Prečo ženy nechcú synov?

9. jan 2022

Ahojte
Možno trochu zvláštna téma, ale rozmýšľam nad tým, prečo ženy nechcú mať synov. Ja sama mám jedného syna a čakám druhého. Vždy som chcela mať chlapcov. No vždy, keď sa ma niekto pýta, čo to bude a odpoviem, že chlapec, reakcia je taká, že čo už, alebo že veď nevadí. Že nabudúce sa podarí dievča. Takúto reakciu som mala od rodiny, od kamosiek, od susied. Ja to nechápem. Prečo by mi malo vadiť, že to bude chlapec? Prečo chce každý dievčatko a keď sa nepodarí, tak to je akože problém?
Mňa sa to vždy dotkne a cítim sa trápne, keď musím vysvetľovať, že sa na svoje dieťa teším aj napriek tomu, že to nie je dievčatko.

ivkasrnka
9. jan 2022

Ja cakam tiez druhého chlapca a tiez ma vsetci ľutujú ze nevadi, vzdy sa tomu len zasmejem. Som stastna ze budem mat okolo seba chlapov, so ženami som si nikdy nerozumela, nechcela by som aby moja dcéra bola taka ako ja😁 musis na tom naj to pozitívne a kaslat na všetkých

nikdenikto
9. jan 2022

Ja som pri prvom mala strach či sa budem vedieť o chlapca postarať, čo ho budem dostatočne ľúbiť a bolo mi ľúto, že sa so mnou nebude mojkat. Keď som sa dozvedela že čakám chlapca plakala som. Neskôr som sa na neho tešila a hneď ako sa narodil som sa doňho totálne zamilovala. Ako bábätko bol úžasný do 1,5 roka bol ako anjel. Potom začal chodiť do jaslí a zlý je ako čert ako milujeme a mojkame sa stále❤️ teraz čakám druhé a ani nechcem vedieť čo to bude je mi to uuuplne jedno, ale muž chce vedieť...musíme sa ešte dohodnúť 😂

Inak je štatisticky dokázané v rodine dievčaťa trávia mladé páry o 80percent viac času po osamostatnení. Takže možno aj preto chce všetky dievčatá

alchemilkazltozelena
9. jan 2022

Ja som vzdy chcela 2 dievcata, mam syna a dceru. S dcerou sa tesim na spolocne kavicky, debaty, nakupy... taka kamoska mi bude, a uz aj je 💕 so synom mam ine aktivity 🤩

kristinkakvetinka
9. jan 2022

Ja mam dvoch chlapcov a vôbec mi to nevadí ani nevadilo .Som skôr športovejši typ takže nejaké saticky,suknicky q copiky mi nechýbajú lebo ani sama to moc nenosím.Prve tehotenstvo som mala hrozne a pri druhom som sa len modlila nech všetko dobre dopadne bez ohľadu na to co je v brušku.

martinkatinka
9. jan 2022

Trochu ta opravim. Kazdy si mysli, ze treba mat parik chlapec -dievca.

maggie1978
9. jan 2022

Casto tu citam ako mamicky ak maju deti dve a viac rovnakeho pohlavia pisu ze by ani ine nechceli, ze si nevedia predstavit ked maju iba chlapcov mat dievca, a naopak. Velmi tomu sice neverim...a hlavne ked silou mocou o tom presviedcaju seba aj okolie. Myslim, ze kazda v kutiku duse tuzi mat aj aj. Ale verim, ze kazda jedna je hlavne stastna, ked sa narodi zdrave dietatko bez ohladu na pohlavie. K autorke : nepocula som ze by matky nechceli synov. Ja som vzdy tuzila po synovi, prisiel po dvoch dievcatach. A som neskutocne stastna ze mam aj dievky aj chlapca, lebo su vsetci traja velmi rozdielni a mame teda fakt veselo 😂

leskovael
9. jan 2022

Ja som chcela dievčatko, vždy... Resp som mala predstavu že budeme s dcérou naj kamošky, spolu na vlasy, na nákupy, do kina...Myslím celkovo ,aj keď bude staršia.. Mám chlapca, ale teda nebola som sklamaná vôbec, aj ked prvotná rekacia bola "faaaakt? No veď nevadí..." 😂 nepreživala som to že nemam dievča necítila som sklamanie a keby niekedy malo byť druhé dieťa, čo v pláne nieje, ale keby...tak už nemám žiadnu "túžbu" po dievčatku.

Podľa mňa je to aj preto že akosi prirodzené chce žena zdieľať babské veci s dievčatkom takisto ako chlap so synom. Ja napr teraz vidím to, že ma nebavia Avengers a podobne, jednoducho je to niečo mimo mňa, neviem si predstaviť žeby syna bavil futbal či hokej a ja by som to s ním mala zdieľať (našťastie nebaví 😅) samozrejme žeby som zdielala, ale budem úprimná, nebavilo by ma to - tak úprimne, naozaj, že yes ideme na tréning/ zápas😅 Proste to tak je... Ale túžbu už nemám žiadnu. Zdieľam s ním všetky záujmy, niektoré ma bavia a niektoré vôbec ale aj tak zdieľam všetko...no vidím, že napr teraz vo veku skoro 8r už preberá bojovníkov, či pozerá filmy viac otcom ako ako somnou. Transformeri a podobné záležitosti je niečo, čo ma nikdy nebude baviť, tak tam som s radosťou mimo a nechávam priestor chlapom 😂

denden77
9. jan 2022

ja som chcela syna, nevyslo 🤷‍♀️😊

ajko2011
9. jan 2022

Ja mám tiež syna a jediné, čo som si priala keď som sa dozvedela, že som tehotná bolo aby bábätko bolo zdravé. Bolo mi maximálne jedno či to bude chlapec alebo dievča. Teraz s manželom chceme druhé bábätko a jediné, čo si prajem je aby bolo zdravé. ❤️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aktiz
9. jan 2022

Ja som vzdy chcela prvého chlapca, druhé dievča (alebo aj chlapca, len dve dievčatá som nechcela). Aj sa mi to splnilo. Mam syna a dcéru. Je medzi nimi rozdiel 5,5 roka. A vobec nieje pravda, ze dievčatá su kludnejsie. Naša je teda aj za dvoch chlapcov 😅

makova333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rude_baby
9. jan 2022

Ja som vždy chcela dcéru, mam ju❤️ aj keď povahovo je to chlapcisko 🙈 tiež do nás stále hustia, nech ma aj bračeka, ale nechcem syna. Teda celkovo druhé dieťa nechcem...

karolina2019
9. jan 2022

Ahoj, to je podla mna skor o tom, ze kazdy sk mysli, ze by mali mat matky aj aj. Ja cakam druhe dievcatko a reakcie su uplne rovnake. Skoda, nevadi, do tretice chlapec, a podobne 😉…

asia83
9. jan 2022

Potrebujete sa utvrdiť. Teraz vám sem xy žien napíše, ako aj ony túžia po chlapcovi, nie dievčatku alebo už chlapcov majú (2, 3, 10) a netúžia po dievčatku a bla bla. 99 percent žien chce mat dcéru, sebe rovnaké pohlavie, ktorému viac rozumie, je jej bližšie, keďže sama je tým pohlavím. Ak vy nie, zrejme máte viac mužské zmýšľanie.

vilma7
9. jan 2022

Mne bolo pri obidvoch tehotenstvách ale že úplne jedno, čo to bude. Nikdy som neinklinovala ani k jednému pohlaviu. A mám obe. Prvého chlapca a druhé dievča.

tomikejt
9. jan 2022

@asia83 môže byť s tým mužským zmýšľanim, je pravda ze keď som ešte nevedela pohlavie tak som sa bála ze ak by som mala dcéru nebudem jej rozumieť, nevytvorim si s nou vzťah keďže niesom moc na dievčenské veci, rozumiem si viac s mužmi než so ženami .. Vždy keď som strážila neter, absolútne som nevedela čo s ňou, o čom sa rozprávať co robiť 😅 pri chlapcoch tento problém nemám. Ale aj tak je najdôležitejšie zdravé dieťa, čo tam po pohlaví 💛

alex666
9. jan 2022

Ja mam zatial jedneho syna a ked som ho cakala tajne som dufala ze to bude chlapec - a vyslo to 😉 Ak bude druhe a bude to chlapec, tak mi to vobec nebude vadit, aspon budu partaci.
Ja teda synov chcem 😁 Ale samozrejme, ak bude dievcatko, budem tiez spoko, hlavne nech je zdrave.

dada125
9. jan 2022

Hovorí sa, že chlap chce syna, žena dcéru. Asi som divná, mám syna a po dcére netúžim. Ak bude druhé, je mi jedno, či chlapec alebo dievča

h2
9. jan 2022

Ja som strašne chcela práve syna a som veľmi rada, že ho aj mám.

diamand2326
9. jan 2022

@maggie1978 Súhlasím s Tebou. Ja som mala prvé chlapca a keď som sa rozhodla pre druhé, kadejaké metódy som načítala, kde mi vyrátalo deň, kedy "spraviť" dievča. A aj to vyšlo v ten deň 😀, to viem isto.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikundela
9. jan 2022

Ja by som zase nechcela mat dcéru 😂😂

weronika171717
9. jan 2022

Ja mam synčeka a som šťastná. Vždy som chcela prvého chlapčeka a druhe dievčatko, ale teraz netúžim vôbec po druhom. A povedala som, že ak by sa stalo, tak by som v prvom rade chcela, aby bolo bábätko zdravé a v druhom rade by to mohol byť znova chlapček (zmenilo sa to). Aj meno by som mala, ale teda nechceme druhé dieťa. Už nemám túžbu po dievčatku, aj keď, ak by sa stalo, tak by som sa tiež tešila. Takže nie každý žena túži po dcérke. Najdôležitejšie je, aby bolo bábätko zdravé o nič iné nejde. ♥️

walteaa
9. jan 2022

@asia83 a ty preco na zaklade svojho zmyslania posudzujes vsetky ostatne zeny ? Preco si myslis, ze ked ty chces dceru, musi aj 99% zien ? Pokora, chyba ti pokora ! 😂😂 ozaj si myslis, ze si nejaka reprezentativna vzorka ?

Ja som vzdy tuzila po synovi, mam prve dve dcery, potom prisli synovia. Su uzasne vsetky deti rovnako, ci chlapci, ci dievcata.

petkasaurus
9. jan 2022

Mne to je tiež strasne smiesne a myslim, ze to poukazuje na neistotu, ked ma niekto len cisto chlapcov alebo dievčatá a tvrdia, ze ine by jednoznacne ci urcite nechceli.. Take smelé vyrazy poukazuju na frustraciu.. Kazdy chce parik..

h2
9. jan 2022

@asia83 A Ty si robila nejaký výskum, z ktorého Tvoje tvrdenie vyplýva? Že 99% žien chce mať dcérku a to jedno % má mužské zmýšľanie? Čo to vôbec je, "mužské zmýšľanie" u ženy? Čo si mám pod tým predstaviť?

annm81
9. jan 2022

@petkasaurus Ja som chcela dve deti a mám dve deti. Ale v skutočnosti to je len neistota a frustrácia, že nemám tri deti, každý predsa chce tri deti.

Našla som si sedavé zamestnanie a som v ňom spokojná. Ale je to len moja neistota a frustrácia, že nepracujem niekde na stavbe. Každý predsa chce pracovať na čerstvom vzduchu.

h2
9. jan 2022

@petkasaurus Ďalšia, čo robí výskum, ktorého výsledkom je, že každý chce párik? Ja poznám strašne veľa ľudí, ktorí párik nechcú. Veľmi často sa stretávam s tým, že ak má niekto jedno dieťa, tak aj druhé by ho potešilo rovnakého pohlavia, aby si boli súrodenci bližší. Netreba zovšeobecňovať.

mamamasama
9. jan 2022

Jedneho syna mam, o jedneho som prisla a ak bude dalsie dietatko syn budem takisto velmi stastna. Mne vyhovuju chlapci. Hlavne ak pomyslim na buducnost. O dievca by som sa asi bala viac.