Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môže bezlaktózové mlieko spôsobovať zápchy?

Predškolák (3 - 6 rokov)Bezlaktózové mliekoZápcha
8. aug 2019
Dobrý deň,

môj syn má 18 mesiacov a kvôli potvrdenej intolerancii laktózy pije bezlaktózové mlieko Beba AL110. Mliečko mu chutí, ale počas dňa často uprednostňuje mliečko pred tuhou stravou.

Počas dňa som mu začala dávať kravské bezlaktózové mlieko a efekt sa dostavil. Papá viac tuhej stravy a mliečko má na dokŕmenie. V noci mu ale kravské nestačí. Na noc mu zarábam Bebu s kašou, aby spokojne sýty spinkal.

Môže synovi uškodiť striedanie mlieka?

Môže bezlaktózové mlieko spôsobovať zápchy?

Za odpoveď ďakujem
Dobrý deň,

všeobecne sa odporúča pri zistení laktózovej intolerancii, vylúčiť mlieko a mliečne výrobky úplne na určité obdobie (najčastejšie na 3 mesiace).

Pri malých deťoch je však dôležité tieto zmeny konzultovať s pediatrom a gastroenterológom. Základ stravy vo veku 18 mesiacov by mali tvoriť monotónne príkrmy z mäska, vývarov, varenej zeleniny, obilnín, občas sezónneho ovocia.

Mlieko by bolo vhodné postupne vyraďovať. Je možné, že mliečko si pýta aj kvôli pocitu istoty, lebo mu pripomína dojčenie alebo jednoducho vašu prítomnosť.

Preto zvážte postupné odstavenie od mliečka, napr. aj kašu pripraviť s vodou alebo rastlinným mliekom (domáca výroba).

Nerada by som Vám napísala rozkazy ako postupovať, je to naozaj na Vašom zvážení a zvážení lekára ako postupovať, aby sa nerozvinuli ďalšie tráviace ťažkosti.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli