Som unavená. Ako všetko zvládať?

29. apr 2024

Prišla som sa asi vykecat. Prepáčte dievčatá. Na jeseň som po 4 rokoch na MD, nastúpila do prace, deti do škôlky. Lenže sú večne chore, čiže nakoniec som bola viac doma, ako v práci a vyhodili ma. Už som úplne vyflusnutá. Deti, domácnosť, manžel, deti, domácnosť, manzel. Ku tomu všetkému celý život zle spavaju. Staršie dieťa má ešte ku tomu PAS, býva bezdovnodne ukricane, uplakane, zurivé. Ako zvládať toto tempo? Čakám kedy ma vyrúti. Manžel má časovo náročnú robotu, chcel ju zmeniť, no bohužiaľ nemôžeme vymýšľať, keďže je to náš dôležitý prijem. Ďakujem za vypočutie. Pekný deň

nikaeli
29. apr 2024

Ja len - dieťa s PAS nie je bezdôvodne ukričané, či zúrivé. Aké má porozumenie? ako vyjadruje svoje potreby? dieťa s PAS má obyčajne narušené všetky komunikačné roviny a kvôli tomu má problémové správanie. Predstav si samú seba v Číne. Nikomu nerozumieš, nikto nerozumie tebe. Si hladná, unavená, možno je ti teplo, možno ti vadí hluk, bolí ťa hlava a nevieš to nikomu vysvetliť. Ako sa budeš cítiť? určite frustrovane. Budeš mať nervy a najradšej by si kričala, aby si uvoľnila to napätie. Nemusíš byť ani v Číne, stačí ti tvoja domácnosť, kde sa momentálne cítiš bezradne a prišla si si sem pre radu. To isté robí dieťa s PAS. Len namiesto slov kričí......

Pri dg PAS môžeš požiadať o predĺžený rodičák.

autor
29. apr 2024

@nikaeli to bezdôvodne, berte obrazne. Viem, že ono má na to svoje dôvody. Som na predĺženom. Len to, že už mi z toho všetkého hrabe.

nikaeli
29. apr 2024

A ako s ním pracuješ? ako komunikujete? lebo ak sa zlepší jeho komunikácia, bude pokojnejší a zlepší sa všetko okolo vás.. nepísala som to len tak 😉
Drvivá väčšina z nás je v podobnom kolotoči - práca, deti, domácnosť a kopu povinností okolo. Musíš si ukradnúť chvíľu pre seba, aj keby to mala byť len hodina večer vo vani. Ale tá hodina bude LEN tvoja. Manžel ti s tým musí pomôcť. Je tvojím partnerom, je otcom tvojich detí. To, že zarába, je super. No pre život v rodine to zďaleka nestačí. Musíte si spolu sadnúť a predebatovať to. Inej cesty ako to všetko zvládnuť niet......

autor
29. apr 2024

@nikaeli my máme šťastie, že je komunikatívny, ČK sa týka komunikácie problém nieje. Skôr co sa týka emóciách prejavov a ľudí.