Nestačí mať 2 zdravých synov?

18. feb 2022

Prečo stale žijeme v dobe,že ak čakame druheho syna tak ma vacsina mojho okolia lutuje?
Reakcie typu: Joj to je skoda, no nevadí,skusite do tretice a pod.
Preco taketo reakcie matky 2 dievcat nedostavaju?

Ako fakt ma to zaujima,co je take hrozne a na “polutovanie” mat 2 zdravych synov?

Bez dievcata zena nemoze byt stastna? Musi neustale pocuvat tieto reci? Ja viem,su to iba reči ale ked takto reagovala asi 5-ta osoba tak som nad tym zacala premyslat ze preco vlasne je stale idealom mat par - dievca a chlapca alebo resp 2 dievcata lebo to mi pride ze nema take hrozne reakcie ako 2ja chlapci.

Aj tych chlapcov predsa na svete treba nie?🙄🤔

marcellka32
18. feb 2022

Ale veď veta: joj to je škoda....nie je lutovanie, nepripúšťaj si to tak k srdcu, samozrejme, že je pekne mať aj 2 alebo aj 3 synov, ide hlavne o zdravie.. ostatní ti môžu byť jedno, vy ste rodina

dilino
18. feb 2022

jedným uchom dnu druhým do pár sekund von.Každý nech sa stara o seba.Ja by som na tu otázku keby sa ma niekto pýtal tak mu poviem starajte sa o seba a nie o mňa.Ešte stále sa nájde nejaký rypák.Bud šťastna že sú zdraví a ostatne nerieš.

wewuliatko174
18. feb 2022

Ja toto vobec nechápem..my čakame druhe dievčatko a aj z rodiny boli reakcie šak nevadi do tretice bude chlapec.nam bolo uplne jedno pohlavie chceli sme zdrave dieťatko nič viac.Niekto to dako inak berie,snažim sa si to vobec nepripuštat.Vždy niekto v okoli rieši kopec vecí ktoré aj dakedy nemusi.My sme spokojny,kopec vecí sme si spravili podla seba prestat riešit okolie aj rodinu strašne ľúbia riešit.Naš život a my sme šťastný,byvanie,svadba výchova všetko robime podla seba

autor
18. feb 2022

@marcellka32 uz mi vyslovene povedala kamaratka aj : to mi je luto moja. BEZ TOHO aby ja som akokolvek dala najavo ze chcem dievca alebo ze nie som spokojna.

nnnuuunnn
18. feb 2022

Preco to nepovieš rovno tým, čo Ti to hovoria? Možno by si to odpustili nabudúce u inej matky a bol by pokoj s blbými poznámkami.

lindous
18. feb 2022

Ja som sa stretla s tým, že pri 2 dievčatách to zase otec počúva. ..no a neviem prečo ľudia majú potrebu sa k tomu takto vyjadrovať, ale kľudne im na to odpovedaj presne takto a možno spravíš lepší deň inej žene, ktorej už to nepovedia...

mabenn
18. feb 2022

To neni o dobe, to je o tom, akych ludi s akymi nazormi a schopnostou vypustat z ust sprostosti mas okolo seba

autor
18. feb 2022

@dilino ano,snazim sa len niekedy uz toho je viac a som sa nad tym zamyslela. Jasne ze nas ako rodinu to nijamo neovplyvni

autor
18. feb 2022

@nnnuuunnn A ako vies co im poviem? Absolutne na kazdeho som reagovala a teda tak ze si to 2x rozmyslia nabuduce.
Ale toto je forum a obcas moze clovek otvorit temu k diskusii ci nie ?

autor
18. feb 2022

@wewuliatko174 no aspon ta nelutuju ze budes “iba svokra” a chodit len na futbal 👀 hrozni ti ludia

river_song
18. feb 2022

Ja cakam tretie dievca a reakcie tie isté ked som čakala druhé - "to nevadi" 🤦 😂 jedným uchom dnu, druhým von. Ja som rada za dievčatá 👸🏼👸🏼👸🏼

lentak1223
18. feb 2022

No ja neviem...my keď sme čakali druhé dievča, tak nás, teda hlavne môjho muža ľutovali, že nebude chlapec🙂)) A pritom on túžil už pri prvom po dievčatku, z druhej princeznej sme boli nadšení....Ja tieto reči beriem úplne s humorom, vôbec ma to teda netankuje. Keď im je to ľúto, tak ich problém. Čo sme sa napočúvali za 6 rokov kedy bude druhé...Ja som nikdy takto na nikoho nereagovala, pretože ideál dva, najlepšie po sebe, najlepšie párik, tak to je také predpotopné, ako nemať sex pred svadbou🙂

tehulka2011
18. feb 2022

No ale niečo na tom je, deti dcéry sú väčšinou babke bližšie ako deti syna, takisto keď si pozries aké oblečenie je pre dievčatá a aké pre chlapcov.. na dievčatách sa da o dosť viac vyblázniť 🙂
Všetko ma svoje výhody a nevýhody.

ckocka
18. feb 2022

To sú len kecy aby reč nestála, je zbytočné z toho robiť drámu. Jeden nechce počuť to, druhý zas hento - to by s vami nesmel nikto prehovoriť aby bola istota že sa vás nejako nedotkne.

autor
18. feb 2022

@tehulka2011 ano mas uplnu pravdu. Nemozem synovi urobit copiky a obliect mu suknu, moj sen rodicovstva je v troskach. Asi ho pojdem dat na adopciu 🙄🙄🙄🙄

autor
18. feb 2022

@ckocka tak ja neviem stacilo by mi asi nieco v style: Jeej super gratulujem k babatku. Koniec diskusie.

solange7
18. feb 2022

Pretože ludia sú idioti. Radi sa starajú do cudzej reprodukcie, do cudzej finančnej situácie, do cudzích majetkových pomerov atď.
Ja úplne bez problémov takýchto prvokov odpálkujem z fleku.

tehulka2011
18. feb 2022

Tak očividne s tým vnútorne problem máš keď ta to tak berie 🙂

autor
18. feb 2022

@tehulka2011 vnutorne s tym problem nemam, ani ma to neberie. Zamyslam sa nad tym preco to tak maju ini ludia, ocividne ty by si z toho bola na prasky keby si nemohla vykupit pepco so suknami

simca06022011
18. feb 2022

preco by to matky 2 dievcat nedostavali? urcite to pocuje kazda mama/otec ... neprezivas to tak trosku viac ako je nutne? :D tieto komentare k pohlaviu deti su uplne bezne a normalne a nevidim dovod sa vobec pozastavovat nad tym...

maribell
18. feb 2022

Čakáš druhého syna? Počkaj keď budeš čakať tretieho 😂 až vtedy to skutočne začne (hovorím z vlastnej skúsenosti 😁)

autor
18. feb 2022

@simca06022011 a v com konkretne vidis to prezivanie? V tom ze otvorim diskusiu alebo?

autor
18. feb 2022

@maribell tomuto sa radsej vyhnem 😂😂😂 Ale chapem,musi to byt este o triedu lepsie 😅

ckocka
18. feb 2022

To je proste prejav sociálneho správania - plytké reči - podobne ako keď si opice vzájomne preberajú srsť.

autor
18. feb 2022

@ckocka 😂😂😂😂😂😂 ok budem si pamatat

tomikejt
18. feb 2022

Tiež som si takéto reči vypočula. Zdravé dieťa je najväčší dar, pohlavie je vedľajšie. Ja som síce v kútiku srdca vždy chcela 3 synov, mam 2 a tretie už nebude, muž mi to zatrhol 😅 ale viem ze aj keby mam dcéru tak by som ju ľúbila rovnako, ved sú to moje deti. A ozaj posledné čo by ma sralo by bolo to oblečenie 🤦‍♀️ ja som minimalista, nakupujem co najmenej a v tomto majú dospievajúci chalani výhodu, najradšej nosí jedny obľúbené tenisky a jednu trigu do zodratia 😄

blondiee83
18. feb 2022

Kolko sa takychto reci moj otec napocuval, ked sa narodilo tretie a tiez dievca ... Vzdy hovoril, ze on je stastny za dievcata a nikdy po synoch netuzil, hoci ho s tym bombardovali z kazdej strany. Ale on bol na nas (a aj je) velmi hrdy, myslim, ze lepsie dcery ani nemohol mat 😀 😀 Stale opakoval, ze je spokojny, hlavne aby sme boli zdrave. Samozrejme clovek mozno aj zapochybuje, ale ked som v tehotenstve zistila, ze ich prve vnuca bude chlapec, bol trochu sklamany, ze nie dievca 😀 😀 😀
Takze asi fakt neklamal 😀

blondiee83
18. feb 2022

Cim som chcela povedat, ze kasli na ludi, kasli na sproste reci - prip.sa ich opytaj, ako treba robit dievcata, nech ti to vysvetlia 😀 😀

luuubik
18. feb 2022

To je uplne rovnake, ako mat dve dcery. Vobec si nemyslim a nevnimam, ze by to bolo s dievcatami inak. Vtedy hlavne otcov vsetci lutuju. A povedzme si pravdu, ze (takmer) kazdy chlap tuzi po synovi. Aby mal komu kupovat auticka, vlaciky, aby mal s kym chodit na futbal, aby mal pokracovatela mena... Vobec to neries, rovnako by ta "lutovali", keby si mala dve dievcata. Alebo by lutovali tvojho muza a "to nevadi" by hovorili jemu 😉

candies
18. feb 2022

Ja čakám 4te dievca … myslis že nedostávam odnludintaketo nevyziadane komentare ? 😅 to len jedným uchom dnu druhým von , ja už posielam do zadku ľudí čo majú blbe reci. 🙂