Prečo ženy nechcú synov?

9. jan 2022

Ahojte
Možno trochu zvláštna téma, ale rozmýšľam nad tým, prečo ženy nechcú mať synov. Ja sama mám jedného syna a čakám druhého. Vždy som chcela mať chlapcov. No vždy, keď sa ma niekto pýta, čo to bude a odpoviem, že chlapec, reakcia je taká, že čo už, alebo že veď nevadí. Že nabudúce sa podarí dievča. Takúto reakciu som mala od rodiny, od kamosiek, od susied. Ja to nechápem. Prečo by mi malo vadiť, že to bude chlapec? Prečo chce každý dievčatko a keď sa nepodarí, tak to je akože problém?
Mňa sa to vždy dotkne a cítim sa trápne, keď musím vysvetľovať, že sa na svoje dieťa teším aj napriek tomu, že to nie je dievčatko.

jana_eyre_2
10. jan 2022

Prečo by ženy nechceli synov.. to sú len také blbé reči, zvyky že prvý má byť chlapec, druhé dievča a konec.. nedajbože ak máš párik a ešte jedno dieta 😅 ja som to tak mala, dve deti, "párik" všetci to brali aká dokonalá rodinka je z nás a potom sme mali ešte jedného syna.. to boli reči zase, že načo tretie, bla bla bla..

Ja to už beriem ako folklór, že tetky (no nech nie sm nespravodliva, niekedy aj muži) musia riešiť ich predstavy o dokonalosti aby reč nestála..

Ja som šťastná že mám tri deti, som šťastná že sú relatívne zdravé a som vďačná že sú to dvaja chlapci a jedno dievča.. ja by som ešte dievčatko chcela jedno, ale to je len taká moja predstava čo sa nikdy nesplní.. je to dobré tak ako to je.. tak isto je dobre tak ako to je že ty máš dvoch chlapcov..

Jediný rozdiel medzi tým, že máš chalanov a tým že by bolo dievča je v tom, že chalani sú zväčša stále v pohybe a do všetkého idú bez rozmyslu, zatiaľ čo dievča si vie sadnúť a pouvažovať.. samozrejme to neplatí plošne, to su zase také reči aby reč nestála 🤣🤣

euka210
10. jan 2022

@h2 ano, ideal je aj aj, lebo kadze pohlavie dava nieco ine, co druhe neda...ale je nadelene tak ako je.

lujza123
10. jan 2022

Mne to bolo našťastie úplne jedno co to bude.

Samozrejme ze nech čaká žena čokoľvek vždy sa nájde niekto z okolia s "milou" poznamkou typu škoda ze to nieje chlapec/dievca pripadne nejakou mudrou radou ohľadom počtu detí.

Ze bude mat dieťatko vysnívané pohlavie ešte neznamená ze bude aj vysnívaná povaha. Zrejme funguje aj nejaká irónia osudu lebo častokrat sa tým ktorý sú vylozene zameraný na nejaké pohlavie narodí presne opačne dieťa než v aké dúfali. Buďto iné pohlavie alebo ina povaha. Namiesto princeznicky majú malú divosku ktorú namiesto sponeciek, saticiek a bábik skôr baví lozit po stromoch a vymýšľať zlobu a namiesto drsného futbalistu skôr tichého citlivého umelca ci vedatora zazrateho v knihach

obcanka123
10. jan 2022

Ľudia sú niekedy divní. Ber to tak. Žijeme vo svete kde každý očakáva nejaký zaužívaný stereotyp. Automaticky keď sa pýtajú ženy očakávajú že povie že chce dievčatko, naopak ak sa opýtajú chlapa,čakajú že odpovie že chce chlapca. V neposlednom rade ľudia strkajú nos do čoho ich nič. Ja osobne by som dala čokoľvek za to,aby som mala bábo a je mi úplne jedno akeho bude pohlavia. Hlavne nech je zdravé a nech môže od nás prijímať všetku lásku na svete. Ľudia ktorí riešia to či to bude dievčatko alebo chlapček sú povrchní 😉

h2
10. jan 2022

@petkasaurus Prepáč, ale proste nemáš pravdu. To, že Ty poznáš nejakých ľudí, ktorí to tak majú, neznamená, že je to platí pre všetkých.

barborkabar
10. jan 2022

tak ako s týmto som sa ešte nestretla a povedala by som, že to rozhodne nie je pravdivé tvrdenie. prečo by ich mať nechceli? nechápem trocha. asi máš okolo seba nejakých divných ľudí

frantisska
10. jan 2022

Zaujímavé, ja mam tri dcérky a práveže som zažívala také reakcie ako ty, ale na to ze sú dievčatá.... 😁

kiki68
10. jan 2022

@petkasaurus dievca pride sobasom vacsinou o dievcenske meno, cize to meno moze zaniknut. Tak nejak sa to chape. Ako mne su tieto veci fuk, ale tak mi to bolo vysvetlene v ramci muzovej rodiny. Ze to, ze som dala chlapca do rodiny je viac cenne. Za mna je vyhoda hlavne v tom, ze chlapci maju lahsiu starostlivost o podvozok, vacsinou maju radi lego a auta ( hlavne Tatra a bager) a to su presne moje typy hraciek 😀

kiki68
10. jan 2022

@lujza123 inak presne toto , ja som zena a taky divocak ( auta, potapanie, zbrane) a moj syn jemny a tichy, rad maluje

annm81
10. jan 2022

@petkasaurus Žeby bol viac od veci, ako tvoje nepodložené tvrdenie, že každý chce párik? Áno, bol absurdný, úplne rovnako ako tvoje vyhlásenie. Zmier sa s tým, že ľudia sú rôzni, majú rôzne potreby, predstavy aj priania.

whatever1
10. jan 2022

Ved ono je to aj naopak, su zeny co tuzia viac po chlapcovi a to iste u muzov. A ked sa ma narodit dalsie tak by sa "hodilo" mat parik dievca + chlapec. Vtedy hlavne byvaju hlupe komenty ak zena caka to iste pohlavie. Ludia to myslia dobre lebo si myslia, ze vam to nevyslo podla "vasich"predstav a chcu vas utesit. Pricom spravia uplny opak, lebo vase dieta uz existuje a takym komentom ho urazia akoby bolo nechcene, ale to si uz neuvedomuju... Myslim ze pri takych reakciach sa netreba urazat ale povedat priamo-"preco by mi to malo vadit? Mne je uplne jedno ci je to chlapec alebo dievca..." Najhorsie su podla mna otazky ohladom deti ked este ziadne nie su. Zauzivana fraza ze kedy bude...V dnesnej dobe, ked vela parov ma problem pocat je to dost nemiestna otazka. Clovek predsa nemoze vediet ci sa roky nesnazia, ci vobec mozu, ci nahodou nie su po potrate, alebo ci dieta vobec chcu...a ked zena nedajboze potrati najhorsie utesujuce frazy su - "ved este budete mat dalsie" alebo "ved mate doma 3 zdrave deti"...Ludia si to neuvedomu a pritom chcu dobre. Co uz...

zuzikak
10. jan 2022

@zoro9836 ano aj mna to sokovalo ako moze niekto takto uvazovat ale zia ano- je to pravda ☹ Ona mala viac uzasnych perliciek....

sjuzn23
27. jan 2022

Sorry ale toto je strasna pico...ina o pohlaví 😄 dievca chlapec aja som vzdy chcela...keby mal mozgovú obrnu postihnutý ochrnutý kŕmiš ho prekladač ho este v 15tich rokoch z vozíka akrmis ho lyžičkou on nevie o svete ano presne takehoby si chcela ze 🤷🏾‍♀️🤦🏽‍♀️ Dr...e vam? Mam dievcatko aj chlapca zdrave krasne deti a nevymenila by som za nic na svete ...keby som mala dve dievčatá mam dve dievcata teraz akoze samam ist obesit lebo druhy bol chlapec?? Nie som pojašena psychopatka to akoze co ho mam ist vymenit alebo co ty kks 🤣 su to moje deti moje zo mna milujem ❤️ Thats all

sulejmanka
27. jan 2022

Ja mám dvoch synov, vždy som túžila po prvom synovi. Pri druhom mi bolo jedno, ale bola som rada že zase chlapec, lebo sa spolu prehrajú, aj je dovolí vekovému rozdielu nie vždy. A pri treťom, ktoré teraz čakám, som si bola istá, že zase chápem, a bum, je to dievčatko. Potešila som sa uplne rovnako ako chlapcom. Tým chcem povedať, že nie každá mama vníma chlapca ako sklamanie a nie každá túži silou mocou po dievčatku.

bbazsova
20. feb 2022

ahojte k tejro téme len toľko podľa psychológie, neexistuje silnejšie puto ako matka- syn. Aj keď sa to možno nezdá mamám dievčat možno to tak necítia ani tie čo majú pár, ale skrátka je to tak dané a v psychológii zadefinované.

erika707
21. feb 2022

Veľmi som chcela syna aj ho mám ,je to láska môjho zivota 💕a druhé ak raz bude, môže byť zase syn 😂

oliviakatka
21. feb 2022

Mám syna 🖤 chcela by som ešte jedného, ideálne dvoch 🖤

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heni79
29. sep 2022

Čože? S tým som sa ešte nestretla. Skôr všetci očakávali/chceli chlapcov. A na dievča povedali, že nevadí. Že nabudúce. Paralelný vesmír? 🤔

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bbazsova
30. sep 2022

Svetová populácia disponuje z väčším počtom žien, je nás skrátka viac😉

nikoleta1234
30. sep 2022

Ja mam opačný problém. Všetci očakávali chlapčeka... Mam 3 dievčatá 🙂 mne to vôbec nevadí, hlavne ze sú zdravé.. Manžel bol trosku sklamaný, veľmi chcel syna

petkasaurus
30. sep 2022

@bbazsova s tymto totalne nesuhlasim, podla toho, co pozorujem v rodine a okoli... Kazda zena by si zaslúžila dceru.

tomikejt
30. sep 2022

@petkasaurus to akože za trest by si zaslúžila každá žena dcéru? Ale nie srandujem. Ja to cítim naopak, zo skúseností doma aj v okolí, ďalšie dieťa by som mala jedine ak by som vedela na 100 percent že to bude chlapec 😄

h2
30. sep 2022

@petkasaurus Mohla by si prosím bližšie vysvetliť vetu "Každá žena by si zaslúžila dcéru." ???

tomikejt
30. sep 2022

@h2 ja som to na prvýkrát pochopila naozaj ako by to malo byť za trest 😄 ale ona to asi myslela v dobrom, niektoré ženy si myslia že všetky ženy túžia po dcére a keď napíšeš že netúžis, aj tak povie že túžiš len to nechceš priznať 😁

pragmaticka
30. sep 2022

vzdy som chcela len baby mat. a nie pre satocky a blbosti. Ale skor pre rovnake zaujmy a temy.. Futbal a auta ma nebavia, ci dokonca pocitacove hry..Ked sa tak naokolo pozriem, vsetkych chlapcov zaujima len toto..dakujem neprosim, staci mi manzel co si obcas zapne futbal

Este dodam, neskor v dospelosti manzelky tahaju chlapov skor smerom k ich rodine, k svokre sa vytvara hned averzia...takze aj tomu som rada, ze tato situacia pri mojich dvoch dievcatkach nenastane a uzijem si neskor vnucatka. Som hrozna ale vobec ani trosinku nelutujem ze nemam chlapca..😀

h2
30. sep 2022

@tomikejt Toto veľmi dobre poznám, napríklad z diskusií o svadbách. Keď sem nejaká žena napíše, že nie je vydatá, lebo nechce, tak tu hneď nabehnú komentáre, že to píše len preto, že si ju ten chlap nechce zobrať. Lebo každá žena sa chce vydať. A každá chce mať dcérku. A keď ju už má, tak zase chce chlapca, aby mala párik. Ja nie som vydatá, lebo nechcem. Mám jedného syna, chcela som ho, úprimne priznávam, že som túžila skôr po chlapcovi, než po dievčatku. A ďalšie dieťa nemám, lebo ho nechcem. Bez ohľadu na pohlavie. Naviac ma pobaví, keď mi tu nejaká začne písať, že to nie je pravda a že by som sa určite rada vydala a určite chcela dcérku. Ale preto, že mám tú smolu, že to nemám, tak presviedčam sama seba, že to vlastne nechcem. 🤪

petkasaurus
30. sep 2022

@h2 lebo dcery maju blizsie k mame, nez synovia.. Pochopila by si, keby si mala z oboch kuskov, preco tie 3 otaznicky, posobi na teba moj koment ako cervena vlajocka? Klud.

petkasaurus
30. sep 2022

@tomikejt nic moc ak mala take pocity aj tvoja mama k tebe.