Pomáhali vám partneri s bábätkom?

kika541996
9. feb 2024

Ahoj. Pomáha vám manžel s bábätkom? Kúpanie, krmenie , a tak? Alebo to je len čisto ženská práca, ako môj muž vraví😁Môj muž je super, pracuje , stará sa, navarí si ak ja nestíham. Malý má 5mesiacov, a teda dakedy je to naozaj náročne. Obdivujem , a skľanam sa pred všetkými ženami ktoré majú 3 a viac detí, ste hrdinky🌟

mamamasama
9. feb 2024

Nie sme hrdinky, len naši manželia nie sú chrapúni, ale plnohodnotní rodičia. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

crazy_cat_lady
9. feb 2024

nemyslim si, ze starostlivost o dieta je cisto zenska praca... naco si robim s partnerkou dieta, ked sa nepodielam na starostlivosti/vychove? je tak isto plnohodnotny rodic, ako si ty. aj ked samozrejme take kojenie by uplne nevedel zastupit :D a este by som chcela vypichnut z tvojho textu - navari SI, ked ty nestihas.. to vari len sebe? ci ako :D

matkav21
9. feb 2024

Chlapi dokazu zvladnut vsetky cinnosti s detmi okrem dojcenia 😀 takze pekne ho treba zapojit do starostlivosti. Najskor sa aj moj muz tvaril pri niektorych cinnostiach ako to ma zvladnut. Zvykol si 😉 len mu treba vysvetlit, ze je tiez rodic toho dietata a ze ty si sa to tiez nejako naucit musela

viestta
9. feb 2024

Nepomahal nikdy. Starostlivost o dieta sme si rozdelili. Vacsina bola na mne, ale podielal sa aj on. Otec je rovnaky rodic ako mama, a okrem dojcenia nie je jedina cinnost okolo babatka, dietata, ktoru by nemohol spravit.

kika541996
autor
9. feb 2024

@crazy_cat_lady Heeej len sebe😁

michaelamiako
9. feb 2024

@kika541996 tak môj muz sa tiez stara o našu malú...je to jej rodic tak ako ja takze ano môj muz sa vie postarat o našu dceru rovnako ako ja.nakrmi,prebali,pohra sa,doma uprace,navari.....Okrem kupania a ukladana na nocny spanok robi vsetko teda ked je doma😀😀

januska12323
9. feb 2024

@kika541996 navarí sebe? Snáď vám. To dieťa si si nespravila sama tak neviem prečo by si mala všetko okolo neho robiť sama.

13uzivatelka11
9. feb 2024

Muž pracuje z domu a Maly bol do roka dosť uplakany, takže bola pre mňa veľká pomoc keď hocikedy počas dňa keď viac plakal si ho zobral a nosil na rukách nech sa upokojí. A to teda nebolo jedine, podieľal sa rovnako na domácnosti aj v starostlivosti o malého.. Syn má tri roky a sama som ho od narodenia kupala párkrát, keď išiel raz za polroka na večer mimo domu.

crazy_cat_lady
9. feb 2024

@kika541996 no tak to je pekny sebec teda :D a preco vari len sebe? preco nenavari aj pre teba, ked vie, ze sa musis starat o dieta a nemas asi tolko casu, aby si stala pri sporaku?

kika541996
autor
9. feb 2024

@michaelamiako môj upratoval za 7rokov asi 2x a to muselo byť už veľmi zle😁

koniarova
9. feb 2024

@kika541996 ako to bolo u nich doma? Pomáhal otec?

kika541996
autor
9. feb 2024

@crazy_cat_lady On chce stale mäso, a ja nie😁Som po transplantacii obličky 3rok tak zas nechcem každý deň tisnúť do hlavy mäso.

crazy_cat_lady
9. feb 2024

@kika541996 to uplne chapem 🙂 ale vsak vie sa pripadne prisposobit, alebo uvarit dve jedla, ci? ja ked varim, tak sebe robim tiez ine, ako manzelovi 🙂

nafka0483
9. feb 2024

@kika541996 Je plnohodnotny clen domacnosti a rodic. O malu sa staral prve tyzdne viac ako ja. Mavala som silne zachvaty, prespala som skoro cele dni. Nosil mi ju na dojcenie. Umelym mliekom dokrmoval sam.

kika541996
autor
9. feb 2024

@crazy_cat_lady No dve jedla by ako on vraví nestíhal🤷‍♀️Občas ma napadne či som neschopná , ze mu neviem navariť. Lebo často povie , že iné ženy majú 3deti, a stihajú všetko

vkatush
9. feb 2024

@kika541996
Môj variť nevarí (nevie), ale nejaké drobnosti, snacky urobí, cez víkend robí raňajky.
Nemá problém s ničím. Upratuje, vysáva, umyje podlahu, umyje kúpeľňu, poutiera prach, poskladá šaty z práčky, ktorú zapne či umývačku náloží/vyloží.
Malého prebalí, okúpe, nakŕmi, pohrá sa s ním. V pohode s ním ostáva, ak chcem ísť na babský večer alebo oddýchnuť.
Postará sa o psov, uprace po nich 💩
A to ešte chodí do práce.

Proste čo nestihnem, ak nevládzem, viem, že sa na neho môžem 100% spoľahnúť.
Že je skvelý som vedela ešte pred malým. Odkedy je otcom, tak je zo skvelého úžasný.
Takže hrdinka som len za to, že som si našla úžasného manžela a perfektne sa vydala 😂

cookie29
9. feb 2024

Nie. Patrner bol tiez rodic, takze sme si starostlivost o dieta, pracu a starosti delili. Nie je dovod aby mi "pomahal", kedze to je aj jeho dieta. Ale pokial Tvoj partner nie je otcom dietata, tak je situacia ina.

kika541996
autor
9. feb 2024

@vkatush Nech vám to vydrží minimalne navždy🌟

medda_beda
9. feb 2024

@kika541996 Túto tému sme prebrali ešte pred svadbou.
Mne nemá čo manžel pomáhať.Keď chce dieťa má sa starať.
Deti ešte nemáme, ale taká tolerantná nebudem.
Ženská a mužská práca sa dá podeliť, ale nie pri starostlivosti o dieťa.
Čo okrem kojenia chlap nevie?

zuzi0911
9. feb 2024

No u nás je velky problém, že na deti som hakliva a teda mam problém dat aj otcovi čokoľvek urobit (krmenie,kúpanie,prebaľovanie atd) najradsej si dieta obriadim sama . Nachystat kúpanie,papanie,hranie sa, atď to všetko robí. Ochotne mi pôda plienku,krém. V noci veľa krát vstane,že mi pomôže, ale nechcem ...akože naco budeme dvaja hore a navyše malý zaspi iba pri mne ...

medda_beda
9. feb 2024

Dočítala som ďalej.
Takže tvoj muž ti nie len že ,,nepomáha,, s dieťaťom, ale on vlastne neurobí nič.
No takého mamľasa by som ani za frajera nechcela.

asdfka
9. feb 2024

Pomahal mi prve dva tyzdne po porode ked bol so mnou doma, potom zistil, ze vsak to zvladnem aj sama tak sa na to ,,vyskaslal,, 😄 ale ked treba tak postrazi malu, zahra sa s nou, prebali, okupe.
Mimochodom aj tak to nevie tak dobre ako ja 🤣🤣🤣

alex49
9. feb 2024

s takýmto chlapom by som si dieťa nerobila, nie si slúžka, opatrovateľka, kuchárka. Mala by si byť partnerka a s chlapom by ste mali mať rozdelené povinnosti. Čo je podľa neho mužská práca? Chodiť do roboty a nosiť peniaze?

michaelamiako
9. feb 2024

@kika541996 no ja ked som bola tehotna ta muz vysaval kazdy tyzden😀kedze ja som mala zle skusenosti z vysavanim v tehu...napr.:rok 2021 bola som tehu a vysavala som ako obvykle a buuum zacalo ma brucho boliet,a par dni na to odtiekla plodova voda samozrejme predcasne 18 tt potratila som nase dvojicky😭😭😭 a ked som otehotnela v minuly rok tak som Mukoviszidose povedala ze pocas tehu sa vysavaca nedotknem a muz krasne vzdy povysaval a ja tehotenstvo konecne dotiahla do konca a stastneho😆😁😉😊😊😇ale aj po porode muz robi domace prace,bez recht navari,povysava,uprace,postara sa o našu princeznu...som vdacna za takeho manzela🥰🥰🥰

crazy_cat_lady
9. feb 2024

@kika541996 ved nech si to s tebou kludne vymeni 🙂 vela chlapov je za "hrdinov", ked travia s detmi minimum casu ,kedze vacsinou, ked pridu z prace, tak sa dieta ide kupat/spat. ale garantujem ti, ze keby ste si to na nejaky cas vymenili a ty by si isla do prace a on by mal zostat doma, tak by ani nevedel, kde je sever :D kazdopadne, to, ze ti nepomaha s babom mi pride ako jeden z problemov, resp. mi pride, ze je taky typ, co nepomoze s nicim. lebo on chodi do prace a donesie domov peniaze a tym to pre neho konci. a zvysok ostatnej roboty je na tebe - ci sa (dufam) mylim?

cimage
9. feb 2024

Kludne mu povedz, ze mam 3deti a nestiham. Mam muza co sa vie postarat o deti, domacnost, aj mna ked potrebujem. O deti sa vie postarat perfektne, len to kojenie mu neide 😁. Este aj plienky pral ked mali latkove. Jeden rodic nemoze vsetko zvladnut na perfektnu

lubina
9. feb 2024

@kika541996 ano, moj muz pomahal pri oboch dcerach. V noce vstal a prebalil, ak bolo treba. Ked som ja prebalovala, tak on aj mlieko nachystal, ked uz pili z flase. Ostal s nimi doma, ked ja som chcela ist na nakup do mesta. Bol s nimi rad a vedel urobit vsetko, co bolo treba. Tak ako by to mal vediet kazdy rodic si myslim, lebo rodicia su dvaja a nie iba zena....akoze od akeho veky si on mysli, ze muz sa ma zapojit do starostlivosti o jeho vlastne dieta??

elbejo
9. feb 2024

Môj pracuje v zahraničí. Keď príde domov, robí všetko to čo ja. Nerozlisujeme mužské a ženské práce lebo keď je preč, musím ja pokosiť, ja zaviesť auto do servisu, ja narubat drevo. Takže keď vidí že sa dieťa pokakalo tak prebali, keď počuje že dieťa plače pribehne. Keď treba ísť na prechádzku oblečie a ide. Keď treba navariť navarí. A to teda obdivujem ako sa vie rýchlo zorientovať v potrebách našej mladej lebo tie sa rýchlo menia a keď je niekoľko týždňov preč tak občas nevie čo nové :D pri staršej to už je ľahšie, tá si aj povie :D

nevenka
9. feb 2024

@kika541996 ja mam 4 deti a nie, nestiham vsetko. Sme na deti a ine veci dvaja a vsade je napriklad bordel, povysavam a mozem zacat znova. Ale vysavaca sa chyti aj moj 10 rocny syn, aj 8 rocna dcera. Skocia mi do obchodu, vyniest smeti, zabavia 3 rocneho a 13 mesacnu, postrazia. Niekedy mam pocit, ze mi vsetko padne na hlavu, hlavne, ked muz po praci ide robit na prerabke domu. Vzdy mi pomahal s kupanim, starsi sa uz kupu sami, dcerke musim ja len vlasy. 3 rocneho kupa on, vynimocne ja. Veceru im robi. My teda nemame varenu. Ked som bola v porodnici, poslal mi po mame ryzovy nakyp, lepsi som nikdy nejedla 😋. Aj napecie. Okna umyva, prach utiera a hlavne, nema sproste reci. Ja ked som.sa zalubila a bola som u nich na navsteve a videla som, ze po nedelnom obede si mama sadla do obyvacky a bud sa s nami rozpravala alebo si vzala nieco na citanie, my sme kukali serial v izbe a ocino sup k drezu a siel umyt riady (umyvacku vtedy este nemali), tak som sa zalubila este viac 😁. A veru, dobre som si vybrala. Moj oco nechape, ze moj chlap, aj sestrin, dokazu hodiny stat pri sporaku, umyvat riady, okna, vysavat. A okrem toho, porubu a popilia aj drevo, v zahrade sa chytia roboty, ten moj aj stavebne prace, nema problem s nicim. A este aj v posteli je dobry 😅🤭

michaelamiako
9. feb 2024

@cimage pobavila si...to kojenie nejde asi ziadnemu chlapovi😅🤣😂a ani v buducnosti nepojde