Prečo ženy nechcú synov?

9. jan 2022

Ahojte
Možno trochu zvláštna téma, ale rozmýšľam nad tým, prečo ženy nechcú mať synov. Ja sama mám jedného syna a čakám druhého. Vždy som chcela mať chlapcov. No vždy, keď sa ma niekto pýta, čo to bude a odpoviem, že chlapec, reakcia je taká, že čo už, alebo že veď nevadí. Že nabudúce sa podarí dievča. Takúto reakciu som mala od rodiny, od kamosiek, od susied. Ja to nechápem. Prečo by mi malo vadiť, že to bude chlapec? Prečo chce každý dievčatko a keď sa nepodarí, tak to je akože problém?
Mňa sa to vždy dotkne a cítim sa trápne, keď musím vysvetľovať, že sa na svoje dieťa teším aj napriek tomu, že to nie je dievčatko.

tomikejt
30. sep 2022

@h2 úplne presne 😄 ja som odmalička chcela 3 synov 😅 síce ich nemám 3 ale bol to môj sen 🤭 aj bábiku som mala chlapca Miška 🤷 mám v okolí veľa kamosiek s dcérami a mne ten dievčensky svet moc nehovorí, hlavne v puberte. Však jasné že keby mám dcéru tak ju nesupnem do hniezda záchrany, ľúbila by som každé svoje dieťa, ale cítim sa ako mama chalanov. V mojom okolí toto všetci vždy vedeli, ale na týchto internetových fórach to nevysvetlis. Proste každá žena chce dcéru len to nechce priznať lebo má synov 🤦

tomikejt
30. sep 2022

@petkasaurus nemala, mama chcela dcéru a ma mňa 😁 a všimla si si ten dodatok, že zo srandy? S tebou musí byť veľká zábava 😅

h2
30. sep 2022

@petkasaurus Niektoré dcéry majú bližšie k mame, mnohé iné k otcovi. Rovnako aj synovia. Tri otázniky kvôli absurdnosti toho výroku. Pritom nejde ani tak o tú dcéru, ako o to "zaslúženie si". To ma prekvapilo najviac.

petkasaurus
30. sep 2022

@tomikejt ty si písala, ze jedine ak by druhe mal byt chlapec, by si chcela dalsie, cize moja reakcia bola na iny koment.. Pri tebe sa clovek navysvetluje.

tomikejt
30. sep 2022

@petkasaurus veď píšem, s tebou musí byť veľká zábava 🤦

nikasmile
30. sep 2022

Tiež som čakala druhé a vyzeralo to na chlapca a našli sa žiaľ aj v rodine ľudia ktorí povedali, že čo už, nevadí...akože prosím?! akoby mi oznámili, že nebude 100%. Niektoré reči vedia fakt ublížiť. Nakoniec je to dievča a máme doma aj chlapca aj dievča a poviem za seba...žiadny rozdiel, sú rovnakí a rovnako aj milovaní❤️❤️

petkasaurus
30. sep 2022

@tomikejt nepochopila si, nevadi, aj pre takych svieti slnko..

tomikejt
30. sep 2022

@petkasaurus nevadí, mňa si zase nepochopila ty. Nie sme na rovnakej vlne. Mier 🦄

elementissa
30. sep 2022

Ja som z tých čudných, čo nikdy po dievčati nebazili.celkovo mám radšej mužskú spoločnosť, viac si rozumiem s kolegami ako s kolegyňami, viac mám kamošov ako kamosiek. klasické ženské zmýšľanie je na míle vzdialené od toho môjho, mám skôr "mužský" mozog. Takže ja som bola rada, keď som sa dozvedela, že čakám chlapca. Muž chcel dievčatko, princeznicku, ale tak po čase to rozdychal. Chlapci sú super. Akože teraz je zjaseny strašne, ale stále som presvedčená, že mať chlapca je v mojom prípade lepšie ako mať dievča. Pre mňa

kayyaa
30. sep 2022

@petkasaurus tak teda, ja mam 4 synov a 2 dcery..a vobec to nie je pravda, ze dcery maju blizsie k mamam...ja mam blizky vztah so vsetkymi svojimi detmi, dcerky su zlate, uzasne, ale chlapci su viac pritulni, mojkaci, nedaju na mna dopustit, dokonca 14r za mnou bezne pride a povie mama, mam ta rad❤️

@pragmaticka a toto je tiez len tvoja utkvela predstava...ale dost mimo reality...nase deti maju ovela lepsi vztah s muzovou mamou, ako s mojou...moja mama nie je velmi "baby friendly" 😀, nevie sa s nimi zahrat...svokra naopak, je skvela babicka, deti ju zboznuju a je s nimi ovela castejsie, ako moja mama...skratka, zavisi to od vztahov, charakteru ludi, a nie od pohlavia...a ak budes protivna babka, tak aj tvoje vnucata pojdu radsej k mame ich otca😀😀😀 talze si nenamyslaj, nic nemas este vyhrate🤪😂😂

Smiesne ste niektore, ako si vytvorite svoje nicim nepodlozene predstavy, totalne im uverite a nasledne ich prezentujete ako fakty😀😀

zuzulka558
30. sep 2022

Ja som čakala druhé a zas dievča 😊 nikomu som pohlavie nepovedala, nikto nevedel a každý ze chlapec podla tych babskych povier 🙈🙈 ja som sa smiala 🤣🤣🤣🤣 mne to bolo jedno a ked bola blba poznamka hned som ich odpalila odpovedou

ankare
30. sep 2022

Ja som chcela vždy Ninu a mám dvoch chalanov. 🤭 A veru som bola na sone sklamana, keď sa pipík ukázal. 🤭 A teraz by som ich nedala za nič na svete.

motogirl699
30. sep 2022

Ja osobne som strašne túžila po synovi a nakoniec máme dievčatko.. robila som si srandu, že toto bol nácvik ako sa robia deti a druhé bude určite syn 😅
Keď som bola na zistení pohlavia a povedali mi, že dcéra, bola som trošku sklamaná.. asi 10 minút som ho presviedčala, nech sa pozrie lepšie, že ja som chcela syna a nie dcéru.. a "dúfali sme", že jej to tam ešte dorastie a nedorastlo 😂

akriakova
30. sep 2022

Ja som zasa pravý opak, tešila som sa,že si jedného dňa prosím syna, prvý Jakub je Paulína a druhý Jakub je Alžbeta a Mária 😇 ale aj napriek tomu,že nemám syna som sa od začiatku tešila aj na dievky

kamagma
30. sep 2022

Ja som chcela 2dievcata a aj ich mam, som vdacna

marsmykkok
30. sep 2022

@pragmaticka Tak presne, kvôli vnúčatám je dcéra super. Jednoducho pre ženu-matku je jej mama najbližšia osoba, svokra je cudzia žena s inými zvykmi, názormi ako mala v pôvodnej rodine. A kedže na Slovensku to býva tak, že žena doma sa stará o deti a chlap robí, žena radšej pozve do svojho súkromia mamu, ktorú pozná od narodenia a tá chodí častejšie jej pomáhať s dieťaťom a domácnosťou, skôr má k nej dôveru a dá jej strážiť ak ochorie alebo si potrebuje oddýchnuť. Svokra ostane trocha bokom a ked sa nájde čas tak sa raz za čas pozve na krátku návštevu alebo ide sa k nej aby videla vnúča. Ale mama matky si užije proste vnúčatá oveľa viac. Samozrejme, sú aj výnimky, kedy je zlý vzťah s matkou a tak, ale v 99 percent prípadoch to funguje takto.

elementissa
30. sep 2022

@marsmykkok máš aj štatistiku na tých 99%? A máš aj štatistiku, k tomu, koľko žien na SR pracuje a koľko z nich sedí doma robí muž? Lebo ja pozmam iba pracujúce matky, ktoré spolu s mužom živia rodinu. Takže 100% okruh ľudí, ktorých osobne aj sprostredkovane poznám sú dvaja pracujúci rodičia. Dá sa povedať, že moja vzorka sa vzťahuje na celú populáciu? Asi nie, však? Tak odkiaľ ty berieš vzorku 99% babiek z matkinej strany a odkiaľ berieš, že "na Slovensku sa žena stará a chlap pracuje?" Co si včera vystúpila z casostroja a ešte si si nevšimla rok v kalendári? Už nie je 1630. V tejto diskusii toľko generalizovanych pucovin padlo, ze to sa podarí máloktorej 🙈

marsmykkok
30. sep 2022

@elementissakoľko detí chodí do jaslí? Minimum. A kto je doma s deťmi 3 roky? ženy či muži? A ak je viac detí, tých rokov doma je viac... Neviem čím som sa ťa tak dotkla veľmi...

kayyaa
30. sep 2022

@marsmykkok ja tiez s tebou suhlasim len tak na 50% 😀 mas pravdu v tom, ze castokrat si zena radsej privola na pomoc k detom mamu ako svokru, ale v okoli vidim tolko pripadov, kde je to opacne, ze tato tvoja statistika o 99% ma naozaj daleko od reality....u nas v okoli co vnimam, je to tak 50/50...ci uz kvoli vztahu mama/dcera, alebo vzdialenosti...alebo je nevesta normalna a vie, ze aj muzova mama je rovnako babka detom, ako jej mama...ono napokon kludne sa moze stat, ze tvoja dcera "zdrhne" kamsi do zahranicia a uvidis ju tak raz za rok...a mozno bude zit pobliz svokrovcov, s ktorymi si bude rozumiet a tie budu mat vnucata denne🤷‍♀️....to, ze mas dceru, ti absolutne ( ani na tvojich 99%) nezarucuje, ze budes mat blizsie k vnucatam... takze taketo "pravdy" su len ciste teorie, ktore su velmi vzdialene od reality...

majada35
30. sep 2022

Ja som chcela, cítila som, že čakám dcéru, bol z toho syn. Keď som čakala druhé dieťa, už mi to bolo viacmenej jedno. Videla som viac výhod, ak by išlo o rovnaké pohlavie. Dvaja bratia budú mať k sebe vždy bližšie, aj ako dospelí. Ja to budem mať jednoduchšie, či s oblečením či s detskou izbou, či s výchovou. Chalani sú super, ale chýba mi dcéra. Vždy som po nej túžila. Chyba mi ženský rozmer v rodine. Často idem akoby proti prúdu. ..v zmysle žena je z Venuse a muzi z Marsu...

lalala94
30. sep 2022

@tomikejt mňa v takejto téme jedna baba presviedčala, že každá žena chce podvedome dcéru aj keď si to neprizná. Ja som vždy chcela syna. Keď som v hypotetickej rovine uvažovala nad deťmi, videla som sa len s chlapcom, ale osud to zariadil inak a mám dcéru. Keď som jej to napísala (teda, že som chcela chlapca, ale mám dcéru), tak mi odpísala niečo v tom slova zmysle, že ak by som mala syna, tak by som určite tvrdila niečo iné (teda že chcem dcéru 😀 ). Ja neviem, prečo je také nepochopiteľné, že sú ženy, ktoré chcú radšej synov ako dcéry.

tomikejt
30. sep 2022

@lalala94 veľa žien to nechápe že existujú ženy, ktoré keby si môžu vybrať pohlavie, vybrali by si chlapca. Ty máš dcéru aj ked si chcela syna, ale aj tak ju ľúbiš najviac na svete. A to je na tom najkrajšie, aj keď si pohlavie nevyberáme, deti ľúbime viac než svoj život.