Vyčerpanie z detí

15. aug 2023

Mám dvojičky ktoré idú do septembra do škôlky, som z nich unavená a vyčerpaná, v noci neviem spávať. Materstvo si vôbec neužívam, nevládzem, som klbko nervov, len varím, periem, upratujem a aj tak je stále tona špinavého prádla, kopec bordelu každú chvíľku. Som už zúfalá. Svoje deti ľúbim, ale som unavená a výbušna. Švagriná mi povedala, že som divná mama, výbušná, že asi nemám taky materinský cit, je mi z toho do plaču. Milujem svoje deti, len som unavená a podráždená a tým pádom buchnem a na deti nakričím. Nebijem ich, majú čo jesť, hrám sa s nimi len proste nevládzem a už mám naozaj pocit, že sa hrozná mama. Stále som na deti sama, muž je stále v práci, doma je tak cca 5dni do mesiaca, za viac ako 3 roky som mala možno 3 dní celé pre seba, ale aj to som išla na nákupy oblečenia deťom. Prosím povedzte, boli ste aj vy unavené, tiež ste si to materstvo neužívali, zmení sa to niekedy? Som fakt taka strašná alebo je to materstvo taký masaker? 😥😥😥😥

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka_ke
15. aug 2023

ja som mala len jedno a bolo to podobné, vieš ako som sa tešila do práce? neboj budú stále samostatnejšie a bude to lepšie, držím palce

autor
15. aug 2023

Ešte dodám, že sa mi už ani nič nechce, nič ma nebaví, vyzerám ako taká stará tetka, proste je to hrozné. Vyzerám na hov*o, som mama na hov*o, už ani sex ma nebaví.

deti95060810
15. aug 2023

však už idú do mš...oddýchneš si .

deti95060810
15. aug 2023

vyzerá to u teba na depresie... mala by si navštíviť odborníka - najhoršie je že zle spíš a tým pádom si neoddýchneš....

petamich
15. aug 2023

myslim, ze je to relativne bezny stav a vola sa syndrom vyhorenia alebo mozno aj depresia, zaziva ho vela zien pocas materskej/rodicovskej - my sa preto napr. s manzelom streidame aktualne, ja idem do prace a manzel na matersku, lebo pri predstave dalsieho ihriska sa mi chce plakat a to ja mam relativne vela casu pre seba ale chces nechces dookola to iste - domacnost, plotna, ihrisko, plienka, ....a dookola 🙂 a nie vela z nas nezaziva extaticke stavy, len z toho, ze sa stalo matkou a nie vsetky pri predstave stavania veze z piesku krochkame blahom

ja lubim svoje dieta najviac na svete, myslim si, ze som dobra mama (a ty si tiez), napriek tomu sa tesim do prace, lebo mi chyba socializacia, bavit sa aj o inom ako o detoch, lebo aktualne si vsetci myslia, ze asi nie su ine temy

a ty to mas vsetko 2x na to nezabudaj a manzel participuje minimalne, tak ked sa nemas ako dobijat, zle spis, tento stav je viac nez pochopitelny ❤️ a ze svagrinu pozdravujem, mila zena to musi byt, radsej nech ich postrazi a usetri si sproste reci

januska12323
15. aug 2023

Nie si zlá mama, robíš čo môžeš. Každý sa raz za čas cíti naprd. Keď je švagriná taká múdra nech si ich na dve hodiny zoberie a ty vtedy nerob nič. Ale vôbec nič.

zmrzlinka2021
15. aug 2023

Normalne si hladaj au pair na vypomoc.
V zahranici dost caste, sama som takto robila au pair dvojickam 13 mesacnym.
Je chore, ze na dve malicke deticky si uplne sama. Ked manzel s vami nezije, mal zabezpecit nejaku vypomoc.

gaborka28
15. aug 2023

Nemôžem ti napísať, že to bude ľahšie, ale tým, že pôjdu do škôlky a ty zrejme do práce, nastavíš si nový systém, možno aj iný pohľad na domáce povinnosti. Ten pocit byť v dospelom kolektíve vie veľmi dobiť baterky. S výbušnosťou treba asi len pracovať, tam iné neostáva. A tiež s únavou, pretože zvládaš veľa, ale na úkor seba - čo myslím, že ti mnohé rozumieme. A švagriná, keď je taká super dokonalá, nech si skúsi obuť tvoje topánky a príde sa povenovať synovcom/neteriam 🙂 hlavne, ak nemá ešte vlastné deti a výchovu má naučenú z učebnice 😅

Čo sa týka povinností - píšeš, že muž je stále v práci, neviem, ako pracuje, či cestuje alebo sa chodí domov len vyspať, ako sa hovorí, ale aj tam by asi pomohlo nejaké iné rozdelenie povinností. Lebo takto vyhoríš raz dva. Držím palce

liusa82
15. aug 2023

@citron25 no presne.Ja ked si tu čítam denne tieto výlevy tak som rada že som sa tiež takto rozhodla.Svoje pohodlie by som nevymenila za nič na svete.Ani za tie keci ako mi to bude raz na staré kolená možno lúto.No môže aj nemusí.Ale vždy si spomeniem na to, čo ak by z toho vyrástol nejaký grázel alebo nebodaj malo by to nejaké postihnutie na celý život a hned je po lutovaní🙂 šak ostatné odrodia aj za nás🙂

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liusa82
15. aug 2023

@citron25 pomýlila ma ženská ikonka čo si to teda nezmeníš na chlapa🙂

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarnajar
15. aug 2023

@liusa82
@citron25 tak ale v diskusiách sa ženy pochopiteľne chcú vyrozprávať z toho zlého, neopíšu tých tisíc krásnych drobností. Veď aj manželstvá a vzťahy keby sa podľa týchto diskusií hodnotili, tak sa zdá, že 95% je zlých až príšerných a radšej voliť život osamote 🙂 tým nespochybňujem vaše rozhodnutie pre bezdetnosť, je dobre, že viete, čo chcete, len chcem povedať, že obvykle má život s deťmi viac aspektov.

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
15. aug 2023

@liusa82
Podstatne je, ci chces byt matkou alebo nie.
Vsetko "okolo" je extremne premenlive. Raz ked nemas materisnsky cit a nevnimas seba ako matku, tak je logicke, ze do toho nejdes. Faktom je, ze zivot je nevyspitalny a to uplne vo vsetkom a vela veci zalezi aj od otho ako si ich zariadis a ako sa nechas najma okolim ovplyvnovat.

liusa82
15. aug 2023

@jarnajar no len kto mi zaručí že nebude nejako ťažko postihnuté alebo nejaký grázel čo s ním nebudem vychádzať?Potom by som sa na to jedno možno ešte aj dala nahovoriť.A inak čo sa týka tých vzťahov čo tu spomínaš tak v okolí mojom tiež nic moc.Nie len na koňovi

slavka1988
15. aug 2023

Nevšímaj si švagrinej a je rozdiel mat jedno dieťa a samozrejme dve naraz ,moja mamina je z dvojčiat a veru som sa bala že či náhodou nebudem mať aj ja ,dve našu sú moc a máš určite môj obdiv ,ale aby si sa nezblaznila popros o pomoc svokru ,mamu ,na 3 hodinky každý deň možno opatrovateľku ak ste na tom finančne dobre alebo len kamarátku žeby si si oddychla ,ak sa to nedá povzbudzuj sa tým že nebudú navždy maly a naviac pôjdu do škôlky 🙂 hore hlavu sme silne a zvladneme veľa a nie niesi strašná 🙂

lucia13022023
15. aug 2023

Nie si zla mama 🙂 aj mami potrebujú oddych. Ja mam jedného, je ešte maličký, no niekedy mám pocit že mi buchne hlava z pistania, vreskotu, revu... Ale milujem ho viac ako čokoľvek na tomto svete. Ja si myslím ze depresia to nebude, skôr vyhorenie. Škoda ze nevieš od malých odísť aspoň na hodinku/dve do mesiaca, alebo raz za 2 tyzdne. Starí rodičia nepomôžu? Alebo vtedy keď muž bude doma 🙂 uvidíš bude to lepšie keď nastúpia do škôlky, v robote si oddýchneš ako vraví moja sestra, že do roboty si chodí oddýchnuť od detí 🤣

zuzanaete
15. aug 2023

Si skvela mama. Len si proste vycerpana, unavena. Drzim palce, aby sa to zacalo zlepsovat. Svagrina nech radsej pomoze rukami (postrazi deti), ako ta nicit ustami.

pandorra
15. aug 2023

prečo si neriešila opatrovateľku? Pri dvojčatách a manželovi, ktorý stále pracuje je to nevyhnutnosť. Nie si predsa otrok. A švagrinej by som to tiež jasne vysvetlila….

barborachors
15. aug 2023

@jarnajar tak prečo je tu vkuse milion tem podobného typu pripadne o korenené neverou a pod? Aké ine aspekty ty vidis? Ja teda žiadne... a ked teda citam tieto témy mam sto chuťou autorke napísať ze a naco si si decka robila? Decko = koniec života, slobody a vôbec, nic pozitívne na tom není. Len sa zena trápi a este vacsina z nich ma debila doma ako bonus..

sickynickyobsadene
15. aug 2023

@liusa82
@citron25 wau!vy ste prečo zablúdili na túto stránku???🤣

citron25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liusa82
15. aug 2023

@sickynickyobsadene ako keby tu boli témy len o deťoch.V kuse sa to omiela dookola prečo sem chodia aj bezdetní.Zabudla si aj na skupiny.Všetko sa tu zase netočí len okolo detí

lauriik
15. aug 2023

Vyhorela si na materskej. Ja som tiez pri prvom dietati bola KO. Bola extremne narocne dieta. A to som mala LEN jedno!! Potom som isla do prace a vsetko sa utriaslo. Zrazu som mala cas pre seba, mohla som sa aj porozpravat s inymi ludmi, nepocuvala som vkuse rev dietata a neskakala mu cely den okolo rite. Za chvilku je september, deti pojdu do skolky a uvidis, ze bude lepsie.

simioonka
15. aug 2023

Neboj sa, už to zvládneš. Keď budeš v práci a deti v MŠ, budeš úplne iná. Prejdeš na iné myšlienky, budeš si musieť umývať vlasy, kúpiš aj sebe špirálu. 🙂Ja som to zažívala tiež. 😉

hederamonstera
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirica
23. aug 2023

Ja som zostala s deťmi uplne sama , ked mali dvojičky 4,5 a najmenší 3,5 roka. Treba si trochu ulahčiť celú starostlivosť. Ja som varila vždy na 2 dni. Deti mali odrážadla, a tak sme boli väčšinu dna vonku (ked bolo pekne). Treba najsť park, kde nie je cesta a sadnut si - oni sa uz v tom veku zahrajú aj sami. Prala som kazdý den, ale nežehlila som vsetko. Upratovanie hraciek som vzdala pomerne skoro - kúpila som také tie velke plastové nádoby na kolieskach , a hračky som tam len pozbierala a zavrela to. Kedze idu do skolky, zrejme pojdes do roboty - tam si urcite oddychnes a prides aj na ine myslienky. V skolke sa aj deti naucia byt viac samostatne , takze sa to trochu zlepsi. Zo skolky budu aj viac unavene a vecer lepsie zaspia, tak stihnes aj vlasy aj starostlivost o seba, a rano sa budu obliekat same , tak sa stihnes aj namalovat -neboj.🙂