dni bolo po depke a je to stastna mamina s uzasnou dcerkou.

Preto mozno rada za mna: nie len lieky a psychiater, ale obratila by som sa a vypytala od obvodneho lekara ziadanku k psychologicke...a chodila na terapiu. Tie su uzasne a nestranne, na priatelskej baze.

Ja som sice depku nemala a s malou aj manzelom sme na seba naviazani od zaciatku, no mam pre toto velke pochopenie. Tvoje citove problemy su jedna vec a pouzivanie zdraveho rozumu, racio druha.
Racionalizuj zatial svoje pocity a s psychologickou tuto metodu preber. Napriklad: som unavena, babo mi place, nemam silu uz ani rozmyslat co mu asi je, prechadzam do zufalstva. Riesenie: super, popisala som problem, unava je mozno spustac. Ako si viac oddychnem? Manzel nech ide na 2 hodky kocikovat a ty si pospis...napriklad.

Potrebujes psychohygienu...byt aspon na hodku-dve tyzdenne sama....chod sama do obchodu, von, na kavu, na navstevu, kadernicke, masaz noh....to je uplne jedno kam. Dolezite je zracionalizovat, rozumom si rozobrat v hlave problem a ked nanho dojdes, zacat riesit.

Dalsie take tipy co mozno pomozu:

Babo nie je zle, len mu/jej nerozumies a niensi jedina, zazili sme to vsetci rodicia. Deti do 1 roka nevedia pouzivat mozog tak, aby dokazali vobec nieco cielene urobit zle a uz vobec nie robit naschval a pod. To my to tak vnimame, lebo robi co necakame alebo nechceme, babo to ale ani len netusi.

Citaj si na webe do googla daj vyhladat "vyvoj dietata v 5.mesiaci" a takto kazdy mesiac a citajte spolu s manzelom.

Vela vela bud s babatkom...bonding. telo na telo. Aj ja som sa usmievala nasilu cez slzy a vies co? Zabralo to a mala sa usmievala ako male leco. Je v tom veku, kedy sa zacne usmievat. Nosit vies aj doma.

Uvedom si, ze do 18ky revat vecne nebude a zasmej sa aj na sebe. Ja som cele tyzdne spavala len 3 hodky v noci...lebo mala sice spala ako dudek, no ja som si potrebovala vela nastudovat o babatku. Nasej velmi pomohlo nosenie v satke (ja) a ergo nosic manduca (manzel), kocik nenavidela.

Uvazuj, ci nema zdravotny problem a vylucuj: koliky, prdiky.(nasad espumisan kvapky alebo alternativu), reflux ak grcia (gastrotuss), brusnu herniu (vystupeny pupcek: smer pediater a ziadaj zaroven chirurgiu a aj fyzioterapiu a zacni jej to tejpovat- my sme doma vymysleli na rodinnej rade tejpovanie pasikmi: suche stichy samolepiace a lekari boli ohromeni), nasad probiotika: biogaia 5 kvapiek na lyzicku. Detto vit D iba na lyzicku. Prve zubky? Neni to vidno vzdy...Nasej sa drali od 2.5 mes...nasad 2.5ml nurofen ked je uz moc zle...my sme neverili, uz sme boli ready ist na urgent a do 10 min odkvecla od ulavy z tej bolesti a unavy. Hraj sa s babom hry.

Hladaj v sebe stastie a stastni budu vsetci okolo teba. My s malou od zaciatku spolu aj spinkame. Vsetko robime, vystrajame, blaznime sa. Boli aj tazke chvile...na 5 min som odisla do vedlajsej miestnosti kym ma zastupil manzel, dala som sa do kludu a aj tato mala pauza vela spravi. Je v obdobi,.kedy zacnes zavadzat pevnu stravu. Tak hybaj pozriet knihy ci internety co a ako. Prevaris mrkvicku na 20 min, rozmixujes a das ochutnat. Nebud zufala ak to nebude chciet, aspon si das ty. Dolezita je vytrvalost a cielavedomost....a mamin usmev!

Ty s manzelom ste pre babo cely jeho svet, cely vesmir. Je to leziacik, ktory sa nevie inak postazovat ani poprosit o pomoc. Ked ma bolesti a a zabera napr.nurofen (cca 15-25 min), drz ho za rucky a hladkaj...aj ked place. Ani nevies ako vela to spravi. Ja som jej zacala spievat uspavanku...pamata si ju do dnes (10 mes.ma) a ked ideme spinkat, obcas jej aj tuto spievam.

Uvedom si, ze co teraz preseries, uz naspat nikdy nevratis.A coskoro ani sa nenazdas a bude v puberte a zamykat pred tebou dvere 😁.

Drz sa a hlavu hore. Sama si si strojcom stastia.

kitycat
14. feb 2023

Ako sa ti dari? Dnes na mna vyskocilo toto velmi pravdive video ❤️

https://fb.watch/iHprtzjTAt/