Vianoce v šestonedelí

26. júl 2023

Ahojte, termín pôrodu bude pred Vianocami, t. z. ze sestonedelie bude počas sviatkov. Moja mama chodí k nám každý rok na sviatky, príde 24.12. a odchádza 26.12., som jej jedine dieťa, nikoho mňa nemá. Akurát sestru, ale ona bude so svojimi vnúčatami. Myslíte, že ju volať na vianoce k nám? je to mama, a bude bez nás sama. Avšak nie je vhodné k dvojtýždňovému bábätku v chrípkovej sezone volať iné osoby, čo s nami nežijú.

lelelienka
27. júl 2023

@autorka prepac, ale ty si uplne, ale uplne mimo. Ty si myslis, ze ked ti niekto na zaciatku tehu vypocital termin porodu, tak to proste tak bude? Ved ty mozes porodit trebars aj o mesiac skor (nezelam ti to samozrejme) a kde beries tu istotu ze vsetko prebehne ok a podla planu? Ved mas este 5 mesiacov!!

vkatush
27. júl 2023

@lelelienka
@kvetinka75
ja to viem z prvej ruky, že všetko možné sa môže stať a plány ostanú len plánmi. Mala som termín presne na Vianoce a malý sa začal pýtať von už v auguste 🙃

(ale podarilo sa to zastaviť a nakoniec naozaj došiel na Vianoce 😂)

beata_k
27. júl 2023

@elizabet173 No neviem ako ty, ale ja by som 2 tyzdne po porode nestala v kuchyni. Vianoce, nevianoce. Takze tu nejde ani tak o jednu porciu naviac. Ale ked nepomaha, tak zavadzat tiez nemusi.

aurora33
27. júl 2023

@lelelienka idto riadna kačena. Ešte aj vie kedy bude chripkova sezóna 😀😀

barbora19911
27. júl 2023

@beata_k asi nevie čo ju čaká keďže cisársky je veľmi zložitá operácia a určite na druhý deň keď príde domov nebude predsa v bolestiach šúpať zemiaky na zemiakový šalát a Klepat rezne :D joj keby to bolo všetko také jednoduché 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hendikep
27. júl 2023

Ok hlavne by ste si vsetky mali uvedomit ze nie kazda mama a nie kazde 600nedelie je rovnake … napriklad pri prvej dcere som mala ten pocit v 600nedeli ze hormony rozburene a kazdy kto sem prisiel tak si sadol a zacalo : “ A kavu nam neurobis? a toto a tamto, a nemas toto” .. same obsluhovanie, pri druhej dcere naopak som uz vedela co to bude a 600 nedelie bolo oproti prvemu uplna pohodicka … aj moja mamka sa rokmi naucila tym ze som ju tu pohostila ked tu bola cely den … tak ze uz aj ona rozmysla ked sem ide ze co si uvarime, co uvari/donesie aby to nebolo vzdy na mojej hlave … a ked autorka hovori ze jej mame nic nedocvakne a bude pozerat ako sa autorka ide pretrhnut tak k comu to je? bud jej treba dat jasny pokyn alebo to nejak prezit lebo pride mi ze Ti to neda nepozvat ju aj ked Ta bude rozculovat 🤷🏼‍♀️😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hendikep
27. júl 2023

@elizabet173 no a dalsia vec je povaha :D ze moja mamka so sestrou by si mozno tu kavu aj same spravili ale kym by vsetko nasli beztak by som im musela asistovat a bordel by bol vsade lebo s bateriou nevediarobit - jemne zapnut aby nebolo vsetko od vody atd. atd. ze ja proste si to musim urobit sama… ale to viem ze je moja chyba a mala by som nechat ludi nech urobia aj sami nieco … takisto dieta som im nechcela dat lebo bolo precitlivele a ja s nim :D takze niekedy si na svoju skodu pomoct ani nenecham 🤷🏼‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. júl 2023

@lelelienka spamätaj sa, termín pôrodu nie je témou diskusie, nie som tak slaboducha, že nerátam s možnosťou skorsieho pôrodu a pri tvojej zjavnej dobrosrdecnosti mi to určite neprajes 🙄 avšak keďže je to tretie tehotenstvo a zatiaľ sa prvým dvom páčilo u mňa do 41 a 39tt,je tu pravdepodobnosť, že aj teraz to tak bude, teda daj si pohov a drž sa témy

autor
27. júl 2023

@aurora33 keď nevieš pomoct, načo sa zapája?

autor
27. júl 2023

@barbora19911 viem, čo je sekcia, nemaj strach

hlubik
27. júl 2023

ešte je len júl 🫣

autor
27. júl 2023

@hlubik ja mam kalendár

aurora33
27. júl 2023

A ako si predstavuješ pomoc? Ved ty už si rozhodnutá. Vieš kedy rodíš aj keď to ešte nik nevie, vieš že matka ti prinesia na Vianoce domov chrípku tak čo tu od nás vlastne čakáš?

lelelienka
27. júl 2023

@autorka nie, neprajem ti nic zle, precitaj si komentare este raz a snad pochopis, ale nevadi ten ironicky podton ti prepacim. Len som sa ti snazila vysvetlit, ze nie vsetko musi ist podla tvojho planu, ktory si si spravila mesiace vopred, ale uz vidim, ze tu to nema zmysel…ides si svoje. Skus sa radsej trosku ukludnit a zamysliet sa nad komentarmi skor, ako zacnes bezdovodne a neprimerane prskat 😉

autor
27. júl 2023

@aurora33 potom načo reagujes vobec? Pozeraj ďalej telenovelu a nereaguj

aurora33
27. júl 2023

Len sa ti tu ako aj ostatné snažím vysvetliť, že sa zbytočne dopredu stresujes a preháňaš. Ale v poriadku, tvoja vec. Ináč telenovely nepozerám, na také somariny nemám čas, zrejme podla seba súdiš ostatných 😉

autor
27. júl 2023

@lelelienka je mi jedno, či a co mi ideš prepáčit, pointa je inde, drž sa témy a nestaraj sa, kedy porodim, zn. Čítaj s porozumenim

nelili1978
27. júl 2023

Určite zavolala

janinah
27. júl 2023

@beata_k moja druhá dcéra mala na Vianoce 20 dní a svokra k nám prišla.A nachystala som všetko ako má byť a to som mala doma ešte 2 ročnú.Muz pracoval.vela nepomohol Ale zvládli sme to všetci lebo sme chceli.Ono stačí málo... chcieť...a nebyť sebecký.Neviem si predstaviť byť sama na vianoce.lebo by som zavádzala vlastnému dieťaťu.A nemala by som naozajstné Vianoce keby som vedela.ze mamka moja či mužova je sama v tak vzácnej chvíli

juliacenc
27. júl 2023

Ano zavolaj. Ved ked bude chora nepride… a ked pride budes rada ze ti pomoze

autor
28. júl 2023

@tanyag a ty si nastuduj, čo je slušnosť a ako sa komunikuje s tehotnou zenou, rodená konikovska diplomatka a všetky, čo ti to lajkli

tanyag
28. júl 2023

@autor
Skľudni hormóny 😁

autor
28. júl 2023

@tanyag zbytočne produkujes odpad, tvoja existencia je tak relevantná ako aj tvoj prislevok

tanyag
28. júl 2023

@autor
Aká si agresívna....hrozne dačo 🙂

misana84
28. júl 2023

@tanyag ja milujem ako autorky niektorých diskusii začnú byt agresívne lebo nedostali odpoved a povzbudenie aké chceli počuť…nechápem načo potrebujú pocut názory iných ľudí, ktorých ani nepoznajú a pritom vedia čo urobia

tanyag
28. júl 2023

@misana84 To je zbytočné aj chápať 🙂

autor
28. júl 2023

@misana84 mnohé autorky hľadajú pochopenie, preto tu niečo napíšu, ale konikovska zeny sa nevedia navzájom podporiť, vid prvy príspevok hentej, ja som začala slušne