Veľká túžba po druhom bábätku

9. nov 2023

Pekný večer, s partnerom sme vždy chceli veľkú rodinu. Narodil sa syn a to bolo teda niečo. Som si hovorila že ako môže chcieť niekto druhé dieťa. A je to tu 🙈😁. Len problém je v tom, že malý je autista a teda si vyžaduje veľkú pozornosť, starostlivosť a neviem si predstaviť vychovávať ďalšie dieťa. A potom sú tu obavy, či nebude tiež Pas. Asi by som sa mala zmieriť s tým že malý bude bez súrodenca , neuprednostniť svoje túžby a riadiť sa rozumom. Mali ste to tak niektorá? Ľutovali ste časom že ste nemali ďalšie bábätko? Ďakujem

ildiko36
9. nov 2023

Ja mám 3deti, 22r dceru(mala zdravotne problemy kvôli povinn.očkovaniu: detská mozg.obrna ako 9mes, polyatralgie, reuma, bolerioza, obojstranná nekroza bedrovych klboch, progressivne zuženie zorneho pola, ako 9r jej hrozilo slepota, vydela len 5,% atd... 2roky bola na chemoterapii,stredný5,5r je autista a malý 2,5r je zdravý, ale hyperaktívne.
Sama svoje deti vychovávam lebo chlapy si chrapúni, keď dieťa má problem tak už radšej nechcú rodinu

x_mery_x
9. nov 2023

Nemam skusenost, ale isla by som.si za svojim snom.
Kamoska ma prveho autistu a dalsie dve zdrave. 🙂 a ma medzi nimi asi trojrocne rozdiely.

marzii35
9. nov 2023

Neporadím ale ako keby som to pisala ja. Sme na tom rovnako

ildiko36
9. nov 2023

Tiež by som išla za svojim snom, každé dieta je ine, len aby ťa tvoj partner podporoval to je najdvôležitejšie.
Ja tú podporu nemam a je to velmi ťažke ale zvládam to.
Mam dobre platenú robotu vďaka môjho vzdelania, inak neviem ako by som to zvládla

simona20201309
9. nov 2023

Nariadila by som sa emociami, ale rozumom. A ak už, tak by som nechala väčší vekový rozdiel, aby prvý syn bol schopný aspoň ako tak fungovať samostatnejsie.

thereisabear
9. nov 2023

Mám dvoch autistov. Viem, že by som viac ľutovala, keby som druhé dieťa nemala.