Stíhate oddych pri deťoch?

8. jan 2022

Ahojte žienky, stihate si oddýchnuť pri deťoch a starani sa o domácnosť? Keď máte dve tri deti. Ci ani nie. Chcela by som vedieť Váš názor, lebo mne sa to žiaľ nedarí veľmi. Ďakujem za pozitívne komentáre ☺ negatívne nečítam.

macilaci
8. jan 2022

Ahoj. Podľa veku detí. Od tých cca 10 rokov sa už dá 🤭

vilma7
8. jan 2022

Jedine Večer keď spia.

denden77
8. jan 2022

vacsinou sa mi to nedari ani pri jednom 🤣🤣🤣

patricka
8. jan 2022

Nedarí sa mi vôbec, este keď dcerka 4r na obed spavala tak som si oddýchla ale od leta uz na o ed nespava tak odych žiadny až večer keď obaja zaspia....

luccija
8. jan 2022

Tak pre niekoho je oddych aj to, že pozerá ako sa deti hrajú a pije kávu.Ale väčšinou nie

sasanka605
8. jan 2022

Oddychom by som to nenazvala ale fungujem. Obcas nával v práci, deti malé, veselé to furt nie je.

elizabet173
8. jan 2022

ak máš deti vo veku od štyroch, piatich rokov, sú vedené k samostatnosti, to znamená, že nemusíš skákať, ak sú smädné, alebo potrebujú ísť na WC, ak nie si naučené, že im robíš nonstop animátora a dokážeš si oddýchnuť aj tak, že si na hodinku vyložíš nohy a popíjaš kávu, tak áno. Ak máš aspoň jedno dieťa z nich mladšie, nespí cez deň, tak ťažko. Potom jedine večer, alebo cez víkend, keď prevezme štafetu otec detí.

denda007
8. jan 2022

Mám jedno dieťa, a paradoxne si viac oddýchnem keď prídu sesternice 3 deti, vtedy ani neviem že sú tu. Zabavia jeden druhého, a niekedy aj na seba dohliadnu... Že napr teta... Janko vypadol z okna 🙂

defulik
8. jan 2022

ahoj, snazim sa ked je manzel doma robit sport, to mi najviac pomaha na reset pri detoch.

marzuz89
8. jan 2022

@elizabet173 mame syna 2r10m a tiez ho vedieme tak, ako pises, takze sa da sa aj ovela skor ako od 4, 5r. A to on je tornado 🌪️ som zvedava, ako to zosynchronizujeme, ked budu tornada dve. @autorka, da sa oddychnut aj popri detoch, za mna 2 dolezite veci k tomu vedu - vedenie k samostatnosti a nerobenie animatora (ale za to kvalitne 100% venovany dany cas dietatku), a potom dosledny spankovy rezim. Po 20 cas vyhradne pre seba, manzela, domacnost. Mame sice jedneho zatial drobca, planujem rovnake vedenie an ked budu dvaja, uvidime. Ale kedze viem, ze su aj rodiny s jednym dietatkom, kde tento system chyba, verim, ze nezalezi od poctu deti, ale od nastavenia rodiny. Tesim sa na overenie praxou pri dvoch a viacerych detoch 😅🙈

elizabet173
8. jan 2022

@marzuz89 jasné, že sa dá skôr, len autorka píše o dvoch, troch deťoch, tam je väčší predpoklad, že niektoré z detí niečo potrebuje. Ale robíš to super, tiež sme mali režim, o 20,00 kľud, žiadne dvojhodinové uspávanie trojročného dieťaťa, pôjde to aj pri viacerých deťoch, lebo staršie máš už naučené.

danieladeley
8. jan 2022

pri jednom som nestihala, pri dvoch uz ano..mam 4 a 5 rocnych a uz chapu tej vete "mamka ide pit kavu" :D ale ked myslis ten pravy oddych a ticho, to nastane az ked spia alebo su v skolke obaja (velmi ojedinely jav)

jankapepe
8. jan 2022

Čas na oddych si musíš nájsť vždy.

autor
8. jan 2022

@macilaci aj ja si to myslím, dakujem ☺

autor
8. jan 2022

@vilma7 ved hej ak nezaspia večer o 23 h 😄

autor
8. jan 2022

@elizabet173 no štafetu otec deti prevezme tak ze väčšinu dna cez víkend prelezi na gauči 😄😄 nepoznám žiadneho chlapa, čo by robil úplne všetko čo žena.

autor
8. jan 2022

@marzuz89 tak to držím palce, keď budeš mat viac detí, a keď budeš ešte tehotná ako to budeš zvládať, držím palce 😀

aceris
8. jan 2022

nie, dokonca ani v noci ked by mali spat🤣

autor
8. jan 2022

@danieladeley myslím to tak, že sa necítiš byť unavená ani fyzicky ani psychicky ☺

autor
8. jan 2022

@jankapepe aj ked ti nikto s ničím nepomaha? Vnoci vstavas každé dve hodiny na kojenie, niekedy aj častejšie, dieťaťu idú zuby, cez deň stále place, musíš varit, upratovať, prať a ísť von na prechádzku? Potom deti kúpať, kŕmiť, uspavat, atď.. ☺

katkatomekova
8. jan 2022

Poviem za mňa, je to vec priorít. Ja mám rada samu seba ale niekedy si naozaj nestíham oddýchnuť ale keď začnem cíti že je to zle priestor na oddych si nájdem. Niekedy stačí 10 minút spánku poobede s bábätkom alebo kávička a knižka k tomu. Nechcem vyznieť ako nemožná gazdinka ale kuchyňa , prádlo a všetko chvíľku počkajú kedze si vážim samu seba . Mám 4 deti ( 8,7,5 a ročné) držím palce aby sa vám darilo v láske k sebe samým je to potrebné. 😏😘

marzuz89
8. jan 2022

Autorka, mam par dni do porodu, zvladam zatial v pohode, dakujem 🤣 vela je o nastaveni v hlave. Verim ze aj s dvoma detmi sa to bude dat 💪 len musia byt jasne hranice a spankovy rezim. Vela veci sa da potom postihat, sama som zvedava.

PS: nikto nam s jednym nepomahal, nejako neplanujeme ani popri dvoch detoch vyuzivat pomoc, manzel tiez pracuje do vecera. System a pojde to 💪

anshelia
8. jan 2022

Vždy som mala takú zábavu s deťmi, aby sa v priebehu dňa unavili. Teda prechádzku ak už dieťa vedelo chodiť, žiadny kočík. Večer spanie vždy a to hovorím vždy najneskôr o 20tej. Prispôsobila som tomu návštevy aj všetko, či bolo leto a slnko ešte vysoko, alebo zima a tma. Oddychovala som večer. A hlavne deti nespali s nami v izbe, ale sami v detskej. Nie, že naše to nevedia, naučili sa to, postupne.

jankapepe
8. jan 2022

Dieťa nemá otca?
Variť upratovať prať skrátis o polhodinu a na polhodinu vyloz nohy.

jankapepe
8. jan 2022

Koľko mesiacov ma keď mu idú zúbky? V takom veku v žiadnom prípade nepotrebuje kojenie v noci každé dve hodiny.

mikadooo
8. jan 2022

Teraz keď uspávam 😁. Ale ja už som z najhoršieho vonku, deti už nie sú úplne maličké 🙂. Ale do tých 2-2,5 roka najmladšieho dieťaťa to bol vždy záhul riadny. Oddychovala som jedine keď som mala migrénu a jednoducho som nevládala vyliezť z postele. Lenže to zas boli také bolesti, že 100xradšej by som teda bola na nohách a drhla hoc aj záchod zubnou kefkou. Našťastie už vyrástli a odkedy začal najmladší spávať celú noc, tak odvtedy sa nemôžem sťažovať...

vilma7
9. jan 2022

A koľko máš deti a v akom veku? Ja si vlastné oddýchnem aj v práci, robím na polovičný úväzok. a.deticky sa pekne vyhrajú aj sami, keď chcú...ale medzitým ja buď varím, alebo niečo robím, takže oddychom by som to nenazvala.

diusqa761
9. jan 2022

U nás hej. Chlap síce robí týždňovky v Rakúsku takže doma je iba víkendy a stráženie za 4 roky sme mali presne 5 krát ale úplne pohoda. Deti 4 a 2 roky. Ale oni sú zlaté deti. Spia večer od 20:00 do 8:00 rána a na obed od 12:00 väčšinou do 16:00/17:00 už sa stalo že aj dlhšie potiahli. 3 až 4 hodiny cirka zo dňa sme vonku zbytok sa hrajeme, učíme , jašíme , tvoríme. Vedia sa samé spolu /so mnou zahrať aj každá sama. Keď dám staršej farbičky /plastelínu/ vodové farby tak hodinu a pol o nej neviem, mladšia zasa neskutočne ľúbi mi pomáhať. Celkovo obe sú naozaj dobre deti , aj k sebe sa krásne správajú a jedna druhej pomáha, staršia mladšiu obliecť von, mladšia zasa staršiu húpe vonku na ihrisku atď. Zo začiatku cirka do toho 10mesiaca/1 roka mladšej to bolo ťažšie ale ako majú odvtedy zaužívaný svoj režim tak je to ľahké. Za deň stíham mimo väčšinou 3 chodového varenia, domácnosti , detí v pohode niekoľko teplých káv vypiť , nechty si spraviť , namaľovať sa , upraviť , cvičiť , večer si robím 2 hodinový wellness vo vani, skuknem seriál /film a ešte každý deň voláme cez videohovor s mojím chlapom. 🤗

tomikejt
9. jan 2022

Jasne, cez víkend môžem spať dokedy chcem, manžel sa postará o všetko a po zobudeni ma čaká káva a raňajky. Obedy väčšinou cez víkend tiež vari muz, a raz do týždňa chodím na tréning. Manžel ma vie zastúpiť vo všetkom keď potrebujem čas pre seba.

weronika171717
9. jan 2022

No, môj muž má dokáže zastúpiť úplne vo všetkom a neprelezi dni na gauči, pracuje manuálne, venuje sa syncekovi, vie navariť, upratať, synčeka kúpe od narodenia výhradne muž (okrem času, keď mal zlomenú ruku alebo bol dlhšie v práci), od malička vie všetko ohľadne synčeka (okrem dojčenia 😅). Skus sa s ním porozprávať, že detičky sú vás oboch a rovnaký podiel starostlivosti ma aj on. My napríklad nechceme druhé dieťa, my sme spokojní. Stíhame všetko, aj si oddýchneme, aj mame čas na svoje koníčky. Dúfam, že sa tvoj muž prebudí a bude sa správať ako chlap. 😉