Prečo ženy nechcú synov?

9. jan 2022

Ahojte
Možno trochu zvláštna téma, ale rozmýšľam nad tým, prečo ženy nechcú mať synov. Ja sama mám jedného syna a čakám druhého. Vždy som chcela mať chlapcov. No vždy, keď sa ma niekto pýta, čo to bude a odpoviem, že chlapec, reakcia je taká, že čo už, alebo že veď nevadí. Že nabudúce sa podarí dievča. Takúto reakciu som mala od rodiny, od kamosiek, od susied. Ja to nechápem. Prečo by mi malo vadiť, že to bude chlapec? Prečo chce každý dievčatko a keď sa nepodarí, tak to je akože problém?
Mňa sa to vždy dotkne a cítim sa trápne, keď musím vysvetľovať, že sa na svoje dieťa teším aj napriek tomu, že to nie je dievčatko.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina0078
9. jan 2022

Ja tiez som vzdy chcela 1.syna a mladsie dievcatko a som zvedava ci sa to podari 😊

ariannazara
9. jan 2022

Ja mam synčeka a vôbec mi to nevadí a kľudne keby som mala aj druhého chlapca je mi to jedno. Nemám nejakú túžbu po dievčati, nesom taky typ neupinam sa na nič, nechávam to na osud co pre mňa prichysta 😁

babababka
9. jan 2022

Hlavné,aby bolo zdravé a láskou vychované.

ivik4
9. jan 2022

Ja som väcsiu kravinu hadam este nepocula. Teraz ked rozmyslam moja kamoska mi raz vravela ze ona vzdy chcela len dievca,tak je to mozne. Asi preto ze vacsina dievcat su mensom veku poslusnejsie ako chlapcekovia.Na druhu stranu, Ja by som zas nechcela v puberte mat dceru ako syna 😀 ked uz by som to mala takto podrobne rozoberat . Hlavne nech je dieta zdrave

solange7
9. jan 2022

V prvom rade by mali ludia prestat podobne trapne komentovat pohlavie dietata. Je to otravne.

marsmykkok
9. jan 2022

Ja som tiež vždy chcela dievča, sú kľudnejšie ako malé. Ale zase ak nebude mať byť dieťa po kom divé, nebol by možno problém ani chlapec a myslím že keby si mám vybrať, som skôr za chlapca, majú to v živote ľahšie. 🙂

fleur1111
9. jan 2022

Ja som chcela vždy syna a mám ho. Ale samozrejme, najdôležitejšie je, aby bolo dieťa zdravé. Podľa mna je trápne, keď niekto odpovie na oznámenie o pohlaví “nevadí, nabudúce sa podari to a to pohlavie.” Keď mi kamarátky oznamovali pohlavie ich deti, nikdy ma nenapadlo takto stupidne reagovať. Ale tak jednoduchší ľudia si zrejme takéto veci neuvedomujú.

julka828
9. jan 2022

Vzdy som chcela synov. Odjakziva. Mam dvoch chlapcov. Ano tiez sa kazdy pri druhom tvaril ze co uz a ja som mala nervy a vzdy som vysvetlila ze ja som dievca nechcela a ani nechcem keby som este v zivote mala dieta tiez chcem dalsieho syna

liusa82
9. jan 2022

Aj ja som vždy chcela iba dievča a vždy len jedinačku ako som aj ja.S maminou mám super vzťah ako najlepšie kamošky tak som vždy chcela aj ja tako s dcérou.Ale nikde nie je napisane že aj my by sme boli takéto spriaznené duše.Teraz som v štádiu že nechcem ani jedno pohlavie😀

emalka
9. jan 2022

Boze, tie poznamky milujem 🙄 Cakame dievca, takze tieto reci pocuva moj muz "nabuduce bude chlapec, uvidis".
Nieje to o tom co ta zena naozaj chce, len je to taky debilny spolocensky zvyk tieto veci komentovat. 😠

kataka10
9. jan 2022

Ja som napriklad rada, ze mam chalana. Zatial top debilne poznamky boli od svokrovcov, ze mame pracovat na sestricke. 🙄

mareka49
9. jan 2022

Reči sa hovoria a chlieb sa je.
Véd ľudia často tresnu volovinu.
Pohlavie a vôbec otázka dieťaťa a počet detí atď.
Najlepšie sa pousmiať a ne komentovať.
Véd ľudia sa aj často pýtajú a sami si odpovedaju🤭

mareka49
9. jan 2022

Jaj a k otázke.
Je to blud že nechcú ženy synov.
Keby si čakala druhé dievča zas by ta chlacholili že nevadí..
Prosto ľudia.
Nerieš.
Vždy okomentuju a najlepšie do opaku🙄

luccija
9. jan 2022

Ženy nechcú synov? a potom majú k nim často opiciu lásku a nevedia ich celý život nechať samostatných🙂podľa mňa to sú len také povedacky, lebo každý si myslí, že dievčatko bude jemne, milé, bude raz rodine pomáhať, nebude robiť prusery a opak je často pravdou.Dievcata viac súperia s mamou v puberte a častejšie majú problémový vztah
Ľudia vždy majú potrebu niečo povedat

zuzikak
9. jan 2022

a to si ako na to prisla, ze nechcu chlapcov ? S tym som sa este nestretla. Ak niekto tuzi po dietati, tak je rad, ked sa mu narodi zdrave. Mozno to bude troska taka prirodzena tuzba po dievcatku aby vedela s nou zdielat podobne zaujmy z detstva (babiky, oblecenie, hracky...). Moja svagrina mala dievca. Ked som povedala, ze ja cakam chlapca iba dvihla nos a povedala, ze mat dievca je lepsie, lebo sa daju krajsie obliekat 😀 😀 (agrument= inteligencia) . Ja mam aj chlapca, aj dievca a oboch lubim rovnako. Nepocuvaj hlupe reci a lub svoje deticky, ci uz su to chlapci alebo dievcata. Na pohlavi predsa nezalezi....

bosorka2302
9. jan 2022

Ja som chcela len syna😀😀mam dvoch

simca06022011
9. jan 2022

Nemyslim ze zeny nechcu synov. Podla reakcii tvojho okolia ide skor o to, ze vacsina je spokojna, resp okolie neriesi "zase chlapec/zase dievca", ak maju kombináciu syn/dcera. Rovnakr reakcie "nabudúce sa podarí" su aj ak cakaju druhe dievča

zuzubb007
9. jan 2022

Ja som vzdy chcela prveho syna od 15tich som si vravela, ze chlapec a aj mam 🙂

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danieladeley
9. jan 2022

Mam uplne rovnaku skusenost. Cakala som druheho syna a pocuvala som to iste. Ked mi teraz niekto povie, ze tretie uz bude dievcatko, len na to poviem, ze ja dufam, ze ak bude, tak chlapec a neriesim.

mikadooo
9. jan 2022

Veď sa spýtaj tých čo ti povedia že škoda že chlapček 🤷. Mne osobne to bolo úplne jedno a tak aj reagujem keď niekto povie pohlavie ďalšieho dieťatka. Že je to super😁, napríklad keď kamoška čo má dve baby mi povedala že aj tretia bude baba, tak hej hovorím že súper, budú tri princezné, všetko už pozná, vecičky nemusí zháňať, úplne paráda. Druhá kamoška po dvoch babách chlapca, tak tiež som jej povedala že je to super, konečne zmena, muž sa asi teší že budú sily trošku lepšie rozložené atď. Proste nové dieťatko je dobrá správa a bez ohľadu na pohlavie či poradie v rodine 🙂.

marca12
9. jan 2022

@marsmykkok to je tiez hlupost. Temperament nezavisi od pohlavia.

mima172
9. jan 2022

Nemyslím si, žeby sme my ženy nechceli synov 🙂 Ja mam dcéru a som hlavne šťastná, že je tu, že je zdravá, že je naša. Keby bol chlapček, cítim to rovnako. Keď mám byť ku sebe na 100% úprimná, tak áno, niekde hlboko vnútri som trosku viac túžila po dievčatku, no neznamená to, žeby som bola sklamaná, keby "to nevyjde" ☺️ Chlapca by som zbožňovala rovnako 🙂
Tie reči typu "škoda, že to nevyšlo, možno nabudúce" atď, si nevšímaj. To je taka mentalita, že každý si myslí, že žena chce len dcéry, muž len synov, pripadne, keď už je jedno dieťa, tak to druhe musí byť na 100% opačného pohlavia.

qwer2019
9. jan 2022

Ja som chcela syna, pol tehotenstva som bábo oslovovala chlapčenským menom. Bola dievka. Ale po jej narodení sa mi za necelých 13 mesiacov narodil vytúžený syn. Neviem ako a prečo, zeny nechcú ako si napísala synov. Ja som chcela 1 alebo 2 deti. Ak by bol syn prví, tak stačí jedno, keďže nebol, chcela som párik. A mám. 🙂

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annm81
9. jan 2022

Najskôr to súvisí s tým, ako si konkrétna žena predstavuje, že bude tráviť s dieťaťom čas. Ja mám aj dcéru aj syna a dúfam, že dcérka bude menej štandardná žena. Že povahou aj záľubami sa bude podobať na mňa, lebo ak v puberte začne riešiť makeup, diéty a klebety, neviem čo budem robiť 🙂 Zato so starším synom si už teraz perfektne rozumiem - zaujíma sa o techniku a prírodné vedy a ja ho v tom s radosťou podporujem. Tiež je racionálny a normálne sa s ním viem dohodnúť a argumentovať. Ak dcérka bude v puberte extrémne emotívna, určite to bude pre mňa osobne omnoho ťažšie ako s chlapcom...

Prvé dieťa som mala v krajine, kde mi po prvých testoch nemohli oficiálne prezradiť pohlavie - prevencia, aby som nešla na potrat ak by to bolo dievča. Na Slovensku je to o niečom úplne inom. Sú ženy, čo preferujú dcérky, a ženy, čo chcú radšej syna. Ale našťastie žijeme v kultúre, kde sú to len také reči a predstavy a reálne drvivá väčšina žien nepociťuje ľútosť, až sa dozvedia, že majú iné pohlavie než si želali. Myslím, že to môžeš kľudne hodiť za hlavu, sú to len také poznámky, aby reč nestála. Asi ako keď susedovi, čo ti neskutočne lezie na nervy povieš "DOVIDENIA", hoci by si ho najradšej už nikdy nevidela. Iste sa všetci tešia, že budeš mať bábätko a rodina ho bude ľúbiť bez ohľadu na pohlavie.

katkati
9. jan 2022

Ja som tiež v podvedomí chcela syna. A mám ho. 💙

savoya
9. jan 2022

Nie si sama ,ja som vzdy chcela syna a aj sa mi to splnilo.Kebyze este raz otehotniem tak jednoznacne chcem opat chlapca.To iste aj moja sestra.

tomikejt
9. jan 2022

Tiež nechápem, ja som vždy od malička chcela chlapcov, aj bábiku som mala chlapca. Mam 2 synov a keby som zase tehotná, čo už asi nebudem, zase by som dúfala v chlapca 💛