Som neschopná a zlá matka

22. apr 2023

Mam doma 3 tyzdnove dieta a moja nocna mora je kojenie. Bola u mna uz 3x laktacna aby mi ukazala spravnu techniku prisatia. Robim to podla toho ako mi to ukazala. Ale vzdy je to boj a boli to.
Nejde mi to, nakolko dieta vzdy meta rukami, neviem ho dobre prisat, casto x mi buchne rukami do bradaviek v ktorych mam uz diery. Vtedy je to este horsie. Mam doma tolko masticiek, pomocok na liecbu ze si mozem doma otvorit lekaren. O peniazoch kolko to vsetko stalo ani nehovorim.
Nic mi nepomaha, som z toho zufala. Ja nervozna, vrieskam po dietati, dieta hladne, vystresovane.
Ale ja uz nevladzem. Mlieka mam tolko, ze ho mozem rozdavat a nemozem nakrmit svoje dieta.

Som uplne neschopna. Tehotenstvo som mala na prd, porod a este aj toto, co som si myslela, ze to bude to naj. Radsej by som rodila este raz ako kojila. Ta bolest je 1000x horsia.

Vzdavam to uz s kojenim. Aj ked placem.

ema22270
22. apr 2023

Skus babatko zaviazat do plienocky - myslim zabalit ruky aby sa nemohlo metat a búchať ti do prs. Ja som take nieco pri druhom tiez zazivala v porodnici. Pri prvom som kojila hned bez problemov. Cize ma to prekvapilo. Potom mi toto sestricka ukazala a bolo to uz lepsie ovela. Lebo tiez bol taky nepokojny a metal sa a bolo to zle vsetko nechcel sa prisat, rozculoval sa.

diannas
22. apr 2023

Ježiš tak ved keď to nejde tak nekoj, ani ja som nekojila tiež mi to nešlo a bolelo to.
A druhe sa ani nebudem pokúšať kojiť.
Nič sa nestane keď kojiť nebudeš neboj, a aj ty budeš kľudnejšia 🙂

fiafia
22. apr 2023

Nechápem tomu kojeniu cez slzy? To ako tie matky čo koja napriek bolesti a slzám a iba sa trápia sú lepšie ako tie čo dajú UM? Ak nejde odsat daj UM. Spokojna mama-spokojne dieťa.

jaskolka
22. apr 2023

Viac možností je -
1.odsavat a dávať fľaškou,kym sa nezahoja bradavky
2.odsavat a dávať fľaškou aj potom
.3dojčiť cez klobúčik
4.zmena polohy a bábätko v zavinovačke
5.dat umelé mlieko
Kym.si prsia a bradavky zvyknú, môže to bolieť. Ale určite nie, že do krvi rozbité bradavky a obrovská bolest, to je zle. Bud je zle prisate dieťa alebo je v zlej polohe. Sú deti co budu pit len v jednej, maximálne v dvoch.
Najlepšie je skúsiť futbalovú polohu, priečna je neviem prečo, ale často náročná pre maličké bábätko,veľa detí ju odmieta. Neskôr už väčšie je ok, keď už má "prax" v pití. Ja napríklad som nemohla dojčiť ani v ľahu, kým boli deti maličké, nevedeli v tej polohe piť. Až keď podrastli, cca v 5 mesiacoch už bolo dobre aj tak.
Hlavne ty sa ukludni, keď budeš nervna a vrueskat po bábätku ono bude ešte vynervivanejsie a dupľom sa ti neprisaje.
Keď to nepôjde, tak nepôjde, dáš UM a hotovo. Neblázni sa teraz nikto, kvôli tomu.

gladys_07
22. apr 2023

Nie si neschopna. Si uzasna matka. Zlu matku by ani nenapadlo zamyslat sa nad tym ci je zla matka.

Ja som zastanca dojcenia ale nie za kazdu cenu. Za mna - prejdi na UM. Nie je to otrava. Uvidis ako sa ti ulavi a KONECNE si zacnes uzivat tento vynimocny a tak kratky cas s novorodeniatkom.

kitycat
22. apr 2023

Ak meta rukami, tak pred kojenim zavin do latkovej plienocky. ☺️

simona1306
22. apr 2023

ja len k tej bolesti .... mna tiez zo zaciatku kojenie bolelo, niekedy az tak, ze som od bolesti plakala a malej latkovu plienku som mala v ustach do ktorej som hryzla .... neskutocna bolest, ale po cca mesiaci to preslo ... ak velmi boli, odsavaj a davaj z flase... svet sa nezruti 🙂 drzim prsty 🙂

autor
22. apr 2023

@simona1306 toto prezivam uz 3tyzdne, uz viac nevladzem 😢

elisebah91
22. apr 2023

Autorka nemas náhodou daku baktériu na bradavkách keď tak bolia?alebo porušené prsné dvorce zo zlého prisatia..resp.dieta sa prisané, pustí alebo ty ho nasilu dávaš preč...musíš prerušiť podtlak v puse baba,svoj malíček vopchaj do kútika dieťaťa keď je prisate a tak si ho daj preč. Ak máš mechanicky poskodene bradavky tak to fest boli a stipe...dala by som kojeniu oddych kým sa bradavky nezahija,zatiaľ odsavaj svoje a dávaj z fľaše alebo zamraz. Ja som odkojila tri deti ale keď som mala poškodené bradavky tak som proste dala pauzu...vydržala som tak kojit asi dva dni a povedala som si, že to nema význam pri bolavych bradavkách keď ja revem, bojím sa prisatia atď..

elisebah91
22. apr 2023

+ vyskúšaj rôzne polohy kojenia...máš natrenovanu jednu a čo keď je to nevyhovujúce pre teba a pre malé? Kazdy deň ina poloha a uvidíš...ja som po sekciách kojila vo futbalovej polohe kôli rane...ale časom som prešla prirodzene na priečnu, či ležmo...skúšaj

autor
23. apr 2023

vcera som odsavala davala jej pit z flase, a tak sa povracala ze som myslela ze sa zadusi, co som urobila zle? Dnes idem kupit klobuciky ako posledna sanca 🥲

autor
23. apr 2023

@elisebah91 balteriu nemam, a ano bradavky mam poskodene, a mna boli toto lebo sa to nechce zahojit. A stale ked ju prilozim sa to poskodi 😢 cize nema sancu sa to ani zahojit.

trgypadl
23. apr 2023

Nic si neurobila zle,... staci, ze sa z flasky viac nahltala vzduchu,vypila mozno viac mliecka. Pozri ak by sa to nezlespovalo, tak nie je dovod na ziadne výčitky. Pre svoje babo si ta naj mama ci kojis alebo by si davala UM, drzte sa 💞

martul
23. apr 2023

Klobúčiky boli u mňa horšie peklo, ešte väčšia katastrofa. Malá bola moc hladná a chutilo jej tak pahltne jedla, zato sa povracala. A prosím ťa!!! Nič si neurobila zle! Prestaň sa v každej vete obviňovať!

autor
23. apr 2023

@martul ano aj pre mna 🔫 bud to neviem pouzit alebo ja uz neviem co robim zle odkedy som porodila. Do krvi mam bradavku co uz bola trochu zahojena

miriz
23. apr 2023

Už bola spomenutá možnosť zavinúť dieťatko, neviem, či si to skúsila. Môj starší syn so mnou tiež bojoval a boxoval do prsníkov, odtláčal sa. A potom ho laktačná zavinula pevnejšie do plienky, aby rúčky nevytiahol, a odrazu sa pokojne nakojil. Určite nie si neschopná, to len tie detváky dajú niekedy riadne zabrať 😉 😘

lenkapk2
29. apr 2023

A načo sa takto zožieraš preboho?kúp UM a vybavene.
Prečo sa takto trízniš nerozumiem