Strach z druhého tehotenstva

natalia_r
20. jan 2023

Mala niektora podobne pocity? Ako ste to zvladli.? Velmi by som si priala druhe dieta, syncek ma teraz 1,5 roka, no mam hrozny strach z tehotenstva.Pri prvom mi.bolo hrozne zle, vracanie, migreny, precitlivelost na pachy, opuchanie, priberanie no ved viete si predstavit a mam strach to prezit znovu, ale druhe babatko velmi tuzim.

leuska1991
20. jan 2023

@natalia_r každé tehotenstvo je iné. Ja som ani raz nevracala. 4krat som bola tehotná. Koľko máš rokov?☺️

bessdonna
20. jan 2023

@natalia_r no ja som netuzila po zlych skusenostiach,potom som si nasla partnera,ktory este nemal deti a potom som automaticky chcela.strach uz nemam vobec ale som 6,5r po porode.takze mozno pockaj este chvilu,rok,dva a pocity sa mozu zmenit.tvoje dieta sa osamostatni trochu.zabudnes na bolesti,zrazu sa budes bat len tak primerane.

casillas28
20. jan 2023

@natalia_r to ze si to mala pri prvom neznamena ze budes mat znovu...ja som pri prvom umierala, zaludok, vracanie, nizky tlak atd..pri druhom absolutne nic..stale som cakala na nevolnoati a neprisli...takze moz l to bude uplne ok ;)

54tinka54
20. jan 2023

@natalia_r ja som mala prvé tehotenstvo úplne bezproblémové a to druhé nevoľnosti a únava celý prvý aj začiatok druhého trimestra. Tým chcem povedať, že druhé tehotenstvo nemusíš mať rovnaké ako to prvé, čiže na to sa neupínaj. 🙂

simonettasimonova
20. jan 2023

@natalia_r ja som sa strašne tešila na obidve deti aj tehotenstva. Ale chápem tretie by som už nechcela nezvládla by som to psychicky a fyzicky a mam do slova nočné mory z tej situácie ale na šťastie už nemám muža tak nemám sa čoho báť 😂 ešte raz to skus vydržať aby si nemala jedináčika mne prídu taky chudacikovia osamelý

lenkapk2
22. jan 2023

Tvoj syn má ešte len 1,5 a už premýšlaš nad druhym?osobne by som počkala aspoň kým ti nastúpi do MŠ a potom by som premýšlala nad druhým tehotenstvom.Mám 2deti krátko po sebe a poviem ti že nieje to med lízať a tehotenstvo bolo každé iné.

natalia_r
autor
22. jan 2023

@lenkapk2 nie, urcite chcem co najmensi vekovy rozdiel, tak to mam vysnivane. Viem ze to bude narocne, ale to dam 😊

simonettasimonova
22. jan 2023

@lenkapk2 medzi mojimi je rozdiel 4roky4mesiace a je to také hraničné a dcéra je staršia syn mladší. Lepšie odkrutit naraz a máš pokoj

biem22
23. jan 2023

Nenaplanuješ si to ako to bude , či to bude teraz alebo neskôr. Môže ti byť lepšie alebo horšie . Aj keby si počkala a bolo by ti bude horšie a bude mať syn ja neviem 4r bude to lepšie ? Nie, budeš musieť chodiť do práce, pre neho do škôlky, domácnosti,... Tým chcem povedať, že stále niečo bude , je jedno koľko bude mať malý rokov 🙂 . Sme v rovnakej skupine a teda my do druhého už ideme tiež. Držím palce a hlavne, aby bolo tehotenstvo lepšie ako to prvé ❤️

bielavila
3. feb 2023

Ja som strach neriesila, skor som bola rada, ze viem co ma caka a na co sa pripravit, vobec to neries ked dieta chces tak si ho urob a nemysli na to co bude, ja som mala dve zle tehotenstva, zle mi bolo do porodu, vracala som, opuchla som, pribrala som, kazdy den injekci do ruky, rizikove tehotenstva, krvacanie, preeklamsia, porod sekciou, bolesti po…. Proste vsetko to co k tomu patri😂 a aj tak som isla aj do tretieho tehotenstva🙂 a je rovnako na prd, zle mi je stale a to mam mesiac do porodu, spuchnuta som, tucna som, chrbat ma boli, tlak mam v nebi, ale na konci pride vytuzene babo, na to sa orientujem

nikasmile
3. feb 2023

@natalia_r ja som zase otehotnela plánovane keď mal malý 1 rok a ten rozdiel je u nás super. Keby si ich videla ako fungujú, sú neskutoční😍. Od Septembra asi pôjde už starší do škôlky a to bude ťažké, keď sa chvíľu nevidia tak sú smutní bez seba. Samozrejme robia aj zle a aj sebe naprieky ale sa aj neskutočne ľúbia. Netreba čakať keď ste rozhodnutí, druhé tehotenstvo môžeš mať zase oproti prvému dobré. 🙂

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz