Alergia na maskaru?

najk
24. sep 2018

Ahojte, chcela by som poradit, ci niektora netrpite alergiou na maskaru. Uz niekolkokrat sa mi stalo, ze par hodin po naliceni ma strasne zacali palit oci, ocne bielka uplne scerveneli ako pri zapale spojiviek, rezalo to, tiekli mi slzy aj sopel.. Strasna reakcia, musela som si okamzite vyplachovat oci vodou a licenie zmyt. 5 rokov som sa takmer nelicila, lebo som nechodila do prace, ale nastupujem ako recepcna do 4hv. hotela, takze sa ocakava, ze budem vyzerat trochu reprezentativne a ja som teraz nestastna z toho, ze sa nemozem namalovat :( Poradite mi, ci to naozaj vyzera ako alergia, alebo Vam napada nieco ine? Co robit? Samozrejme by som chcela nastivit alergologa casom, ale viete, ze to nie je zo dna na den. Hlavne, ked sa teraz idem zaucat v novej praci a nechcem hned riesit volno na doktorov. Len pre info, tuto reakciu som mala pri znackach Loreal a Max Factor. Pritom Max Factor som roky pouzivala bez problemov.
Nestalo sa Vam nieco podobne? Nemate nejaku overenu znacku, ktora by bola hypoalergenna a podobne problemy by nesposobovala? Nevadi mi ani keby bola drahsia. Moc dakujem za kazdy tip

kika831
24. sep 2018

@najk ahoj, mavala som to iste. Na niektore riasenky som bola jednoducho alergicka, ale to meznamena, ze sa musis vzdat licenia sa. Ja som zacala pouzivat len riasenky z lekarne- hypoalergenne a mam pokoj. Sice su drahsie ale treba vyskusat. 😉

evitka83
24. sep 2018

@najk tiez som dostala alergiu na maskaru. Vecer je to najhorsie, davam si framykoin. Ked si nemozem dat maskaru, robim si linky, nie je to uplny ekvivalent, ale ucel to splni, aby som nevyzerala cely den ako po zobudeni 😊 pripadne si skud pozriet magneticke mihalnice, ak potrebujes mat velmi nieco na riasach 😊

kasokri
24. sep 2018

Ahoj. Ja mávam to isté, ale ja to mám z očných tienov.☹

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lelluska
26. sep 2018

@najk Ahoj, ja som alergicka a este mam aj kontaktné šošovky, preto mi celkovo makeup robí veľmi zle. Mam však pozitívnu skúsenosť s mascarou značky Clinique, je to hypoalergenna kozmetika a majú kopec iných super veci. Ale nemusí sadnúť každému..

katren
26. sep 2018

@najk kup v lekarni....ja mam citlive oci a kupujem len LaRoche posay alebo Avene...

najk
autor
30. sep 2018

dakujem za rady. Prestala som sa licit, ale aj tak som parkrat dostala podobny zachvat, ze ma zacali strasne stipat oci (ale preslo to rychlejsie ako ked som maskaru mala, cize to urcite zhorsovala) Takze nakoniec to mozno ani nebude alergia na maskaru, ale na nieco ine. No proste cas navstivit alergologa. Len som nastupila do novej prace, tak neviem kedy sa dokopem. V kazdom pripade nasadim aspon Claritin, aby som zistila, ci oci uz nebudu stipat..