Bezlaktózové mlieka. Ktoré sú najlepšie?

perla200
17. sep 2009

s ktorými týmito mliekami ste spokojné?

perla200
autor
1. máj 2010

no leishamania....najhorsie je na tom to, že aj doktori predpisujú hajbuj tie mlieka....

zuza.m
2. máj 2010

no my sa musime pochvalit .testy nam konečne vyšli super .už nieje intolerantny.ale ja sa takbojimmu davat tie mliečne veci..bojimsa že ked mu to damdostane hnačku a budeme tam kde sme boli.a taksommu začala davat sunar ale strašne pomaly pridavam k bezlatozovemu mliečku.zatial e to ok ale uvidim eked ho nahradime uplne čo to spravi.tak sa držte...

perla200
autor
3. máj 2010

zuzi super 🙂 ale aj nam vysli negatívne testy a problémy ostali tak dúfam, že vás to obíde.....

zuza.m
3. máj 2010

to važne??a ak s amožem opytat aky problem ma??hnačky??či kožne??
zatial so mu dala len trocha mlieka (sunar)na zaučenie a par milačikov.zatialto nič neurobilo ale maly mi to ja tak nechce jest.nepozna to.

perla200
autor
3. máj 2010

hnačky...v momente ako vypije niečo laktozové tak sa strasne pokaka také typické nutrilonové....a bolesti brucha.... zuzi my sme mesiac prechádzali na hami a potom sme na nom vydržali dva týždne a potom to začalo.....

zuza.m
4. máj 2010

ani ma nestraš tak strašn esom sa tešila.ale aby osm pravdu povedala bojim sa že to nezvladne lebo ed mu robili testy den na to malhnačku...a tohovori za všetko myslimm.

perla200
autor
4. máj 2010

nie nedajbože....ale zajtra idem gastro tak uvidím čo povie....dúfam že sa jej nevytvorila aj laktozová aj alergia na BKM mlieka....vy ste pili tuším neocate že?

perla200
autor
4. máj 2010

no a to pil čistú laktozu....ale uvidís....a začnes sunarom?

babulina
5. máj 2010

perla tak drzim palce na gastre, nas caka v pondelok vydychovy test som strasne zvedava, vcera sme mali zase hnackove stavy a netusim z coho, resp mam podozrenie - zjedla totiz kusok suroveho cesta ked moja mama zarabala domace cestoviny, ale ved to je len muka voda sol a vajce, tak neviem, ale tak ju chudinku asi zo trikrat prehnalo, ale vynimocne sa nestazovala ze by ju brusko bolelo
zuza.m dakujem za IP, som strasne busy tak nestiham odpisovat, prepac

perla200
autor
5. máj 2010

ahoj babulina...my ideme v utorok na tie vydychové testy....mala ma asi aj bielkovinu kravského mlieka.... :(((( som z toho nestastná....velmi ☹

ksivcova
5. máj 2010

ahojte,ako ste dospeli k tomu aby vas poslali na tie vydychove testy?

babulina
5. máj 2010

ksivcova - to ze vraj jedina metoda ako sa da stopercentne potvrdit intolerancia laktozy

ksivcova
5. máj 2010

Malemu robili testy ked bol v nemocnicidvakrat vyšiel negativny a raz vysoko pozitivny tak teraz neviem dr.mi povedala nech to neriešim že sa asi pomylili,ale prečo sa mi potom po jogurte vysype...boli sme aj na gastro tam u našli nejaku pliesen na črievku a dali bezlaktozove mlieko ALL110 preto sa pytam aby som sa vedela pytat na ten test..Dakujem 🙂

perla200
autor
5. máj 2010

ale robia sa iba bábätkám po 6 mesiaci....a zistia aj alergiu na bkm a podobne....a aké testy mu robili krvné?

ksivcova
5. máj 2010

ano len krvne

zuza.m
5. máj 2010

do teras sa robili len krvne testy a teras došiel aspon u nas ten vydychovy pristroj.priplaca sa zan 10eur.teda aspon u nas.a robia to väčšim detom čo vedia už silno fuknut a na povel hlavne.ale vedia to zmerat aj detičkam maju na to masku ako kyslikova vyzera.ale dietatko tam musi plakat aby bol ten dych silny....je to hlavne na počkanie že vraj sa to robi počitačovo.no mne sa maly zašiel tak sme radčej išli na klasicke pichanie.
ksivcova ak sa tio vysype po jogurte tak to vporiadku nieje aky jogurt davaš??my ked sme mali laktozu tak mohol aspon activiu .ak davaš activiu a aj tak sa ti vyhadže asi pozitivny bude a radčej by somsatomu vyhla.aby si mu to črievko nedraždila.davajte aj probiotika to naprava tu floru.ina baby je to taka alergia kde im chyba v čreve enzim čo to nevie natravit .preto sa hovori že z toho deti vedia vyrast že sa im tie enzimi za čas proste vyvynu alebo tak nejako....

perla200
autor
5. máj 2010

no zuzi ty chodís polomovej že? majú aj vydychovú masku takú ako ked ti dávajú narkozu....

ksivcova
5. máj 2010

zuza.skušala som aj čisto smotanove aj aktiviu,dnes som bola na poradni tak za tri tyždne pribral 250 gramov,ale to odkedy mu davam probiotika nutrolin B,predtym tolko pribral za dva mesiace..

babulina
5. máj 2010

zuza.m, v crievku su klky co produkuju enzym na stiepenie laktozy, deticky s intoleranciou ho maju hladke (bez klkov) bud po prekonani choroby (najcastejsie rotavirusovej povahy) - sekundarna forma alebo to ma geneticky podmienene - primarna, pri dodrziavani bezlaktozovej stravy sa klky obnovia tym aj produkcia enzymu na stiepenie
smotanove veci nam tiez nerobia dobre, len naozaj zakysane - nasa zvlada zjest len vanilkovy jogurt supercremo, milacik a sladku activiu. ostatne skonci hnackou, toto je nasa skusenost 😒
ksivcova - taketo slabe prirastky sme mali aj my medzi 6mesiacmi az rokom a pol, a potom zrazu zacala priberat - neviem ci kojis u nas najvacsi zlom prisiel ked sme presli na UM

perla200
autor
5. máj 2010

zuzi a existuje aj nutrilon allergy care DIGESTIVE aj 2? teda rad 1 od narodenia a pokračovacie?

zuza.m
6. máj 2010

perla ano chodim polomovej ako to vieš??a maju tu masku na ten vydychovy test .musi tam do toho plakat aby to vedel pristroj zmerat.a neviem či ten nutrilon je aj dvojka.lebo my sme chvala bohu v takom veku ostali len s laktozou.ale to mliečko sme pili jednotku aj po roku nekazala nam prejist na nejake ine čislo tak že možno ani nieje...

ksivcova inak tie probiotika čo davaš obsahuju laktozu ,ak budete pozitivny asi by si mala preist na ine napriklad biogaja alebo ten dophilus či ako sa to piše.ten laktozu neobsahuje.ten kazali aspon nam...inak je drahy ale čo už človek nespravi pre zdravie...
inak moj maly priberal krasne aj napriek tomu že trpel bolestam ia plynatostot a neskor v tom 9 a viac ako prišli prikrmi už to bolo slabe iba tolko kolko pišeš .už ako sa hybu tak to priberanie nieje take ani pri zdravych detoch.
babulina no vidiš pekne si to rozpisala.ja sa tomu nerozumiem len ked to niekto laicky vysvetlil som si to tak zapametala. 😉

babulina
6. máj 2010

no ako poznam nasu princeznu tak ona bude plakat tam aj za vsetky deti, lebo uz ma panicky strach z lekarov a nemocnice,
ma desi ze musi byt o hlade aj smade, aj vam povedali ze sa nesmie nic pit pred vydychovym testom? mne to pride strasne divne, ze ani vodu nesmie

perla200
autor
6. máj 2010

zuzi lebo si to písala v nejakej téme čo sme spolu komunikovali....tusím v téme nutrilon allergy care....ano musia byt nalačno tiež neviem ako to zvládneme.....dokopy 6 hodín a to musí plakat???? no asi aj bude nasa ako ju poznam....

babulina
6. máj 2010

nalacno to beriem ale mne povedali ze aj bez tekutin, to sa mi zda divne, aj vam to povedali? 😒

perla200
autor
6. máj 2010

nie babulina....ja ju necham nalačno ved ideme ráno na 8.hodinu a kolko trvá ten test?

zuza.m
6. máj 2010

no nam dovolili vodu ale nie čaj ,a nalačno preto sme prišli niečo po siedmej aby to čo najmenej citil a v pohode akurat to poledne meranie už bolo mnam mnam a hladal mi v kabelke.. ☹ .chudiatka deti

babulina
7. máj 2010

dve a pol hodiny by malo to cele trvat, to ja sa bojim hlavne rana lebo nasa sa budi este o piatej na mlieko a potom este zaspi, ale asi tentokrat nezaspi, chudatko 😅

perla200
autor
7. máj 2010

takže babulina príde vdýchne po pol hodine znovu a potom znovu?

babulina
7. máj 2010

tak mi to aspon lekarka popisala, ze v polhodinovych intervaloch nadychat do masky a cele to ma mat dve a polhodinky a potom si mame pockat na lekarku na zhodnotenie aby sme sa dohodli ze co dalej, lebo vysledky z toho su ihned

perla200
autor
7. máj 2010

viem ale v utorok tam doktorka nasa neni a výsledky sú hned ale ideme si pre ne v piatok....mna len trosku plaší to, že nas objednala tak rýchlo, v stredu som tam bola a v utorok na testy....