Zlepšili sa vám vzťahy v rodine po narodení dieťaťa?

9. nov 2021

Stretavate sa s rodicmi a svokrovcami po narodeni dietata castejsie? Pred narodenim babatka sme sa stretavali s mojimi a tiez manzelovymi rodicmi 1 krat mesacne. Byvame od jednych aj druhych cez 100 km a takto nam to vyhovovalo. Ja kazdy den volam s nasimi, a manzel obcas vola so svojimi rodicmi, ako uzna za vhodne. Lenze svokrovci si myslia, ze kedze sa nam narodili babatko, ze k nim budeme teraz zrazu chodit kazdy vikend. My mame svoj zivot, a urcite teraz narodenim babatka nebudeme kazdy vikend s nimi. Vy sa navstevujete so svokrovcami castejsie od porodu?

thereisabear
9. nov 2021

Nie, práveže k nim chodíme menej a viac chodia oni k nám.

d_anica
9. nov 2021

Bývame od mojich rodičov tiež cca 100 km, zaberie nám to okolo 2 hodiny, lebo je tam zlá cesta. Chodievali sme vždy raz za mesiac, keď nám to nevychádzalo aj menej (6-8 týždňov). Samozrejme, že nás volajú aj častejšie, ale oni k nám nechodia, takže sa musia uspokojiť podľa toho ako nám to vychádza... Svokor je vdovec a býva s nami, takže to máme vybavené 😅

julie19
9. nov 2021

Našich mame tu kde bývame takze s nimi sme veľmi často, ale svokrovcov mame 140km a tam síce chodíme častejšie ale nie zas nejako extremne, malá má 1 rok a boli sme tam 6x, čo zvyčajne sme chodili tak 2-3x do roka, vždy sa tam ale snažíme stráviť aspoň 3-4dni... a plánujeme tam Vianoce tento rok... plus svokrovci boli u nás pozrieť malú počas šestonedelia, na jej krstiny a aj teraz na jej narodeniny ... a samozrejme pár návštev sme zrušili a presúvali lebo covid a obmedzenia a čierne okresy atd🙄

evica17
9. nov 2021

My byvame cca 15 km od nich. A pred porodom sme chodili castejsie ako potom s dietatom. Nieze kvoli vztahom, skor kvoli tomu ze sa nam nechce balit tolko a s dietatom je to narocnejsie planovat cestu, cestovat a byt tam, a to my chodime na vikend, ze prespime u nasich, lebo len na par hodiniek sa nam neoplati. Ale aj to dieta si musi zvyknut na ine prostredie, a vsimam si ze malemu sa tam asi horsie spi, castejsie sa budi. Nas tu nik nechodi navstevovat. A svokra potom.narieka ze maleho dlho nevidela, ale ked jej povieme.nech pride k nam, tak nema cas, ponahla sa domov,ma pracu doma (pracuje v meste kde byvame, cca 5 minut od nasho bytu). A ma sa narodit drihe babo, a to som povedala, ze tak skoro s nimi dvoma nikde nepojdem, ze mozno aj dva- tri mesiace bude doma a je mi to.jedno.

A u vas predpokladam, kedze mate 100 km oboch daleko, ze bud ostanete pri frekvencii raz za mesiac alebo to este okresete na raz za dva mesiace. Presne tak ako my. A ak oni nepridu budu si musiet zvyknut a prijat to.

mala_zabka
9. nov 2021

Lenže ty sa pýtaš na dve rôzne veci,. Jedna je, či sa zlepšili vzťahy v rodine. Odpoveď - áno, u nás sa zlepšili. Druhá je, či tam chodíme viac. Odpoveď - nie, nechodíme 😉

autor
9. nov 2021

@mala_zabka Podla mna to je jedno s druhym 😊. Lebo, keby nam chybali, a teda boli lepsie vztahy chodili by sme castejsie. Takto pre nas to je to iste co pred porodom, staci nam ist k nasim a aj svokrovcom raz do mesiaca. Ale svokrovci si myslia, ze narodenim dietata budeme u nich kazdy vikend, ako keby zrazu sme mali super vztahy.

lubina
9. nov 2021

to ze sa nam narodilo dieta neznamenalo, ze sme zaali castejsie chodit na navstevy. Najskor sme si chceli urobit program s dietatom my sami a tiez dieta ma urcity rezim, kym je velmi male, takze je to ovela tazsie cestovat. Teda odpoved na tvoju otazku, ci sme chodili na navstevy castejsie je nie, nechodili a ked to nevyhcadzalo dakedy, tak ako pred narodenim dietata, tak dokonca aj menej. Ved vy ste rodina uz a musite to vy a aj oni akceptovat.

petamich
9. nov 2021

my sme mali velmi dobre vztahy aj pred tym ale tiez sme tam chodili maximalne 1x za 4-6 tyzdnov ako nam to vyslo, teraz po narodeni dietata chodime castejsie, jednak svokra chodi kazdy utorok kocikovat do BA, je uz na dochodku, tak sadne na vlak a pride a my chodime tam kazdy 2-3 vikend 🙂 dobre mi to padne, ze si mozem oddychnut a pospat si (mne ten spanok najviac chyba inak si drobca maximalne uzivam) a tiez sa tesim, ze maju obe strany zaujem a maly tak bude mat starych rodicov, co ho lubia ale pre nas su tie rodinne vztahy velmi dolezite, pre svokru maximalne, takze asi je to i tym

este dodam, ze maly ma 3.5 mesiaca a 100 km mame aj jednych aj druhych

jjanulienka
9. nov 2021

Svokrovci bývajú v tom istom meste a ešte sme u nich neboli odkedy sa mala narodila 😅chodia oni k nám...

ailiba
9. nov 2021

Skôr sa vzťahy vykrystalizovali. So svokrovcami raz do roka (bývajú ďaleko) a pre nás to je komplikovane a oni nechodia vôbec. Moji rodicia sú blízko a vidíme sa max raz za týždeň. Niekedy viac, ako sa nám chce.
Všetko je na dohode, dohodnite sa s mužom a určite si pravidlá, svokrovci to budí musieť rešpektovať, keď na tom budete trvať.

slavuska1506
9. nov 2021

Menej, lebo.dcera nevydrzi v sedacke, neznasa to. Tak svokra dobehne 2-3x do roka k nam na vikend

mariejenka
9. nov 2021

No nechodila by som s novorodencom 4x do mesiaca,po 200km (tam-spat) .brat všetko co treba, nemať rezim.
Mne by to absolútne nevyhovovalo,komu áno, nebránim.
Cize svokrovcov vyviesť z ich omylu,a pozvať ich k Vám. Ak chcú byt s vnucatkom.

lija22
9. nov 2021

nie. v prvom rade nebudem cestovat 100 km s novorodencom.u nas je to cca 200. logicke mipride, ze starki sa prevezu a tak som toaj podala

mamusa34
13. nov 2021

Pri prvom baby sme chodili často ..ale teraz veru nebudeme ..neni to dobre. Ono začnú rady a neviem čo ..keď chcú môžu aj oni pozret keď idu okolo

mikadooo
13. nov 2021

Keď sme mali prvé dieťa, chodili sme častejšie. To bolo u nás raz mesačne, žiadne že každý víkend. Keď sme mali druhé, chodili sme menej, nebol už čas, cez víkend som bola rada že som rada, chodili skôr oni k nám občas. Keď sa narodil tretí, som rada keď sa tam ukážeme raz za štvrť roka, tak nám ten čas fičí. Plus korona do toho ešte atď. Okrem toho, taká návšteva je už dosť "nálož" aj pre nich. Každé dieťa chce niečo iné, dedo by najradšej ráno pustil telku a večer vypol, babka nestíha, tá stále len varí pečie, keď prespávame, sme tam nasardinkovaní, takže síce to nikdy nepovedali a úprimne sa na nás vždy tešia, ale myslím si, že raz za štvrť roka stačí aj im 🤭🤭🤭. Oni ale dosť volajú, takže sme v kontakte aspoň takto. Občas chodíme na otočku, aby nemali toľko starostí a ja toľko nervov z tej situácie tam, keď sedíme všetci na riti a deti tam idú byt rozobrať na súčiastky, lebo jeden nemôže ísť von (lebo varenie) a druhý potrebuje vidieť všetky vesmíry a tenisy a futbaly, ktoré "nám" nahral🤷.

angela85
13. nov 2021

Narodením prvého dieťaťa sa so svokrou uplné pokazili vzťahy,bývali sme u nich vtedy a hneď sme išli kupovať pozemok a potom stavať a sme sa presťahovali. Teraz bývame zvlášť 4 roky,máme druhé dieťa a vidíme sa na ich a naše sviatky,Vianoce,veľká noc a to bývame v jednej dedine asi 3 km od seba,možno menej. Je to už lepšie,ale zistila som že toto mi úplne stačí a asi aj im keď sa viac nesnažia. Rodičia bývajú 100 km od nás a chodím k nim 1-2 x do mesiaca,záleží od situacie