Dojčili ste počas užívania antidepresív?

gulka2010
8. júl 2020

Žienky, mamičky, dojčila ste niektorá aj s liekmi, antidepresívami? Odobril vám to psychiater?
Zatiaľ nemám lieky, no zvažujem návštevu psychiatra, dojčim a zatiaľ inú možnosť len dojčiť nevidím (nepíšte mi prosím že dojčenie nie je všetko atď, ja viem prečo dojčím a chcem pokračovať).
Hľadám iba fakt mamičky ktoré dojčili a museli jesť takéto lieky.

meluela
8. júl 2020

@gulka2010 myslim, ze su take lieky a situacie pri ktorych sa dojcit da. urcite sa objednaj k psychiatrovi, mozno nakoniec usudi ze postacia terapie, alebo sa dohodnete na nejakom postupe. terapie su tiez velmi ucinne, ale to musi posudit lekar kedy uz treba aj lieky nasadit.

catherinah
8. júl 2020

Da sa dojcit aj uzivat AD (niektore)

miadi
9. júl 2020

Este si ani Nebola u profesionala a uz si si “predpisala ” lieky .. ze ich musis mat hmm . Prepac odomna si koment nechcela no nedalo mi. Taketo otazky by som sa pytala daneho doktora nie na nete. .

gulka2010
autor
9. júl 2020

@meluela áno na terapie už chodím 🙂 no uvidíme, zvažujem sa objednať k psychiatrovi, keďže sa veľmi trápim s týmto stavom.

cloviecka
20. feb 2022

@gulka2010 ahoj, ako si napokon dopadla? Dojčila si s AD? Riešim niečo podobné a neviem sa rozhodnúť.

gulka2010
autor
20. feb 2022

@cloviecka áno dojčim, už rok a pol spolu s branim AD.

cloviecka
20. feb 2022

Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Rozhodujem sa čo robiť, dojčenie je pre mňa veľmi veľmi dôležité.Kedy si nasadzovala AD? Moje bábätko má ešte len 3 mesiačiky.

cloviecka
20. feb 2022
gulka2010
autor
20. feb 2022

@cloviecka moja mala 11mesiacov, teraz má 2,5 roka a dojčim stále, AD beriem tiež, ale už znižujem postupne, tak verím, že čoskoro vysadim. Ale dojčenie bolo pre mňa dôležité a vtedy by som asi nezvládla prestať dojčiť. Bolo pre mňa v tých najťažších chvíľach to najdôležitejšie čo ma držalo nad vodou. A teraz som vďačná že som to nevzdala, pretože ako sa poznám, vyčítala by som si to. Aj keď áno, viem, lieky, atď, ale maličká je v poriadku a písala som si aj s viacerými laktačnymi, ktoré ma podporili. Aj v tejto téme bude niekto za a niekto proti, ale ja som cítila, že dojčiť aj napriek AD nechcem prestať ☺

cloviecka
21. feb 2022

Presne tak to cítim aj ja.len moja je ešte plne dojčena a toho mliecka prijíma teda veľa, tak vôbec neviem, čo robiť.

gulka2010
autor
21. feb 2022

@cloviecka moja v tom čase zjedla max lyžičku jedla denne. Nechcela papať prikrmy, nonstop moje mlieko , takže aj to závazilo, pretože odstaviť dieťa, ktoré nemalo fľašu, cumel, chuť do jedla, no neviem si predstaviť....
A môžem sa spýtať, aké AD máš?

cloviecka
22. feb 2022

Sertralin, vraj je najsetrnejsie.

gulka2010
autor
22. feb 2022

@cloviecka áno aj ja ho mam, a veľmi veľmi mi pomohol q bola som na tom naozaj zle. Pomohol mi dostať sa z toho !

cloviecka
23. feb 2022

Si úžasná, že si sa takto podelila😘 Prosím ťa, po akom čase ti asi zabral, že si sa už cítila lepšie. Veľmi by som si chcela maličkú užiť.kolko mg si brala?

gulka2010
autor
25. feb 2022

@cloviecka
No ja som mala dávku 100mg, najskôr som začínala tri týždne na 50mg a potom navýšila na 100mg. Momentálne mám už iba 25mg a za mesiac vysadim úplne 🥰 no a ja som mala fakt hrozné stavy, to co som prežila neprajem nikomu, fakt najhoršia bolesť v živote je bolesť duše. Ale liekom som vďačná, že ma z toho dostali a ja som znova šťastná mama 🥰 no a poviem ti, ze keď som ich nasadila, prvé dva týždne musel manžel pri mne ostať doma, ja som bola neschopná, pohoršilo sa mi ešte viac, hrozné to bolo, ale vedela som, že musím vydržať . Asi až tak po troch týždňoch, mesiaci sa mi začalo zlepšovať. A postupne každý týždeň som sa cítila lepšie, boli to maličké zlepšenia no po pol roku som sa cítila už skvelo. Po roku som sa rozhodla postupne znižovať dávku. Takže no ja ti veľmi držím palce a neboj sa, bude dobre. Lieky pomôžu, niekedy sa nedá, a proste musíš ich brať. A ja som vďačná, že také lieky existujú, lebo naozaj s Bozou pomocou a liekmi som to zvládla 🤗

cloviecka
26. feb 2022

Veľmi Ti ďakujem. Už som nasadila, snáď to malinkej neublíži a ja sa časom budem cítiť lepšie. Držím ti palce,nech úspešne vysadis a už nikdy nič podobné nezazijes.✊

jajahomolova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz