Pomáhali vám vaši muži s bábätkami?

4. jún 2023

Pomahali vam starat sa o ne? Prebalit, nakrmit (z flase), odgrgnut, uspat, obliect?

Moj sa furt vyhovara, ze ini chlapi nepomahaju.

adrianajozko
6. jún 2023

@akiana tak to som sa teraz pobavila velmi,maš uplnu pravdu .

natallyxx
6. jún 2023

Nie ani jedno čo je spomenuté 😢

candii
6. jún 2023

Samozrejme. Nakrmit nie, tak ja som kojila .. ale uspat, prebalit, okupat to bola samozrejmosť a ešte v noci sme sa striedali lebo náš syn v noci do roka nič nespal a musel sa vkuse dookola uspavat. Tak ešte aj v noci sme sa pri ňom striedali nech aspoň niečo sa vyspím

h2
6. jún 2023

Moje prvé dieťa bolo pre môjho muža už jeho tretím, takže mal oveľa viac skúseností, než ja. Staral sa a robil úplne všetko, od kúpania, cez prebaľovanie, kŕmenie, vstávanie v noci... 🙏

efka_k
6. jún 2023

Nie. To co píšeš, nie. Ale pomahal inde ako vedel. Zobral ich na prechadzku, venoval sa staršej, preriadil...

adrianajozko
6. jún 2023

@mima1988m presne tak ked je rodina tak ma robit vsetko spolu takto to bolo presne aj u nas malá mala tyzden a ja som isla znova na operaciu tak sa staral otec

eskop
6. jún 2023

Nie.. Ani teraz tomu nieje inak. Niektorí muži sú asi len na darovanie spermií 😃😃🙈

pimpa12
6. jún 2023

Áno, veď je predsa otec. Všetko okrem pôrodu zvládal tak isto ako ja. Bol aj pol roka na rodičovskej a ja v práci.Odkiaľ to má tvoj muž že iní muži to nerobia. Ja keď idem tu v Bratislave na ihrisko tak je tam vždy rovnako oteckov ako mamičiek. Často stretávam aj dvoch či troch kocikujucich oteckov ako idú spolu po chodníku. Tak povedz tomu tvojmu nech neni lenivý a nech kopne do vrtule. Lebo potom sa bude stále na niečo vyhovárať.

mamamasama
6. jún 2023

@monika1089 a naši manželia nepracuju? Vzala si si egoistu

milanemila
6. jún 2023

@monika1089 tak to ma tvpj muz pekne debilnu vyhovorku, ved skoro kazdy otec pracuje a napriek tomu nemusi kaslat na deti 🙈 a ty ked sa vratis do roboty, tak zazracne sa zmeni, ci stale budes ty na vsetko sama a popritom budes este aj robit? 🤷🏼‍♀️

wmonka
6. jún 2023

@teleskop u nás to bolo rovnaké

niqua
6. jún 2023

Nie, že až od troch rokov nastupuje on...dovtedy potrebuje výlučne mamu....tak idem to vytesat niekam, že mu pripomeniem v troch rokoch 🤣🤣

ouwecka
6. jún 2023

Musel? Normalny chlap robi všetko ked je doma,zena ma len maternicu event.dojcenie co on nie inak moze vsetko a mal by

mikadooo
6. jún 2023

Pri prvom ani moc nie. Pri druhom musel už viac. Pri treťom ešte viac. Teraz sú už deti väčšie, ja mám občas nejaké zdravotné ťažkosti, tak keď treba, automaticky preberie štafetu (chvalabohu). Keď netreba, snažím sa okolo detí skákať ja, ale keďže sú už väčšie, nejaké extra veľké skákanie okolo zadkov už nepotrebujú, takže nevnímam to ako nejakú hroznú krivdu, že ja "skáčem". Môj muž však zas viac upratuje ako ja, čiže možno preto to nevnímam ako nejakú krivdu. Proste sme si to tak podelili, že sme obaja s tým ok.

ouwecka
6. jún 2023

Takze ano robil to a robi

murko14
6. jún 2023

Môj keby mal mlieko tak ich aj nakojí 😁

cheeky82
6. jún 2023

Absolútne na 100%. Moj muž bol aj na materskej

iva_ab
6. jún 2023

Čo si pamätám, tak môj veľmi nepomáhal, skôr som mu dala malú aby sa pohral, pomojkal sa s ňou, sem tam postrážil (ale vedel všetko urobiť, samozrejme okrem kojenia) - no MM veľmi veľa pracoval, rozbiehali sme firmu, nemali sme ani voľné vikendy. Nie je pravda, že si každý vie nájsť hodinku denne - vedel by ale chcela som aby si cez to málo voľna čo mal oddychol, radšej nech sa s malou hral. Vôbec mi to nevadilo, ale neviem si predstaviť že by bol niekde len zamestatny každý den chodil o 5 domov a mal voľne vikendy a sedel by pred TV alebo flákal a ja by som sa od rána nezastavila.

1zofia111
6. jún 2023

Toto je zle polozena otazka. Oni Tebr nepomahaju,ale podielaju sa na starostlivosti ich dietata . Ved je spolocne ;)

ibrunova
6. jún 2023

Od prvého dňa mu treba dieťa dať a všetko ho naučiť.. Nikdy nevieš, čo sa stane, mňa napríklad odviezla rýchla, čo by som robila, kebyže mám doma neschopného chlapa? A samozrejme ho zapájať, netváriť sa, že ja matka som jediná , a tá, ktorá vie všetko najlepšie.

monicatko20
6. jún 2023

Ja som sa dosť bála presne toho, ako sa bude mm zapájať keďže je to kus chlapa, cit v rukách nula 🤣 ( v jeho rukách je tuším v bezpečí fakt len činka alebo niečo železné 🤣) a hlavne dovtedy sa bal ktorékoľvek babatko zobrat na ruky (babatko pre neho dieta do 3r.) Ale na moje počudovanie sa začal zapájať úplne sám.. Papať mu zohrieval a daval hneď, prebalovanie tiež.. zo začiatku síce malého chytal len v perinke, potom sa postupne osmelil..postupne myslím ani nie 2 týždne co už ho sám aj okúpal..jediný problém bol asi do pol roka čiapka, on jak zistil ze maly ma otvorenu fontinelu koniec sveta 🤣🤣🤣 vstávať vstaval len kým bol s nami zo začiatku doma, ale vstáva mi do práce o 4tej tak som ho zrušila..keď ma voľno vymení ma 😊

jar_ka
6. jún 2023

Nepomáha ale stará sa, je plnohodnotny rodič nie výpomoc v domácnosti. Prebalí, oblečie,chodí s ňou na prechádzky, vie urobiť aj prikrmy, nakŕmi ju, bol s ňou párkrát celý deň a zvládol to na jednotku. Okrem dojčenia, vie všetko, stará sa automaticky nemusím sa doprosovat.

adka176
6. jún 2023

Nie nepomáhal s ničím.....a prežila som ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rorino
7. jún 2023

Neprebaloval,nekojil😂,nevstal k nemu v noci,veď načo máme byť obaja hore,ale keď sa malý o piatej ráno zobudil,ja som mohla späť,a on bol s nim,všetko je o dohode,je to naše dieťa,ktoré sme chceli,takže si pomáhame navzájom😉

mentolka12
7. jún 2023

nie nepomahal mi. on sa rovnako staral a aj stara o dieta. Je to predsa aj jeho dieta.

adka176
7. jún 2023

@elizabet173 mne manžel nepomáhal s deťmi, ale zato robil čo mohol, aby sme sa mali dobre...stavali sme v tom čase dom a bol 8 hodín v práci a ďalších 8 sám na stavbe....a keby som ho čakala s tým, že má ešte okúpať dieťa alebo v noci k nemu vstávať, tak asi by som ho vedela pochopiť, že by z toho nebol nadšený.....
Ja naozaj chápem aj tých pracujúcich oteckov, ktorí si tú službu v robote odmakajú (ak nesedia za počítačom) a potom ak majú prísť domov a začať ešte vysávať, umývať riady, ísť s dvoma deťmi vonku a podobné, len preto, že manželka celý deň bola s nimi..... pritom sa jej nič nerobilo, len ich má už akože "plné zuby", tak chápem, že tí oteckovia sú z toho znechutení......ale samozrejme všetko je na dohode dvoch, všetko to závisí od povahy.... sú chlapi, ktorí to naozaj robia ochotne a radi, sú chlapi, ktorí to síce nerobia radi, ale nejako sa premôžu a potom sú takí čo to jednoducho neurobia, ani sa nepremôžu a dôvody môžu byť rôzne....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tibin765
7. jún 2023

Môj manžel mi pomáhal už keď sa narodila staršia a teraz keď máme malého pomáha tiež. Nekojím ho, ma fľašu, takže v pohode mu dá aj cez deň a večer pred spaním mlieko. Berie ho aj na prechádzky keď ja niečo robím alebo so staršou chceme niečo robiť (piecť, tvoriť z papiera alebo podobne). Prebaluje iba keď není pokakany, obliekať oblieka aj kúpe, keď ja kupem staršiu, takže môžem povedať že pomáha toľko, že som to ani nečakala...

akbara77
7. jún 2023

@ildiko36 chlapi nie sú zvláštni.Zvlastne sú ženy, čo si takých nájdu....