Tajomstvo medzi rodičom a dieťaťom

27. okt 2021

Ahojte, máte Vy a Vaše dieťa tajomstvo, o ktorom Váš manžel/partner nevie, alebo naopak, on má s dieťaťom také tajomstvo? Nemám na mysli, nejakú krásnu banalitku, akože budeme mať babätko, ešte to nehovor ockovi, bude to tajomstvo a prekvapenie, skôr z opačného spektra. Vylomeniny. Hocičo, už som počula o takom, že po niekoľko dňovom výlete otec+deti, kedy deti chodili každý deň v tom istom oblečené a pred odchodom otec vyhádzal von oblečenie, že deti poskáčte potom, aby si maminka myslela, že sme sa prezliekali ale nehovorte jej to, bude to naše tajomstvo, alebo rodič dá dieťaťu odpiť z alkoholu, potiahnuť z cigarety, s rovnakým komentárom, že je to tajomstvo? Je to bežné? Netreba si to všímať? Utužuje to vzťahy?

terezka1947
27. okt 2021

@elizabet173 naši to tiež neriešili,vedeli,že mi babka určite nič zle neurobí,čiže....boli radi,že ju majú.
Neriešili somariny,ako sa riešia teraz.

elizabet173
27. okt 2021

@terezka1947 nemyslím si, že zrovna toto sú somariny, spomína sa tu fajčenie, alkohol a pod.

rubinka
27. okt 2021

Tebe bolo zatajené že tvoje deti tak rozprávajú či o čo ide?

terezka1947
27. okt 2021

@elizabet173 ja myslím komunikáciu "nás dvoch".
Sladkosti.

autor
28. okt 2021

@rubinka Nie, moj manzel ich naucil a rozpraval im vulgarne texty a povedal im, ze mi to nemaju hovorit, ze to bude ich tajomstvo, takze si je vlastne plne vedomy toho, ze robil pruser, resp, ze robi nieco z coho bude mamka vysilovat, tak mi to nemaju povedat, lebo podla neho je to ok.

nerya
28. okt 2021

Toto podľa mňa nemá nič s tým, že má rodič tajomstvo s dieťaťom, ale o vzťahu rodičov. Ak rodičia majú medzi sebou veci, ktoré tomu druhému prekážajú je to ich problém a dieťa ktore je toho niekedy svedkom je potom ťahané do týchto tajomstiev. Ak sa rozhodne chlap dať mu cuc piva, okej, je rovnaký rodič ako ja, síce nerobí správne rozhodnutie ale ak už ho urobí, chcem to vedieť a nie s tým že urobím scénu, aby keď sa to stane nabudúce tak mi to zatajili 🤷
Príde mi to podobné ako ,,počkaj príde otec, ten ti dá,, 🤦🏻 - nepovedz mame, lebo bude zle.. ale ja nechcem aby sa ma moji chlapi báli.

rubinka
28. okt 2021

Tak to teda ok nie je a ja by som sa s mužom o tomto určite porozprávala že deti škaredo rozprávajú a že si nepraješ aby sa takto vyjadrovala pred deťmi. Synom vysvetliť že to robiť nemajú že to slušní a rozumní chlapci nerobia. Určite by som toto netolerovala.

iwesska
28. okt 2021

Tak moj muz sa pokusal mat uz parkrat nejake male tajomstvo s detmi,ked im povolil nieco,co ja nie,ale smola,ze moje deti vsetko vykvakaju😅 Ja im stale hovorim,ze je zbytocne mat predomnou tajomstvo,lebo mama vie vsetko🤣